×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Integrācijas neveiksme Zviedrijā. Imigrantu rajonos plaukst noziedzība, bet politiķi izvēlas klusēt (43)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Imigrācija Zviedrijā šogad sasniegusi rekordaugstu līmeni. Zviedrijas Migrācijas aģentūras dati liecina, ka šogad patvērumu pieprasījuši jau vairāk nekā 95 000 cilvēku, iepriekš prognozēto 
74 000 vietā. Turklāt gads vēl nav beidzies. Imigrācija Zviedrijā ir problemātisks jautājums jau vairākus gadus. Tomēr Zviedrija par to runā negribīgi, turpinot turēties pie vīzijas par ideālu, multikulturālu sabiedrību.

Laipni lūgti Zviedrijā!

Zviedrija, kurā dzīvo desmit miljoni iedzīvotāju, bēgļu skaita uzņemšanas ziņā ir otrajā vietā aiz Vācijas. Zviedrijā ir augstākais imigrantu skaits (16%) Eiropas Savienībā, ņemot vērā valsts iedzīvotāju skaitu. Tomēr bēgļu pieplūdums rada jautājumus par to, vai atvērto durvju politika turpināsies. Zviedrija varētu sekot Vācijas un Austrijas piemēram un uz laiku ieviest robežkontroli, vakar vēstīja laikraksts “Aftonbladet”, atsaucoties uz anonīmiem avotiem. Zviedrijai tas būtu ārkārtas solis, jo tā jau gadiem lepojas ar imigrantiem labvēlīgas valsts reputāciju. Zviedrijas sociāldemokrātu valdība vienmēr uzsvērusi, ka imigrācija Zviedrijā ir vēlama, ļaujot novērst gan iedzīvotāju skaita sarukumu, gan arī aizpildīt darba vietas. Taču pēdējo gadu laikā cilvēku skaits, kas vēlas apmesties šeit, ir krasi pieaudzis, radot bažas par ietekmi uz darba tirgu un imigrantu integrāciju. Par neveiksmēm imigrantu iekļaušanā sabiedrībā Zviedrija izvēlas klusēt vai runā ļoti negribīgi. Daudzi kritiķi uzdod jautājumu, vai Zviedrija var atļauties imigrantu uzņemšanu tādos apjomos situācijā, kad valdībai ir būtiski jāsamazina budžeta izdevumi un tā jau paziņojusi par plāniem nākamgad palielināt nodokļus.

Spītīgi turas pie multikulturālisma

Analītiķi uzskata, ka Zviedrijas galvenā problēma ir tās nespēja integrēt bēgļus un nevēlēšanās atzīt imigrāciju par klupšanas akmeni, spītīgi turoties pie politiskās elites un mediju kultivētā perfektas sabiedrības tēla, kuras stūrakmens ir multikulturālisms. Oksfordas universitātes profesors Pols Koljērs uzskata, ka Zviedrija šobrīd uzņem imigrantus ātrāk, nekā spēj tos integrēt. “Zviedrija ir labākā valsts imigrantu uzņemšanā, bet sliktākā integrācijā darba tirgū. Šī recepte ir politiska katastrofa,” viņa teikto citē tiešsaistes vietne “The Local”. Tam nepiekrīt Zviedrijas tieslietu un migrācijas ministrs Morgans Johansons, kurš uzskata, ka imigrantu pieplūdumam būs pozitīva ietekme uz Zviedrijas ekonomiku, jo pakāpeniskā iedzīvotāju novecošanās rada arvien lielāku vajadzību pēc jaunām darba rokām. “Trešajai daļai Sīrijas bēgļu ir augstākā izglītība. Tie ir ārsti, inženieri un citi speciālisti. Tas ir tieši tas, kas tagad ir vajadzīgs Zviedrijas ekonomikai. Viņi ir vajadzīgi jau tagad, un pieprasījums pēc šādiem speciālistiem pieaugs gadu no gada,” ministra teikto citē britu raidsabiedrība BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. par alkatību un slinkumu jāmaksā.

 2. par problēmām – ne vārda- tā ir strausa politika, kas beigsies ar lielu blīkšķi. ne jau zviedri nevar integrēt, bet arābu tautas nevar piespiest to darīt, tā nav viņu mentalitāte- tik banālas lietas politiķi izliekas nesaprotam. ja vajag augstas izglītības speciālistus- kāpēc tad neņem no Baltijas valstīm- mums tādu ir daudz, kuri saņem proporcionāli zemu atalgojumu savā dzimtenē. Nē, laikam jau vajag musulmaņu ticības ļaudis…

  • Svensoniem nekad nav bijusi interese par tuvējām valstīm. WWII laikā somi cerēja uz Zviedrijas palīdzību un tikai tādēļ līdz izmisumam spēja noturēt fronti. Bet Svensoni nelikās traucēties, palīgā negāja un pat ar vārdiem neatbalstīja nabaga Somiju pret agresoru… Pusgadsimtu krievi žmiedza Baltijas valstis, bet Zviedrija izlikās neko nemanām…
   Toties braši, skaļi un gadiem ilgi uzstājās pret “netīro karu Vjetnamā”, ar pilnām mutēm atbalstīja dienvidāfrikāņu “brīvības cīņas”… Tagad viņi dabūs just, kas ir “jo tālāks, jo mīļāks”…

 3. Tiem visiem bija japienem kristiga ticiba pirms spera kaju eiropa. tos visus tapat aizsutis kur nakusi-uz afriku…

 4. pilnigi piekritu, arsti, inzhenieri un citi izglitoti cilveki un specialisti ir vajzdzigi, bet kada hrena pec janem visa sita pareja varza, neskirojot, kas , kursh ir? ja no katriem simts, viens ir arsts ,desmit islama valsts kaujinieki, bet parejie ir dikdieni, tad nahren tas nav vajadzigs.

 5. “Zviedru politiskā elite ir apsēsta ar iecietību, vienlīdzību un multikulturālismu. Zviedrija labāk izvēlas klusēt par imigrācijas sagādātajām problēmām.”
  Visliekulīgākā nācija pasaulē. Tas no Palmes laikiem vēl, kad zviedri dūšīgi cīnījās pret karu Vjetnamā un aperteīdu Dienvidāfrikā un izlikās neredzam, ka pāri jūrai krievu lācis mīda trīs Baltijas tautas.

 6. Vai tu re’! Un mūsu pašu tautumeitas tā cerējās, tā cerējās: Bārenīšu laiva gāja Pa jūriņu līgodama …

 7. Kur zhurnalists ir sagraabis informaaciju par izvaroshanas uzplaukumu beeglju tuvumaa Nekur tas netiek rakstiits. Netaisiet paaniku! Zhurnalists nes atbildiibu par uzrakstiito. Latvieshu zhurnalisti ne vienu reizi vien ir saceelushi paaniku, tikai lai kaads vinjus lasiitu!

 8. Latvijā nebūs savādāk , ja ne vēl briesmīgāk.

 9. Lai politiķi laiž šos klaidoņus dzīvot savās mājās un paši iet uz tiem geto,lai vismaz tiem “”viesiem”” netrūkst izvarojamo !

 10. Latvijas gadijumā ir tikai viena iespēja , kamēr valdība ir nodevēju rokās, pašas tautas aktīvi protesti, valdības piespiešana izsludināt migrantu pabalstus vienādus ar mūsu pilsoņu pabalstiem un LR iedzīvotāju neiecietības demonstrēšanu caur masu mēdijiem, kas kavētu vai pat apturētu nelegālo migrantu ierašanos mūsu valstī! Un informēr visus par migrantu uzvedību un noziedzību Zviedrijā un citur,

 11. Eiropa šīs politikas sekas vēl tikai jutīs,bet tad būs par vēlu..Vai zviedriem tik ļoti vajag melnos ārstus,inženierus?Tā ir milzīga visas ES kļūda ….laikam,jau gandrīz nelabojama.

  • Pilnīgi piekrītu! Tas ir tikpat kā – nesūtīsim savus bērnus skolā, pagaidīsim, kad atbrauks sveši no Āfrikas, varbūt starp tiem gadīsies kāds izglītots ….

 12. Latvijā ir augstāks imigrantu process (40-50%). Arī viņi nav integrējušies, kaut arī nedzīvo uz pabalsta

 13. Daudzi Zviedrijā gan Zviedri gan citi agrākie migranti ir pret imigrantu uzņemšanu,bet baidās kaut ko teikt,jo tad viņus sauks par rasistiem. Bet īstenībā viņi negrib pazaudēt savu kultūru un saprot ,kā ar šādu migrācijas politiku Zviedrija kļūs par islama valsti. Zviedrijas valdība uzskata ,ka ja viņi iedod imigrantiem dzīvokļus un darbu tad tie ieintriģējusies Zviedrijas sabiedrībā. Bet īstenība ir tāda ,kā imigranti dzīvo savās grupās un nedomā kontaktēties ar zviedriem. Kā arī 10 gadu laikā tikai 3 no 10 imigrantiem strādā ,bet pārējie izmanto sociālo pabalstu ,kas nav no mazajiem.

 14. integrēt vilku aitu kūtī

 15. Tavu brīnumu! Kā LA.lv vispār ko tādu uzdrīkstējās uzrakstīt? Dabūsiet pa kaklu no Sorosa tēva un ASV vēstnieka. Tāda informācija līdz šim taču skaitījās “Kremļa propaganda” vai “konspiroloģija”. Kas mainījies? Vai LA sāk lūkoties Austrumu virzienā un gatavoties kažociņu otrādi mest?

  • Vaacijaa nav neviena zinja, par beeglju kriminaliteeti. Toties visur zinjo par radikaaali labeejo vardarbiibu pret beegljiem. Katru dienu deg beegljiem sagatavotaas maajas un nupat kaads nacists saduura Kjelnes virsmeera kandidaati.

  • No Jūsu rakstītā var saprast, ka vienalga ko latvieši domās vai darīs viņi to nekādā gadījumā nedarīs priekš sevis? Diemžēl mūsu sabiedrībā vienmēr atrodas pa kādam idiotam , kas paši neko nedara, bet ir milzum lieli kritizētāji un spriedelētāji – kurš nu uz kuru pusi uzmetis kažociņu.

 16. Āfrika nedrīkst OKUPĒT EIROPU, lūk tā!

  • Tā NAV āfrika! Arābu pussala. Nēģeris no arāba atšķiras diezgan stipri. Nēģeri tas vēl būtu simpatiski un forši. Bet nezinu nekā nejaukāka par arābu.

 17. Kas notiek ar Pasauli??!!

  • Barbaru otrreizējā atnākšana.

  • Es uzskatu, ka to dara globālie imperiālisti, kas regulē procesus E.S. un cer šādi vairāk pelnīt.
   Bet tas nevar notikt. b;ūs nemieri, pieaugs noziedzība, grautiņi un galu galā šādu novājinātu sabiedrību pārņems barbari.
   Es redzu risinājumu stāties ārā no E.S. Neatkarīgajām valstīm kā Norvēģijai tomēr ir sava un savādāka politika.
   Arī mums jāstājas ārā no E.S. NATO paliksim tāpat.

 18. Straujumas kundze arī ar platu smaidu sejā , atplestām rokām (varbūt arī kājām, atvainojos, par rupjo izteicienu) gaida ierodamies bēgļu plūsmu. Mūs sagaida tas pats. Būsim spiesti pakļauties, jo mēs esam maza tauta, ar ļoti bezzobainu un glupu Vienotību pie ruļļiem.

 19. Nu pēc ārstiem un inženieriem gan tur neviens neizskatās ! Un šitie cūkas ……

 20. Visās Eiropas valstīs tieši debīlie politiķi paši spiež sabiedrību balsot par nacionālsociālistiskām partijām. Pēc nākamajām vēlēšanām jebkādu realitātes izjūtu zaudējušie politkorektuma komisāri varēs sēdēt uz bēgļu pabalstiem.

 21. Kā es gribētu dzirdēt Vienotības** līdējas reģionāļu Kleinbergas viedokli, kuras balss bija izšķiroša bēgļu jautājumā un kura bēgļus piedāvāja Vienotībai izmitināt Skrundā. Nav bail, pašai meita reproduktīvā vecumā?

 22. Viņiem nevis būtu jālepojas ar migrantu uzņemšanu, bet gan jākaunas par savas tautas pazemošanu.

 23. Aizklapet budas migrantu un ar Molotova kokteiliem …..tikai tads cels…..un nekas vairak…..!

 24. Imigranti taču lielākā daļa ir jauni vīrieši…

 25. Tāpēc arī zviedri nedzims,ka visu pamperu naudu atdos imigrantiem.

  • Visvaldis Mucenieks Atbildēt

   Zviedri jau arī bēg no musulmaņu apsēstajiem pilsētu rajoniem un arī no pašas Zviedrtijas. Daudzi pārceļas uz Norvēģiju, kur pagaidām vēl situācija ir ievērojami labāka un arī algas pieklājīgas.

 26. Imigran†u rajonos plaukst izvarošana – tad re kādēļ Latvijas klimak†ēriskās poli†iķes lemj par bēgļu uzņēmšanu! cer, ka “из-за неумения лучшего” viņas arī izņems cauri!

 27. Paldies par šo rakstu, beidzot par to tiek runāts. Un visiem, kas sauks šo par biedēšanu silti, iesaku neticēt, jo viss, kas minēts rakstā ir tīra, balta patiesība.

 28. Zviedrija “jau gadiem lepojas ar imigrantiem labvēlīgas valsts reputāciju” – tas ir tieši tāpat, kā gadiem ilgi lepoties, ka esi šizofrēniķis.

 29. Līdzīgi kā Latvijā. Visiem stāstam, ka veiksmīgi integrējam lielo minoritāti…,bet realitāte ir skaudri citāda… paskatieties kaut vai Degpunkta sižetu “varoņu” kontingentu…

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Integrācija un multikulturālisms ir XXI gadsimta lielākais blefs. Joprojām nevaru iedomāties, kas tas ir par fenomenu, kas mūs visus cenšas pārliecināt, ka melns ir balts? Ziemeļu puslodes luterāņu zemes ir sasniegušas savu labklājību ar DARBU, kas savukārt ir nepatīkams Eiropas dienvidu zemēs un pat grēcīgs svešvārds musulmaņiem un afrikāņiem.
   Nevar integrēt vistu pīļu dīķī vai kurmi eglē vāveru sabiedrībā. Mēs paši esam uzmetuši sev cilpu kaklā un savā lētticībā cenšamies integrēt ķebļa potenciālo izsitēju. Tas nenotiks! Ķebli izsitīs, tad šie ”integrētie” atjēgsies, ka nav kas izsniedz pabalstus un dosies ”bēgļu” gaitās uz nākošo laimes zemi. Latvijā pēc piecdesmitajiem gadiem bija Mārupe, Kalnciems, Tūja, Kūdra, Baloži, Zilaiskalns, Seda, Ugāle un tā bez gala. Cik ir integrēto un kas šodien notiek šajos miestos! Nebāžat galvu smiltīs, apskatāt un izdarāt secinājumus!

 30. Pabalsts vairāk nekā 700 Eu un tas , ja nestrādā – slaistu paradīze!!! Bēgļi Latvijā droši varēs parasīt to pašu caur ECT un savu panāks…

Draugiem Facebook Twitter Google+