Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. oktobris, 2015
Drukāt

Imigrantu pieplūdums Ungārijā apstājies

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Serbijas robežsargs pārbauda labības laukā nelegālo imigrantu iemītu taku, kas ved uz Ungāriju.

Ungārija paziņojusi, ka robežas slēgšana ar Horvātiju apturējusi imigrantu pieplūdumu un vakar valstī ieradies tikai 41 cilvēks.

“Robežas slēgšana efektīvi apturējusi nelegālo robežšķērsošanu,” pavēstīja valdības pārstāvis. Svētdien reģistrētais imigrantu skaits ir jauns zemākais rekords Ungārijai šajā gadā. Kopš vasaras Ungārija pieredzēja līdz pat 10 000 imigrantu pieplūdumu dienā. Tā bija galvenā tranzītvalsts no vardarbības Sīrijā, Irākā un Afganistānā bēgošajiem cilvēkiem, kuri caur Balkāniem devās tālāk uz Eiropas rietumiem. Kopā Ungāriju kopš gada sākuma šķērsojuši 390 685 cilvēki, liecina jaunākie policijas dati. Lai apturētu imigrantu pieplūdumu, Ungārija uz robežas ar Horvātiju un Serbiju izveidojusi dzeloņstiepļu žogu. Ungārijas valdības solis licis imigrantiem plūst uz divu miljonu cilvēku apdzīvoto Slovēniju. Vakar Slovēnijas varas ie­stādes neļāva valstī ienākt vairāk nekā 1000 migrantiem, norādot, ka tās ikdienas kvota ir izsmelta. Šī rīcība izraisījusi sastrēgumus citur imigrantu ceļā. Tagad galvenais imigrantu ceļš ved caur Maķedoniju un Serbiju uz Horvātiju, tad caur Slovēniju un Austriju uz Vāciju, kura daudziem ir vēlamais galamērķis.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+