×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

14 gadus vecs imigrants nodur lietuvieti (51)

nazisAFP_7149892

Zviedrijas Brūbi pilsētā 14 gadus vecs pusaudzis no bēgļu ģimenes skolā sadūris gadu vecāku lietuvieti, kurš no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā miris, vēsta Lietuvas portāli, atsaucoties uz Zviedrijas medijiem un sociālajiem tīkliem.

Zviedrijas mediji sākotnēji neminēja nekādas detaļas par abu skolnieku izcelsmi, bet, spriežot pēc vienaudžu saziņas sociālajos tīklos, nogalināts Zviedrijā dzimis lietuvietis Armīns Pilecks, raksta “15min.lt”. Saskaņā ar neoficiālām ziņām viņš saņēmis piecus naža dūrienus.

Kā vēsta izdevums “Local”, konflikts pirmdien ap pusdienlaiku izcēlies skolas gaitenī. Vainīgais aizturēts, policija nopratinājusi skolēnus un skolotājus. Skolā pastiprināta apsardze, mācības otrdien atceltas.

Tikmēr sociālajā tīklā “Facebook” nodurtā zēna draugi un tuvinieki raksta, ka Armīns pirms kāda laika centies aizstāvēt meiteni, kuru otrs skolnieks aizskāris. Šādu versiju minējis ne viens vien viņa skolasbiedrs, bet oficiāli tas šobrīd nav apstiprināts.

Pirmdienas vakarā teju visa pilsētiņa, kurā ir aptuveni 1000 iedzīvotāju, pulcējās pie skolas, nesa ziedus, dedzināja svecītes un izteica līdzjūtību Armīna vecākiem.

Brūbi baznīcā tiks noturēts piemiņas dievkalpojums, bet Brūbī pašvaldība notikušo apspriedīs ārkārtējā sēdē.

Saņemot ziņas par nepilngadīga Lietuvas pilsoņa nāvi, Lietuvas vēstniecība Zviedrijā lūdza policiju pēc iespējas ātrāk sniegt oficiālu informāciju par notikušo. Otrdien pēc pusdienlaika vēstniecība informēta par pusaudža nāvi. Vēstnieks Eitvīds Bajarūns izteicis līdzjūtību viņa tuviniekiem.

Brūbi pilsētiņas skolā mācās apmēram divarpus simti skolēnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. OOOO !!!! K’ada kruta bilde virs sii raksta!!!!
  Un pasakiet, ka taa nav sleeptaa reklaama naida jushanai un neieredzeshanai. Jeb baileem no sveshajiem.

 2. Vajag, direktoru atlaist no skolas ar liegumu uz visu dzivi ienemt so amatu un amatu kas butu augstaks par so. Pajautat meitenei kura pec stastita ir aizskarta un aizstaveta. Vainigo ielikt telpas ar mikstam sienam un sasiet rokas ja palaiz tas. Un ir jadod zales lai agrisivitati slapetu, visuas izmaksas lai sedz valsts no kuras beglu gimene nakusi, Bet gimeni deportet.

 3. Šajā gadījumā imigrantu – lietuvieti, sadūris kas?

 4. Nāvi bēgļiem- slepkavām!

 5. 109. Al-Kafirun (NETICĪGIE )
  Mekas sūra
  Žēlastības Pilnā, Līdzjūtīgā Dieva vārdā
  109:1 Saki: Ak, neticīgie ļaudis!
  109:2 Es nepielūdzu tos, ko pielūdzat jūs.
  109:3 Ne arī jūs pielūdzat To, ko pielūdzu es.
  109:4 Ne es esmu jūsu pielūdzamo pielūdzējs.
  109:5 Ne jūs esat mana Kunga pielūdzēji.
  109:6 Jums ir jūsu reliģija un man ir mana reliģija.

 6. Ar ko īsti atšķiras un kādēļ jāizceļ šis gadījums, salīdzinājumā ar līdzīgu traģēdiju Siguldā?
  Abi tīņi Zviedrijā ir migranti. Lietvietis, šķiet, otrās paaudzes migrants, kamēr dūrējs, šķiet, pirmās paaudzes (tas gan netiek paskaidrots), kamēt Siguldā gan uzbrucējs, gan cietušais ir vietējie. Uzbrukuma iemesls pat banālāks ir Siguldā kā Zviedrijā.
  Šķiet, vienīgā atšķirība ir uzbrucēja ticībā/tautībā? Un tiešām tādēļ notikums, kas noticis tik tālu uzreiz ir pelnījis ziņas statusu Latvijā!? LA, nevajag nolaisties līdz tvnet līmenim un kļūt par akliem rasistiem.

  • Uzslava komentāram un objektīvam redzējumam.

  • Varbūt to arī grib pateikt- mums pietiek SAVU jau esošo problēmu, lai sagādātu sev jaunas.
   Es ļoti labi zinu, kā ir dzīvot blakus cilvēkiem, kas tikai meklē iemeslu uzbrukumam, kuru acīs kvēl naids, nicinājums, visatļautība. Neticēju, ka tas novedīs līdz uzbrukam. Vienīgais prieks, ka uzbrukušais bija pietiekami spēcīgs un pat sitieni ar kajām, viņam guļot zemē, nepadarīja par invalīdu.
   Pieejiet klāt, ieskatieties viņu acīs ( protams, ne visu, un man ir ļoti žēl to pārējo, kuri ir normāli domājoši cilvēki) un varbūt Jūs vairs nekad nedomāsiet, ka mēs esam rasisti!

  • pārlasi velreiz rakstu cietušais ir zviedrijā dzimis lietuvietis ka viņš savā dzimtenē var būt imigranmts

   • No šīs loģikas, visi LV dzimušie bērni no iebraukušajiem “okupantiem” vairs nav imigranti, un ir pilntiesīgi latvieši? Lielākā daļā latviešu dīvainu iesmeslu dēļ arī viņiem piemēro risinājumu – “vokzal, čemedan, rodina”… Tad jau tie paši nomelnotie bēgļi arī ar nākamo paaudzi vairs netiks uzskatīti par imigrantiem, pareizi?

 7. es ceru ka latvija izdaris secinajumus

 8. Veidojot šāda konteksta rakstus par notikušo ir skaidrs par to, no kādiem maciņiem tiekat finansēti. “14 gadus vecs imigrants nodur lietuvieti” – manuprāt, imigrants ir arī lietuvietis. Un tas jau izskatās, pēc ekstrēmistisku uzskatu paušanas.
  Manuprāt pati lielākā bēda ir tajā, ka nepietiek vien ar bēgļu uzņemšanu, jo to domāšanas veids, kāds tiek atspoguļots masu medijos, nevar izglītot pieņemamā laika periodā. Piemēram, ja ukraiņi pasauli uztver kā latvieši to uztvēra 90tajos, tad man rodas bažas, kas notiek galviņā bēgļiem. Tas, ka viņi lieto jaunākos viedtālruņus un ģērbjas eiropeiskās drēbēs, nenozīmē, ka viņi ir gatavi dzīvot starp mums, jo tos spaidīt iemācās jau pirmsskolas vecuma bērni un pensionāri.

 9. No raksta sapratu, ka Atbildēt

  Zviedrijā viens ārzemnieks nodūra citu ārzemnieku. Cik saprotu, abi iebraucēji…

  Bet ja nopietni, tad liela problēma ir politkorektā klusēšana un varas vīru meli par notikumiem Eiropā.

 10. Laikam jātrin vecvecvectēva zobens, kurš palicis no cūku un un turku bērēm kopš pēdējā turku kara…. Nekā personīga visiem D dienestiem – jūsu ieroči ir iezīmēti… šis ne…

 11. Neticīgā noduršana nav noziegums, bet katra īstenticīga pienākums un tas pēc korāna…

 12. Vot sitaadu vajag ar visu gimeni ..,ko Tukumniekam piekasaas,vins neko neizdariija???

 13. Nekas nemainīsies kāmēr bēda neskars pašus valības vīrus un dāmas.savukārt kad nelaime tos skars tad jau būs parvēlu ko mainīt.

 14. Skolēns ar auksto ieroci,tas Merķelei ir norma,es nolādu viņu!!!

 15. Tas vājprāts visā Eiropā tūlīt pinīgi ir jāaptur un tūlīt ir jādara zināmus to organizētājus, apmaksētājus un izpildītājus! Visi shie cilvēki ir jānovieto tikai Austrumu valstīs , pagaidu nometnēs vai brīvās teritorijās izveidot jaunu vai jaunas valstis, kurās shie pashi t.s. imigranti justos laimīgi un droshībā par to pashu naudu, par ko viņi negaidāmi, nevēlami un bīstami tik izplatīti Eiropā. Daba nepielauj necilvēcīgu pārvietoshanu starp kontinentiem, tas ir mākslīgi vedots noziedzīgs haoss.

 16. Merkeles welcom nes augļus……………..

 17. Tiesi ta un junkeram ari

 18. Interesanti,kādu sodu saņems šis imigrantu bērns ???

 19. Bet kas noticis ar dūrēju?
  Pēc Korāna – asinsatriebība prasa viņa ģimenes iznīcināšanu……..

 20. skumji,ka viens imigrants noduura otru imigrantu.

 21. Un mums vajaga šos izdzimeteņus ielaist savā vastij! Cienītā Seaima , augstākās Valsts amatpersonas ,Tauta tiešām ļausim šim mērim izplatīties līdz šejienei! Man nav iebildumu ja kāds no viņiem ir mācijies citu valstu valodas utt un vēlas strādāt lai ielaiž, bet esu pret tādiem kuri nevēlas mācīties , dzīvot kā mums te ir pieņemts , strādāt un nerunājot par kulturālo apņemšanos ja tā var teikt , ja esu kautko ne tā uzrakstījis tad piedodiet uz reiz .

  • Kad skaidroju termina “GENOCĪDS” patieso jēgu, par mani tikai pasmejas.
   GENOCĪDS ir gēnu cīņa par par citu gēnu iznīcināšanu.

   • Gēni nevar iznīcināt citus gēnus, jo gēni ir tikai DNS daļa, jeb vienkārši sakot – tā ir tikai informācija…

    Genocīds ir vārdu salikums grieķu geno – cilts un latīņu caedare – nogalināt.

 22. nesaku,kad viss tur ta nenotika,bet pedeja laika parak daudz info un video ka imigranti uzbruk eiropiesiem,kaut ka aizdomigi nav ? drebes grutak izskalot ,ka jusu smadzenes

  • Piekrītu,ka daudz kas arī notiek.Bet mums maksimāli tiek skalotas smadzenes,tā,kā kādam ir izdevīgi.Tā ir lēna prāta apstrāde.Visu pasaules teātri vada daži pasaules pārbagāti cilvēki.Visas merkeles,straujumas u.t.t. ir tikai šaha peškas,kuras bīda tas,kurš spēlē.

  • esi īstens dumiķis ne Pravietis,pamosties no miega.

  • esi īstens dumiķis ne Pravietis,pamosties no miega.Diezin,ko tu teiktu tad,ja no tavas ģimenes kādu tā,vienkārši nodurtu viens tāds slepkava.

 23. STRAUJUMAS mazbērnu nākotne ………..

 24. Nu cik var sitos ..

  • Kāds pamats uzskatīt šo informāciju par meliem? Vai esi no tiem kuŗi iebāž galvu smiltīs, lai tikai nevajadzētu redzēt, ka Tava iedomu pārliecība dzīvē nestrādā?

  • =Lietojiet draugi garumzīmes, jo MĪNĒTS, MINĒTS un MINETS nu dien nav viens un tas pats!=

 25. Lietuviešu jauneklim skolā vēl nebija iemācījuši, ka meitenes nedrīkst aizstāvēt, ja viņas aizskar “bēgļi”!

Draugiem Facebook Twitter Google+