×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Impēriskā iedomība un tās atbalstītāji (28)

Foto - LETAFoto - LETA

"Nepilsoņu kongresa" iniciators Jurijs Aleksejevs piedalās debatēs Nepilsoņu kongresa dibināšanas sapulcē viesnīcā "Islande".

Impēriskā iedomība Krievijā, var teikt, sit augstu vilni. Krievijas Valsts domē ierosināts likumprojekts, kas paredz par īpašu piemiņas dienu pasludināt 31. martu, jo 1814. gadā šajā datumā Krievijas cars Aleksandrs I ar saviem kazakiem iejāja Parīzē. Valsts domē – Krimas aneksijas eiforijā – nolēma sasodītajiem Rietumiem atgādināt, ka divgalvainā ērgļa pulki dimdināja Parīzes bruģi. Kā zināms, tipisks Parīzes stūra krodziņš franciski saucas “bistrot” – no Aleksandra I krievu kazaku uzbļāviena: “Bistro, ātrāk apkalpojiet mūs, mēs te esam kungi!” 2014. gadā tendence Krievijas “aģitpropā” acīmredzot ir – iedvest bijību Rietumiem.

Diemžēl nu jau kādu laiciņu Krievijas impēriskie vīzdeguņi rod dzirdīgas ausis Latvijā. Īpaši skandalozu izteikumu atļāvies Ventspils lielvecākais Aivars Lembergs,  kurš izteicies, ka  iespējamā NATO militārās klātbūtnes palielināšana Latvijā būtu uztverama kā okupācija un pielīdzināma padomju karaspēka ievešanai Latvijā 1940. gadā.

Lembergs, kura rupors ir laikraksts “NRA”, zaudē mēra sajūtu, izdabājot Krievijai un tās “trubām”. Un tajā pašā “NRA” nu jau kuru reizi Rietumus ar lāstiem apveltī Imants Kalniņš, aicinot Latviju novērsties no Eiropas Savienības un, protams, no NATO un kļūt par rāmu neitrālu valsteli dižā, augstsirdīgā austrumu kaimiņa pavēnī. Krimas aneksiju Kalniņš pamato, ielikdams Putinam mutē šādu frāzi: “Amerikai nav ko nākt un censties izplatīt savu ietekmi šajā vietā.” Tātad Putins domā, ka viņam gan viss atļauts? Kalniņš liek saprast, ka vajadzīga drosme “sākt domāt, ka nacisms un komunisms nav gluži viens un tas pats”. Nav “gluži”, Kalniņa kungs, bet gandrīz.

Šai, kā mēdz teikt, plāksnē īpaši odioza persona ir rīdzinieks Jurijs Aleksejevs, tīmekļa portāla IMHOclub.lv šefs. Cits pēc cita šajā portālā nākuši klajā šā glumā, slīpētā demagoga raksti par Ukrainu un ne tikai.

Pirmo no tiem – “Vēstuli oranžajam draugam” – Krievijas valsts TV kanāla “Rossija” raidījumā izteiksmīgi nolasīja kinorežisors un impērists Ņikita Mihalkovs, prezentējot Aleksejevu kā trumpi Kremļa pozīcijas izskaidrošanā plašajām masām. Šajā rakstā Aleksejevs uzsver, ka Ukraina no laika gala bijusi impērijas (!) labākā, treknākā un leknākā daļa. (Cik saprotu, tādēļ jau Putins bija tik satriekts, uzzinot, ka Maidans virza Ukrainu prom no Eirāzijas. – F. G.).

Aleksejevs uzskata, ka Janukovičs rudenī rīkojies saprātīgi, dodams priekšroku Krievijas 15 miljardiem dolāru un 30% atlaidei par gāzi, noniecinot “lēto” līgumu par asociāciju ar “gejropu”: šķīstais Aleksejevs izsmej nešķīsto, samaitāto Eiropu un raksturo Maidana demonstrantus kā stulbeņu pūli, bezmaz idiotus.

Nākamajā rakstā “No dienvidu jūrām līdz polārai malai” (tie ir vārdi no Krievijas Federācijas himnas) Aleksejevs jūsmo par Krimā sarīkoto referendumu. Tagad, uzsver Aleksejevs, pienākusi Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu kārta: “Ja būs grūti, Krievija palīdzēs.” Pats sevi Aleksejevs pārspējis ar šī sava raksta pēdējo, īpaši “ģiftīgo” rindkopu: “Un vēl es zinu, kādu datumu mēs katru gadu svinēsim 16. martā – Krievijas atkalapvienošanos. Ar īpašu mājienu, pie Brīvības pieminekļa.”

Ko vēl vajag? Savā trešajā rakstā Aleksejevs ņirdz, ka “lielā 45 miljonu Ukrainas valsts tik ļoti apkakājusies (!), ka zaudējusi teritoriju, kas platības un iedzīvotāju skaita ziņā līdzinās Latvijai”.

Latviju, kuras galvaspilsētā Aleksejevs dzīvo, viņš dēvē par mazspēcīgu un vājprātīgu (slaboumnoje) valsti, kas vēl turas virspusē, jo saņem kredītus un sīkas žēlastības dāvanas no Eiropas. Un “ja pasaulē notiks kāda krīze, tā (Latvija) pirmā nogulsies ar vēderiņu (puzikom) augšā. Un es neizslēdzu, ka tad parādīsies “laipnie zaļie cilvēciņi”, kas teiks: “Čaļi, nāciet šurp pie mums!” Un čaļi nāks. Krievi – noteikti. Interesanti, ko nolems latgalieši, ja augstsirdīgais kaimiņš viņiem piedāvās latgaliešu kā valsts valodu? Vai atteiksies?”

Par Juriju Aleksejevu viss ir skaidrs. Vai kāds vilks kādas konsekvences?

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Вообще это отличная реклама ИМХО клубу. А вот автору наверняка слабо взять, и опубликовать свою статью на этом портале, вместо того, чтобы тискать свои пасквили там, где все ему будут петь осанну. А что, вот недавно, там была статья г.Репше, позавчера – г.Зиле, причём портал и на латышском языке тоже. Автору страшно дискутировать с умными людьми?

 2. Aļeksejevs ir tukša skaņa. Jābūt ir padomju idiotam, lai to radījumu ņemtu par pilnu.

 3. … BEZABRENE NAIDA UN ATKARTOTA TERORA IZPLATISANA TURPINAS PAKAPENISKI … !!!

  … Bet, ko nu daris DP ar sadiem Lindermaniem, Lembergiem, Juriju Aleksejevu un parejiem, kuri ir gatavi nodot savu valsti … ! ?

 4. “Rusofobija” nav nekad bijusi tik izplatīta pasaulē ka šodien. Priecājos, ka neesmu krievs.

  • А вот зря радуешся! Смотри, как припрёт, так сразу и язык русский вспомнишь, и кричать будешь с акцентом, «русский я, русский!». А то и партбилет отроешь…

 5. šie amīši ir kļuvuši varen enerģiski ,un tagad nu metušies mūs aizstāvēt ,bet kur viņi bija pēc kara ,kad padomija bija karā novājināta -tad viņi darīja visu ,ko lika tēvocis džo -neiebilda pret teritoriju pievienošanu ,likvidēja atlantijashartu un t.t liela daļa taisnības lembergam ir ,kas ne sevišķi mīļi sagaida šos aizstāvētājus

  • Pjotr, ko tu tirs? Atbildēt

   Amīši nekur nav “metušies”, mēs lūdzām NATO mūs uzņemt par dalībvalsti. Tagad, kad nacistiskā Krievija mūs apdraud, NATO izrāda gatavību mūs aizstāvēt. Par notikumiem Otrā pasaules kara beigās — tas ir cits temats.

 6. Sis Aleksejeva kungs acims redzams pretende uz Putina-Janukovica lomu Latvija. Vai nevajadzetu
  vinu vispirms aizsutit uz Krieviju pamacibas.

 7. Vai šis Aļeksejevs nav pēctecis Aļeksejevam no pēckara Cēsīm, kur kāds armijnieks Aļeksejevs ar armijnieku Ļebeģevu, kopā ar Zauerhāgenu bija sadomājuši izskaust latviešus ar latviešu valodu. Tas nonāca gandrīz līdz dumpim. Viņus aizvāca? Uz Rīgu?

 8. Nav gan “viss skaidrs”! Man galīgi nav skaidrs, ko tādi Aleksejevi dara Latvijā un kādēļ Latvijas valsts tādus pacieš uz Latvijas zemes? Kādēļ viņi vēl nesēž cietumā vai nav izraidīti?

 9. Pēc PSRS okupācijas varas nesēji nomainījas,pēc vācu okupācijas varas nesēji nomainījas,pēc atkārtotas okupantu nomaiņas nomainījas arī varas nesēji,pēc neatkarības atgūšanas varas nesēji netika nomainīti.Kur problēma?

 10. Es arī varētu tā domāt- tā zilā burtnīciņa ar parakstiem ir kā katordzniekam bumba pie kājas, pat brīvībā pievelk kāju…Tā burtnīciņa ir vērtīga – saturs vselu partijas špici un liek dancot kazačoku, kad būrtnīciņas īpašnieks iedomājas…- un kur vēl dažādas amatprivātpersonas…

 11. Kreilis vai? Nav pacēlis īsto roku un bez mentelīša kepku aizmirsis uzlikt. Viņa ceri’bas – mulķa mierinājums.

 12. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  OTTO – esiet muļķis. Daudzām pasaules avziēm būtu gods iespiest Franka Gordona letiprtaīgos un objektīvos rakstus. OTTO – vai neeit simulanta un noziedzniek lielHures vakātāja algots aģemts, kurus te sauc par stipendiantiem.

 13. Lauku Avize- algojiet sev kadu pratigaku komentetaju,smiekli nak lasot Gordona mantras

  • Kāpēc tu nelasi “Pravdu”, vai “Izvestiju, vai “Komsomoļskaju Pravdu” ? Kas tevi spiež mocīties un lasīt LA?

  • otto, izskatās, ka esi bijušais “zinātniskā” komunisma pasniedzējs! Bet varbūt vienkārši pasniedzi virsdrēbes garderobē? Domāšana tada, kā arsūdainu koku pa koķi dabūjis.

 14. Derētu šim Aleksejam padomāt ,kāpēc Latvija ir sliktākā stāvoklī nekā Igaunija un Lietuva(nerunājot par citām valstīm).Varbūt tieši tāpēc,ka šeit toni nosaka krievi un žīdi ar mūsu naudas kāriem līdzskrējējiem?Tās tautas ,kuras valsti pārvalda pašas ,attīstās normāli.

 15. ”Krievijas Valsts domē ierosināts likumprojekts, kas paredz par īpašu piemiņas dienu pasludināt 31. martu, jo 1814. gadā šajā datumā Krievijas cars Aleksandrs I ar saviem kazakiem iejāja Parīzē.”-Tas frančiem par atgādinājumu, mēs vel tur nevis ciemosimies, bet ”atbrīvosim”…
  ”Ventspils lielvecākais Aivars Lembergs, kurš izteicies, ka iespējamā NATO militārās klātbūtnes palielināšana Latvijā būtu uztverama kā okupācija un pielīdzināma padomju karaspēka ievešanai Latvijā 1940. gadā.” -Tas atgādinājums ZZS faniem ,kurā pusē nostāsies ZZS. Jau savulaik ZZS un SC jau kopīgi vēlēja Latvijas nelaimi atlaistajā Saeimā – Bērziņu. Un Tad Bērziņa rīcība kritiskos momentos ir atbilstīga SC domai un ZZS saimnieka rīkojumiem… TO zemnieciņiem vēlēšanās, kad iebalsotie atbrīvotāji atbrīvos uzaicinās lielos ”atbrīvotājus” atkal laukus atbrīvot no…

 16. Par tiem referendumiem runajot vajadzetu skali atkartot ka butu labi rikot referendumus Chechenijaa, Ingushetija,Dagestana, Tatarstana un vel desmit citas “etniskas” Krievijas okupetas republikas. Bez tam ja jau vesture tik svariga,tad Krievijai noteikti butu jaatdod Karelija Somiem un Sibirijas teritorijas Kinai. Der zinat ka daudzas Kinas kartes Sibirija iezimeta kaa vinu teritorija. Varbut Kiniesi varetu izmantot to pasu metodologiju ko Krivija lietoja Krima-infiltret un okupet. Kurs tad vinus aptures pie garas robezas kur purvi mijas ar muza meziem?

 17. Pateicoties Krimas okupācijai,mēs tagad skaidri redzam,kas ir kas!

  • nu ko brāl, ir tikai jāpiekrīt. … un ja ZS rindās ir kāds īsts Latvijas patriots, tad ir steigšus jāpamet šis lemberga vadītais homosovjeticus kuģis. … redzēsim, cik daudz godīgu un patriotisku cilvēku tur būs bijis

 18. No Latgales (skat.raksta nobeigumu) tad varēs atšķelt vēl kādus sešus pagastus!

 19. Ilgi tāda neitrālā valstele,dižā augstsirdīgā austrumu kaimiņā pavēni nepaliktu.Atcerēsimies,kaut vai šodien visu aizmirsto,PSRS sabiedroto Otrajā pasaules karā-Tuvas Tautas Republiku (Tannu Tuva),kuru PSRS anektēja,iekļaujot Padomju Savienības sastāvā,pat ne kā savienoto Republiku,bet vienkārši kā autonomo apgabalu.

  • Tagad to sauc Tivas Republiku Krievijas Federācijas sastāvā un šogad aprit simts gadi kā to Ķinai atņēma cariskā Krievija. Ķīnieši neko neaizmirst. Nevelti Putins par aizsardzības ministru iecēla Šoigu , kas ir no Tivas iezemietis.

 20. Neveiksmīgs žurnālista mēģinājums būt izteiksmīgam, taču šoreiz provinciāli pretēji.

 21. Labs, aktuāls raksts! Ļoti žēl,bet no mūsu valdības un partiju vadības nekad ne no viena neko tādu nevar izdzirdēt, par ko mums, visu tautību legālo un godīgo pilsoņu vairumam ir kauns! Paldies autoram!

Draugiem Facebook Twitter Google+