Foto – Shutterstock.com

Imunologs: ir preparāti imunitātes stiprināšanai, kam efekts ir pretējs 0

Ziema neapšaubāmi ir laiks, kad jo īpaši jācenšas gādāt par savu veselību un spēcināt imunitāti. Bet cik lielā mērā imunitāti iespējams stiprināt un kādas metodes vislabāk izmantot? Par to stāsta BENU veselības un skaistuma akadēmijas vieslektors – imunologs Lauris Līcītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

„Var sacīt, ka imunitāte ir vesela sistēma, kuras darbība vērsta uz to, lai mūs kā dzīvu organismu saglabātu šajā pasaulē. Uz organismu var raudzīties kā uz šūnu. Visas šūnas ir ieprogrammētas bojāejai, taču noteiktos apstākļos tās var ilgstoši dzīvot,” skaidro imunologs Lauris Līcītis.

Runājot par imunitāti, tai izšķirami divi tipi. Pirmais tips ir iedzimtā jeb pārmantotā imunitāte, kas tiek mantota no vecākiem. Savukārt otrais tips ir iegūtā imunitāte, kas izstrādājas dzīves laikā. Tā kā pirmo tipu nosaka tieši pārmantotie gēni, to iespējams ietekmēt ar gēnu inženieriju. Aizvien uz priekšu iet arī bioloģisko preparātu attīstība, kas ļauj regulēt nobīdes no normālas imūnsistēmas. Tomēr, domājot par imunitātes spēcināšanu ikdienā, jārūpējas tieši par otrā tipa jeb iegūtās imunitātes spēcināšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kā paskaidro L.Līcītis, iegūtā imunitāte veidojas, saskaroties ar dažādiem ārējās vides faktoriem – baktērijām, dažādām ķīmiskām vielām, starojumu, enerģētisko lauku u.c. Viens no veidiem imunitātes modulēšanai ir vakcīnas. Lai gan tās sevi pierādījušas kā ļoti efektīvu līdzekli organisma aizsargāšanai pret noteiktām slimībām, tām var būt arī nopietnas blaknes. Vakcīnas audzē uz dažādu audu kultūrām, tās satur dažādus vīrusus, kurus nav iespējams identificēt, kā arī vielas, kas uzkrājas audos un var izraisīt bojājumus. Tādas vielas ir, piemēram, dzīvsudraba un alumīnija sāļi, kas var izraisīt smadzeņu bojājumus un saslimšanas. Pēc atsevišķām vakcīnām bērniem var parādīties arī epilepsija un citas ļoti nopietnas slimības. Tieši tāpēc lēmumam par vakcīnas saņemšanu ir jābūt ļoti rūpīgi izsvērtam.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.