Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
15. septembris, 2015
Drukāt

IN MEMORIAM. Atvadoties no Kārļa Pamšes

Foto: LETAFoto: LETA

Kārlis Pamše.

Mūžībā aizgājis aktieris, režisors, pedagogs un rakstnieks Kārlis Pamše (1917. gada 31. marts – 2015. gada 9. septembris). Viņš piedzima Virānes pagastā kalpotāju ģimenē, beidza Jaungulbenes lauksaimniecības skolu, Drāmas teātra studiju (1947) un Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes režijas nodaļu (1953). No 1944. līdz 1965. gadam darbojās Drāmas teātrī – sākumā kā aktieris, bet no 1953. gada kā režisors. Kopš 1966. gada Kārlis Pamše režisēja izrādes Rīgas Operetes teātrī. Viņa spilgtāko iestudējumu vidū ir “Trejmeitiņas”, “Cirka princese”, “Peldētāja Zuzanna”, dziesmu spēle “Zaļā pļavā” un daudzas citas skaistas izrādes. Kārlis Pamše pasniedza arī aktiera meistarības stundas Teātra fakultātes studentiem, radio iestudēja vairākus radiolasījumus un darbojās arī teātra kritikā. Nozīmīgākie viņa iestudējumi bija Andreja Upīša “Balss un atbalss” (1954), Nikolaja Pogodina “Trešā, patētiskā” (1958), Alejhandro Kasonas “Trešais vārds” (1958) un Teodora Dreizera “Amerikāņu traģēdija” (1960).

Jau mācoties Jaungulbenes lauksaimniecības skolā, K. Pamše ar pseidonīmu Māris Klajs rakstīja dzejoļus. Radījis arī vairākas grāmatas – “Es zagu”, “Anta Klints: sarunas”, “Operetes karuselī: Stāsts par Edgaru Zveju” un citas. 2008. gadā K. Pamše saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā”.

Atvadīšanās no Kārļa Pamšes notiks šodien, 15. septembrī, plkst. 12 Rīgas 1. Meža kapu kapličā.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+