×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

In memoriam. Tonijs Skots

tonijs_skots_72

Pagājušajā svētdienā pašnāvību izdarījis 68 gadus vecais režisors Tonijs Skots, kurš savā vairāk nekā 30 gadu ilgajā karjeras laikā uzņēmis daudzus trillerus, starp tiem gan biogrāfiskā filma “Domino”, gan komēdija “Beverlihilzas policists II”, gan kulta vampīrfilma “Bads” un daudzas, daudzas citas. 


 

Ridlija Skota jaunākā brāļa filmas teju vienmēr uzrādījušas lieliskus kases panākumus, taču skatītāju mīlētos darbus reti slavinājuši kinokritiķi, nemaz nerunājot par Amerikas Kinoakadēmijas biedriem. 1995. gadā Britu Kinoakadēmijas balvu pasniegšanā viņš saņēma Maikla Belkona vārdā nosaukto balvu un kā producents ir saņēmis “Emmy” (2002).

Ar kino saistīts kopš 16 gadu vecuma, kad Tonijs Skots kā aktieris piedalījās brāļa debijas filmā, viņš studēja mākslu un vēlējās būt gleznotājs, taču brāļa straujie panākumi mainīja Skota domas par karjeru. Viņš pievērsās kino, bet paralēli veidoja arī reklāmas un videoklipus, kuru estētika atstāja lielu iespaidu uz Skota kinematogrāfiskajām vīzijām. Skots par zvaigzni padarīja Tomu Krūzu (“Labākais šāvējs”), viņš strādājis kopā ar Katrīnu Denēvu, Ediju Mērfiju, Kevinu Kostneru, Kristiānu Sleiteru un Denisu Hoperu, Robertu de Niro, Keiru Naitliju un vairākas reizes ar Denzelu Vašingtonu, bet pēdējā laikā rakstījis scenāriju “Labākā šāvēja” turpinājumam.

19.augustā Skots izdarīja pašnāvību, nolecot no Vincenta Tomasa tilta Sanpedro ostā, Losandželosā. Jau nākamajā dienā atklātībā nāca šīs rīcības iemesls – Tonijam Skotam bija neārstējams smadzeņu audzējs, tāpēc viņš no dzīves nolēmis atteikties paša spēkiem. Drīz pēc tam, kad šī skumjā ziņa nonāca atklātībā, tviterī cits pēc cita parādījās viņa kolēģu ieraksti.

 

• Rons Hovards: “Vairs nebūs Tonija Skota filmu. Traģiska diena.”

• Roberts Rodrigezs: “Tonijs Skots. Nolādēts, bija labi tevi pazīt, draudziņ. Paldies par iedvesmu, padomu, iedrošināšanu un vairākiem gadu desmitiem, kad tu mūs lieliski izklaidēji.”

• Džons Favro: “Tik skumja ziņa par Toniju Skotu. Līdzjūtība viņa ģimenei un draugiem.”

• Stīvens Frejs: “Patiešām skumji dzirdēt ziņas par Toniju Skotu. Labs kino veidotājs un ļoti šarmants, vienkāršs vīrs.”

• Marta Plimptone: “Tik ļoti, ļoti žēl, uzzinot par Tonija Skota nāvi. Patiešām briesmīgs zaudējums – ir aizgājis talantīgs, lielisks cilvēks.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+