Latvijā
Politika

Mūrniece: Jāpanāk, lai Latvijā atgrieztos arvien vairāk cilvēku 16

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Kamēr mēs būsim, kamēr mēs elposim, kamēr mēs to gribēsim, tikmēr Latvija pastāvēs! Tāpēc mums ir svarīgs ikviens Latvijas cilvēks, kas uztur šo gribu,” sestdien, 18.novembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā uzrunājot Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītās svinīgās sēdes dalībniekus.

Pieminot Latvijas valsts veidošanās ceļu, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka mūsu valsts pamatos likti demokrātijas un parlamentārisma principi: „Arī pašlaik mūsu svarīgākais uzdevums ir stiprināt šos pamatus un neļaut tos izskalot vai saļodzīt. Saeimai ar darbiem ir jāceļ pašai sava autoritāte.”

I.Mūrniece aicināja parlamentāriešus strādāt tā, lai Saeima izpelnītos lielāku pilsoņu uzticību, sakot, ka bez savstarpējas cieņas pamata arī politika nevar būt ilgtspējīga. Nākamais ir Saeimas vēlēšanu gads, un, kā akcentēja I.Mūrniece, politiķiem ar lielāku atbildību jāizturas pret solījumiem priekšvēlēšanu laikā.

Mēs kā sabiedrība kļūstam gudrāki un nu jau protam pamanīt mūsu nedraugu un Kremļa propagandas izmestos āķus. Vērtības ir tas kompass, kas nosaka mūsu izvēli, sacīja I.Mūrniece, piebilstot, ka šo kompasu mākslīgi cenšas bojāt, lai mēs kā nācija politiski novirzītos no kursa.

Galerijas nosaukums

„Ikvienam ir iespēja rīkoties pašam savā un arī valsts labā. Argumentēta kritika, atklājot nolaidību vai trūkumus, ir vietā,” sacīja I.Mūrniece. Taču konstruktīva kritika nenozīmē žēlošanos, sēžot virtuvē un sūkstoties par valsti. “Mēs taču visi varam būt Latvijas valsts bruņinieki.”

18.novembris gadu pirms valsts simtgades ir saviļņojošs mirklis, un tā ir arī īstā reize, kad runāt par svarīgākajiem darbiem, akcentēja I.Mūrniece, uzsverot svarīgākos no tiem: nodrošināt iespēju bērniem augt ģimenē un motivēt aizbraukušos tautiešus atgriezties dzimtenē.

Bērnunami ir pagātnes palieka, kam mūsdienās nav attaisnojuma, teica I.Mūrniece, aicinot darīt visu, lai ikviens bērns varētu dzīvot ģimenē vai ģimeniskā vidē. Tāpat svarīgi iedarbināt tādu centrtieces spēku, lai Latvijā atgrieztos arvien vairāk cilvēku. Lai to panāktu, jārada mūsu uzņēmējiem tādi apstākļi, lai viņi varētu veidot vairāk darbavietu, jāizskauž „aplokšņu algas”, kā arī jānovērš negatīva pieredze saziņā ar valsts iestādēm.

Raugoties uz nākotnes izaicinājumiem, Saeimas priekšsēdētāja izcēla izglītības lomu, mudinot diskusijās par skolu reformu izvēlēties svarīgāko – izglītības kvalitāti: „Skolas vērtību latvieši nekad nav mērījuši kilometros, kas jānoiet līdz skolai, bet gan tajās zinībās, ko skolā var gūt.”

Beidzot esam vienojušies par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā, un šis darbs jau sen bija jāpaveic, teica I.Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja atsaucās uz 2012.gadu, kad tautas nobalsošanā trīs ceturtdaļas no vairāk nekā miljona balsotāju izteica nepārprotamu gribu – Latvijā būs tikai viena valsts valoda.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja runā pievērsās drošības un aizsardzības jautājumiem. I.Mūrniece sacīja, ka drošība mūsu reģionā nav pašsaprotama, un mūsu dalība NATO ir tās labākais garants. Saeimas priekšsēdētāja pateicās NATO sabiedrotajiem par solidaritāti un Kanādai par spēku vadību Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš palīdzējis valstij 99.dzimšanas dienu sagaidīt skaistākai, bagātākai, drošākai, cilvēciski labākai un iedvesmojošākai.

„Saules mūžu Latvijai!” vēlēja Saeimas priekšsēdētāja, sveicot Latviju 99.dzimšanas dienā.

LA.lv