×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. novembris, 2017
Drukāt

Mūrniece: Jāpanāk, lai Latvijā atgrieztos arvien vairāk cilvēku (21)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Kamēr mēs būsim, kamēr mēs elposim, kamēr mēs to gribēsim, tikmēr Latvija pastāvēs! Tāpēc mums ir svarīgs ikviens Latvijas cilvēks, kas uztur šo gribu,” sestdien, 18.novembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā uzrunājot Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītās svinīgās sēdes dalībniekus.

Pieminot Latvijas valsts veidošanās ceļu, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka mūsu valsts pamatos likti demokrātijas un parlamentārisma principi: „Arī pašlaik mūsu svarīgākais uzdevums ir stiprināt šos pamatus un neļaut tos izskalot vai saļodzīt. Saeimai ar darbiem ir jāceļ pašai sava autoritāte.”

I.Mūrniece aicināja parlamentāriešus strādāt tā, lai Saeima izpelnītos lielāku pilsoņu uzticību, sakot, ka bez savstarpējas cieņas pamata arī politika nevar būt ilgtspējīga. Nākamais ir Saeimas vēlēšanu gads, un, kā akcentēja I.Mūrniece, politiķiem ar lielāku atbildību jāizturas pret solījumiem priekšvēlēšanu laikā.

Mēs kā sabiedrība kļūstam gudrāki un nu jau protam pamanīt mūsu nedraugu un Kremļa propagandas izmestos āķus. Vērtības ir tas kompass, kas nosaka mūsu izvēli, sacīja I.Mūrniece, piebilstot, ka šo kompasu mākslīgi cenšas bojāt, lai mēs kā nācija politiski novirzītos no kursa.

„Ikvienam ir iespēja rīkoties pašam savā un arī valsts labā. Argumentēta kritika, atklājot nolaidību vai trūkumus, ir vietā,” sacīja I.Mūrniece. Taču konstruktīva kritika nenozīmē žēlošanos, sēžot virtuvē un sūkstoties par valsti. “Mēs taču visi varam būt Latvijas valsts bruņinieki.”

18.novembris gadu pirms valsts simtgades ir saviļņojošs mirklis, un tā ir arī īstā reize, kad runāt par svarīgākajiem darbiem, akcentēja I.Mūrniece, uzsverot svarīgākos no tiem: nodrošināt iespēju bērniem augt ģimenē un motivēt aizbraukušos tautiešus atgriezties dzimtenē.

Bērnunami ir pagātnes palieka, kam mūsdienās nav attaisnojuma, teica I.Mūrniece, aicinot darīt visu, lai ikviens bērns varētu dzīvot ģimenē vai ģimeniskā vidē. Tāpat svarīgi iedarbināt tādu centrtieces spēku, lai Latvijā atgrieztos arvien vairāk cilvēku. Lai to panāktu, jārada mūsu uzņēmējiem tādi apstākļi, lai viņi varētu veidot vairāk darbavietu, jāizskauž „aplokšņu algas”, kā arī jānovērš negatīva pieredze saziņā ar valsts iestādēm.

Raugoties uz nākotnes izaicinājumiem, Saeimas priekšsēdētāja izcēla izglītības lomu, mudinot diskusijās par skolu reformu izvēlēties svarīgāko – izglītības kvalitāti: „Skolas vērtību latvieši nekad nav mērījuši kilometros, kas jānoiet līdz skolai, bet gan tajās zinībās, ko skolā var gūt.”

Beidzot esam vienojušies par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā, un šis darbs jau sen bija jāpaveic, teica I.Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja atsaucās uz 2012.gadu, kad tautas nobalsošanā trīs ceturtdaļas no vairāk nekā miljona balsotāju izteica nepārprotamu gribu – Latvijā būs tikai viena valsts valoda.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja runā pievērsās drošības un aizsardzības jautājumiem. I.Mūrniece sacīja, ka drošība mūsu reģionā nav pašsaprotama, un mūsu dalība NATO ir tās labākais garants. Saeimas priekšsēdētāja pateicās NATO sabiedrotajiem par solidaritāti un Kanādai par spēku vadību Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš palīdzējis valstij 99.dzimšanas dienu sagaidīt skaistākai, bagātākai, drošākai, cilvēciski labākai un iedvesmojošākai.

„Saules mūžu Latvijai!” vēlēja Saeimas priekšsēdētāja, sveicot Latviju 99.dzimšanas dienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Skali vardi.Bet par tautas lapklajibu nav nekas,lidz,galam izdarits.Viens secinajums.Valdiba neko nedara,tikai gudri izsakas.

 2. Jā, visi zina ko vajag darīt, arī spīkere, bet neko nepateica par to, ko valdība un konkrēti Saeima ir darījusi katrā no nosauktajiem punktiem. Un, protams, kārtējo reizi, pārmetumi par grūtībām čīkstošajiem tautiešiem, kuri nevēlas klusējot, patriotiski, kā senos laikos kilometriem brist pa dubļiem un sniegu uz skolu un tuakmūļiem maksāt vēl OIK. Protams, ka galvenais vainīgais bija un ir Latvijas problēmām ir agresīvais kremlis,kā jau ļaunuma impērijas atlieka,bet tas nenoņem atbildību no pašu valdības! Skumji

 3. Naivis Kvadrātā 21. novembris, 2017 01:00
  Atbildēt

  Tie paši nelieši un nodevēji, kas izdzina vairāk, kā pusmiljonu mūsu pilsoņus trimdā, tie paši arī šobrīd vārdos dara visu iespējamo, lai reemigrāciju veicinātu,bet darbos turpina darīt visu, lai tas nenotiktu!
  Gan rietumu cionistu pārstāvji, gan kremļa balsti ro organizēja un turpina šo kursu un alkatīgie ierēdņīši, politiķi -kangareļi tiem maxmāli palīdz! Visa šī 4.maija puvekļu sistēma ir jānomaina – un tikai tad būs pārmaiņas!

 4. Ko vajag darīt zin visi, bet neko nepateica par to, ko valdība un konkrēti Saeima ir darījusi katrā no nosauktajiem punktiem. Un, protams, kārtējo reizi, pārmetumi par grūtībām čīkstošajiem tautiešiem, kuri nevēlas kā senos laikos kilometriem brist pa dubļiem un sniegu uz skolu. Un par galveno vainīgo Latvijas problēmās pasludināts Kremlis un ar to noņemta atbildība no pašu valdības. Skumji

 5. kas tos atbraucējus sagaida zema alga dārgi nesamaksājami dzīvokļi

 6. Levits izskataas loti nelaimiigs..

 7. tam Levitam noticies,vins izskataas totali sagrauts visaas bildees,kur redzams.Pat tur,kur smaid, smaids tads nedabiigs…

 8. Valdošā kliķe dara visu, lai cilvēki aizbrauktu no LV. Nesakārtota nodokļu politika- tagad būs murgains neapliekamais minimums, nav progresīvie nodokļi utt. Pats prezidents iesaistījies jauna OIK afērā, kaut mums jau ir dārgākā elektrība ar OIK-1. Lielo piļu īpašniekiem gan elektrība pa lēto. Daļu ceļu arī vairs neremontēs, bet LVM tērē miljonus, lai mežos būvētu ceļus uz nekurieni!!! Cilvēki tiek motivēti pamest šo valsti un valsts tērē miljonus bezjēdzīgiem izbraukušo atgriešanas pasākumiem. Tas ir ierēdņu tūrisms!!!

 9. Tad kādēļ tiek darīts viss, lai pēc iespēja vairāk aizbrauktu. Kad beigsit kult tukšus salmus, bet strādāt?/

 10. Kāds būtu iemesls, ka pagaidām neatgriežas? Varbūt pamēģināt smadzenes ieslēgt?

 11. Pilnība piekritu, ar šo Saimu neko nepanaksim.

 12. Kur vārdi par īres dzīvokļiem par normālu maksu? Savulaik 30-os gados Vācijā, Austrijā un arī Latvijā valsts veicināja, balstīja strādnieku dzīvokļu būvi ( tie nami pie Daugavas stadiona) – šodien tukša burbuļošana un pilsoņu atgriešana programmu naudas tēriņi, burbuļus gaisā laižot – kur darbi?

 13. Lošu bars svetkos uz tribīnem

 14. Nesapratu- vai tad nav vēl vēl aizpildītas visas vakances valsts amatos, kurās algas tūkstošos? Varbūt vēl kāda ministra vietnieka padomnieka vietnieka vietnieks vajadzīgs?

 15. Ja būs labāk atmaksātas Atbildēt

  Darba vietas, Ar to varëtu sākt. Ja nodokłu likumi būtu sakårtoti tā lai vieglāk būtu uzsākt un noturēt jaunus pasākumus. Ja darbadevēji nediskriminētu pret krievu valodas nepratējiem…. tas ir latviešvalodīgajiem…. tad gan jau te atgriestos…. daudz daudz vairāk atgriestos…. bet vai mūsu oligarchi gribētu te kaut ko tādu piedzīvot.?Savēdīsim arī vińus kārtībā bet tur vajadzīga godīga tiesa, uzńēmīga prokuratūra un kur mēs ko tādu atradīsim???? Bet jāsāk vien ir.

 16. Centrtieces spéks jau darbojas ideàli-viss tik uz centru,uz centru vien.Atpakal dabùjam gauzam maz.Atgiezt tautiesus var ar GODĪGU valsts pàrvaldi un cerību drosumu.

 17. Brīnišķīgi novēlējumi!!!

  Lai piepildās!!!

 18. Šitie sprukstiņi varētu MUTI AIZVĒRT!

 19. Bet jūs paši to gribat ? Cik ilgi vēl zagsiet un melosiet ?????

Draugiem Facebook Twitter Google+