×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. augusts, 2017
Drukāt

Ināra Mūrniece: Mēs dzīvojam informatīvā kara apstākļos (13)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ināra Mūrniece

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), kas ilgus gadus kā “Latvijas Avīzes” žurnāliste darbojusies žurnālistikā, intervijā žurnālam “Mājas Viesis” secina, ka pašlaik Latvija dzīvo informatīvā kara apstākļos.

“Kad pirms dažiem gadiem es kā parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja uzsvēru, ka stāvoklis Latvijas mediju jomā ir nacionālās drošības jautājums, daži par šādu viedokli mēdza pasmīnēt. Šobrīd reti kurš uzdrošināsies apšaubīt, ka pret Latvijas valsti tiek vērsta informatīvā kara kampaņa, kuras mērķis ir vājināt mūsu ticību savai valstij.”

Mūrniece atzīst, ka Latvijas valsts vājināšana notiek ne tikai no ārpuses, bet arī iekšpuses. Spilgts piemērs ir “oligarhu sarunas”, kas atsegušas varas pozīcijās esošo cilvēku alkatību. “Alkatība ir kā krupis, kas barojas un aug arvien lielāks, graujot valsts pamatus. Bet kādā brīdī pietiek iedurt ar adatiņu, lai tas pārsprāgtu,” spriež Mūrniece.

“Man bija ļoti nepatīkami lasīt “oligarhu sarunas”, bet ir svarīgi, lai Latvijā notiktu attīrīšanās process. Mēs saprotam, kā Latvijā tikuši pieņemti lēmumi, un atzīstam, ka tas nav pieņemami. Tas prasa būtisku domāšanas un vērtību maiņu, kas nav iespējama vienas dienas, nedēļas vai pat gada laikā. Pārmaiņām domāšanā nepieciešams ilgāks laiks.”

Uz jautājumu, kādas ir viņas attiecības ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kurš joprojām ir viens no valdošās koalīcijas balstiem, Mūrniece atbild, ka nekad neesot piedalījusies nekādās sarunās un lietu kārtošanā ar Lembergu. Viņa nenoliedz, ka Latvijā liela daļa sabiedrības neuzticas politiķiem.

“Mums jāmēģina saprast, kā esam nonākuši līdz šādai situācijai. Parlamentā tiek ievēlēti politiķi, kas vēlēšanu dienā saņēmuši vēlētāju atbalstu. Nevar būt, ka šī uzticība izzūd vienā mirklī, tiklīdz politiķis ienācis Saeimā. Vienmēr esmu teikusi, ka politiķi, partijas un valdības var mainīties, bet mums ir svarīgi saglabāt cilvēku ticību savai valstij, Latvijas nākotnei.”

Interviju ar Ināru Mūrnieci lasiet jaunākajā “Mājas Viesī” vai lasiet žurnālu e-vidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Rāmāk un ievērot pieklājības noteikumus . Atbildēt

  Te nav suņkopības portāls . Te komunicē cilvēki .

 2. … Si portala trollisu komenti tiesi pierada manu un Murnieces tik sen noveroto un piemineto faktu … !!!

  … Ari, melus kadus tie vienmer megina pielipinat NA — soreiz par Abrenes atdosanu – kas ir pretigi un meligi, paskatoties kas no partijam balsoja par un pret …. !!!

  … Bet, ko darisim talak ar sadiem trolliem un valsts nodevejiem ir vel neatbildets jautajums … ?!

 3. Mistiska vēlēšanās par attīrīšanās procesu ,kam jānotiekot Latvijā. Jautājums par to kas un kam uzticēs attīrīšanu, kas būs tas attīrītājs , ar ko attīrīs un no kā attīrīs. Kas paziņos ka attīrīšana sākusies, kontrolēs attīrīšanu un paziņos ka attīrīšana beigusies.Varbūt pietiks izteikt tikai vēlmi pašattīrīties un ar to pilnīgi pietiks lai vispār neattīrītos.

 4. troļļi šumējas Atbildēt

  Viņi saprot, ka NA ir krievnacisma galvenais ienaidnieks Latvijā.

 5. Kāpēc Lembergam ir caurlaide ,lai tiktu Saeimā? Vai nevar ierosināt atņemt caurlaidi? Arī Nacionālā Apvienība ir vainīga.Tik daudz gadu garumā-NESPĒJĪGA.

 6. Pagaidīsim vēl gadus divdesmit,līdz oligarhu domāšanā notiks būtiska vērtību maiņa!

 7. Ek jūs,troļļi,trollīši!

 8. Ja man iedos viņas algu.tad arī būšu informatīvā kara apstākļos…

 9. “Mēs ” dzīvojam – “viņi” izzūd? Par kādu tādu “informācijas karu” var pļāpāt tikai cilvēks, kas sēž kaut kur Jēkabielas ziloņkaula tronī. Atgādināsim šiem sēdošajiem:” „Neatkarības gadu laikā mēs esam zaudējuši 700 tūkstošus cilvēku. Bija laiks, kad Latvijas iedzīvotāju skaits sasniedza 2,7 miljonus cilvēku, bet Rīgas – gandrīz miljonu. Taču šodien realitāte ir tāda, ka mēs katras divas nedēļas zaudējam mazu pilsētu,” teica profesors. demogrāfs Pēteris Zvidriņš (Radio Baltkom, 2017)

 10. Nacionālie tūdaliņi bijuši valdībās no banānijas atjaunošanas un līdzvainīgi gan pie abrenes, lata, emigrējušo simtiem tūkstošu, pensionāru nabadzības, parexiem, bankām, armijas likvidēšanas, svešas armijas, kuru atkal saucam par draugiem un aizstāvjiem ievešanas, bēgļiem utt Tieslietu ministrija pat nespēj sakārtot jautājumu, lai visādi uškāni, lembioni, bondarevi utt nemaz nedrīkstētu kandidēt. Cīņai par eiru sveiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+