Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Ināra Mūrniece: Mēs skaidri zinām, ka Latviju sargāsim vienmēr0


Ināra Mūrniece, pieminot 1991.gada Barikādes, 20.01.2019.
Ināra Mūrniece, pieminot 1991.gada Barikādes, 20.01.2019.
Foto: Saeimas Preses dienests

Barikāžu laiks bija īpašs laiks, tas bija viens no likteņlaikiem Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē. Tauta zināja, kas ir jādara. To, kas barikāžu laikā dzima cilvēku apziņā, neviens nekad nav spējis izdzēst, un tas paliks uz visiem laikiem, tā šodien, 20.janvārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, iededzot 1991.gada notikumiem veltīto piemiņas ugunskuru Doma laukumā, portālu “La.lv” informēja Saeimas Preses dienests.

Kā akcentēja Mūrniece, ikvienu barikāžu dalībnieku vadīja augsta motivācija. “Tā bija personīgā izvēle, ģimenes izvēle un visas tautas kopīga izvēle – sargāt Latviju. Arī šodien, atceroties to laiku, mēs skaidri zinām, ka Latviju mēs sargāsim vienmēr,” viņa sacīja.

Tāpat Mūrniece uzsvēra, ka šādi atceres brīži, kad mēs pieminam un godinām barikāžu laika upurus, kavējamies atmiņās, vērtējam un analizējam, ir ļoti svarīgi. “Tomēr nemainīgi skaidrs ir viens – barikāžu stāsts ir stāsts par mums pašiem,” savā uzrunā teica Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja vēlreiz pateicās barikāžu laika dalībniekiem, visiem, kas aizstāvēja Latviju.

“Cilvēki cēlās, lai nosargātu savu brīvību, zemi un valsti. Latvijas likteni janvārī izšķīra tauta. Tā skaidri zināja, kas tai jādara, tā saprata savu spēku, un šis spēks Latvijā ir dzīvs un vienmēr būs dzīvs,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka Rīgā un citviet Latvijā šodien norisināsies vairāki 1991.gada barikāžu atceres pasākumi, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgas Meža kapos plkst.9.30 norisināsies ziedu nolikšana, bet plkst.12 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā.

No plkst.11 līdz 18 Doma laukumā būs iedegta piemiņas uguns, bet plkst.13.30 tā tiks iedegta pie Saeimas. Līdzās šiem pasākumiem plkst.12, 13 un 15 barikāžu muzeja ekspozīciju būs iespējams iepazīt gida vadībā.

Saistītie raksti

Kuldīgā pasākumā pie pasta ēkas apmeklētāji būs aicināti pastāstīt par sajūtām, redzēto un dzirdēto barikāžu laikā, informēja Kuldīgas novada pašvaldībā. Tāpat pasākuma laikā būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi, vērojot uzņemtos sižetus par 1991.gada notikumiem Latvijā, kā arī aukstajā laikā sasildīties ar siltu zupu un tēju, ko dalīs Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons. Savukārt kopā ar Latvijas Kristīgo skautu Kuldīgas 58.vienību pasākuma apmeklētāji varēs izcept siltu maizi.

Jelgavas pilsētas pašvaldība iedzīvotājiem, kas iepriekš veikuši pieteikšanos, šodien nodrošinās bezmaksas transportu nokļūšanai uz barikāžu atceres dienas pasākumiem Rīgā.

Barikāžu piemiņas pasākumi notiks arī citviet Latvijā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
10 stundas
Raivis Šveicars
Latvijā
FOTO: “Air Baltic” paceļ debesīs “Baltijas ceļu” 1
10 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
8 stundas