×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Ināras Liepas lelles izstādīs Pleskavā un Pečoros

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas leļļu mākslinieces Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja ekspozīcija pavasarī būs aplūkojama Pleskavā un Pečoros, liecina informācija portālā kultura.riga.lv

Ar Latvijas Republikas Eiropas Savienības padomes prezidentūras atbalstu Pleskavas vēstures, arhitektūras un mākslas muzejā no 4. marta līdz 6. maijam notiks izstāde “Kofermājiņu ceļojums”, bet Pečoru vēstures muzejā no 6. marta līdz 6. maijam – izstāde “Gaismas deja”.

Abās Pleskavas apgabala pilsētās apmeklētāji varēs iepazīties ar unikālo Latvijas Leļļu Mākslas muzeja ekspozīciju.

Izstādi “Kofermājiņu ceļojums” veido divdesmit ar Ināras Liepas un viņas vīra Ulda Liepas mīlestību iekārtotas kofermājiņas. Tajās attēlotas sadzīves ainiņas ar senām lellēm, rotaļlietām, sadzīves priekšmetiem, spēlēm un citām lietām. Kolekcijā ir unikāli pasaulslavenu leļļu fabriku ražojumi. Izstādes laikā ir paredzēta arī mākslinieces Ināras Liepas meistarklase.

Savukārt izstādē “Gaismas deja” ir apkopoti mākslinieces Ināras Liepas pēdējo piecu gadu darbi, kuri ar lieliem panākumiem tika eksponēti dažādās starptautiskās izstādēs Krievijā, Azerbaidžānā, Vācijā, Nīderlandē.

Ināras Liepas veidotās skulptūrlelles ir paredzētas kā dizaina elementi telpas mājīguma sajūtas radīšanai. To veidošanā liela uzmanība ir pievērsta stilam un formai. Arī šai izstādei Ināra ir veidojusi darbus sadarbībā ar vīru Uldi Liepu , kurš palīdz atrisināt jebkuru tehniskas dabas jautājumu. Tā kopīgi radās izstādē redzamo gaismas objektu kolekcija, kur gaismas ķermenis ir apvienots ar skulptūrlelli, pierādot, ka tās nav tikai rotaļlietas, bet var kļūt arī par patstāvīgu mākslas objektu.

Māksliniece Ināra Liepa ir Leļļu Mākslas muzeja dibinātāja un vadītāja, kura ar profesionālo leļļu mākslu nodarbojas jau vairāk nekā 25 gadus. 2014. gadā viņa ir organizējusi Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+