×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. augusts, 2017
Drukāt

“Inbokss” īpašnieks: SS.lv lietā valsts šauj sev kājā; VID pieprasījums – nesamērīgs (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Pašmāju augsto tehnoloģiju uzņēmuma "Inbokss" valdes loceklis Jevgenijs Kuzņecovs (no kreisās), uzņēmuma "Inbokss" īpašnieks Andris Griķis, informācijas aģentūras LETA un portāla "TVNET Latvia" valdes loceklis Juris Mendziņš un zvērināts advokāts Jānis Zelmenis piedalās ārkārtas preses brīfingā, kurā interneta nozares eksperti skaidro iespējamās sekas uz Latvijas uzņēmējdarbības vidi un sabiedrību kopumā, kas varētu rasties pēc Valsts ieņēmumu dienesta nepamatotā lēmuma apturēt sludinājumu portāla SS.lv saimniecisko darbību.

“IT nozare strauji aug, eksporta rādītāji tuvojas finanšu pakalpojumiem. Turklāt tas notiek faktiski bez valsts atbalsta. “SS.lv” ir milzu portāls Latvijas apmēriem un jāsaka, ka VID izdarītais ir valsts šāviens pašai sev kājā, tas ir pliķis IT industrijai. Jebkurš teiciens būs precīzs, bet vēl maigi teikts,” IT nozares ekspertu rīkotajā preses brīfingā norādīja augsto tehnoloģiju uzņēmuma “Inbokss” īpašnieks Andris Griķis.

Viņš norādīja, ka “SS.lv” ir priekšzīmīgs nodokļu maksātājs, līdz ar to nesaprot, kā VID varēja ienākt prātā apturēt uzņēmuma saimniecisko darbību. “IT industrija ir ļoti sensitīva un visur pasaulē par IT uzņēmumiem ļoti rūpējas. Mūsu valsts attieksme izraisa maksimālu sašutumu, jo strīds par ko VID apturēja saimniecisko darbību nav par nodokļu nomaksu, vai par to, ka uzņēmums vispār nesniedz informāciju.

VID pieprasīja milzīgu datu bāzi, un uzņēmumam ir visas tiesības noraidīt VID prasījumu. Šajā situācijā pielietot augstāko uzņēmuma ierobežojošo mēru ir šokējoši un nepieņemami. Arī “Facebook” notiek tirdzniecība un neviens nemaksā ne centu nodokļos. Bet tur viss ir kārtībā un šo vietni neviens nedomā slēgt,” sašutis bija A. Griķis, kurš norādīja, ka portāla apmērus pierāda savulaik portālam izteiktais piedāvājums to iegādāties par 20 miljoniem eiro. Piedāvājumu īpašnieki noraidījuši, kas A. Griķim liek domāt, ka uzņēmuma vērtība varētu būt pat 2 reizes lielāka.

Savukārt “TVNET Latvia” valdes loceklis Juris Mendziņš norādīja, ka lielākā problēma ir VID pieprasījuma apmērs. “Atceroties Neo lietu un datu noplūšanu, neviens uzņēmums nevēlas pa labi un pa kreisi izpaust klientu personisko informāciju. Informācija jāsniedz, taču samērīga,” sacīja J. Mendziņš.

Zvērināts advokāts Jānis Zelmenis sacīja, ka VID pieprsījumam trūkst samērības. “Lai noķertu 10 vai 20 auto tirgotājus, VID grib iznīcināt visu portālu. Ja bankas kaut ko nesniegtu VID, vai arī bankas saskarsies ar līdzīgām problēmām? Turklāt pieprasījumā VID nespēj norādīt, ko tieši viņi vēlas, viņi pieprasa milzīgu informācijas blāķi. Tāpat arī šim mazajam uzņēmums ir komercnoslēpumi. Ja tā ir uzņēmuma atslēga izdzīvošanai, neviens uzņēmums šādu informāciju neatklās tādai iestādei kā VID,” sacīja J. Zelmenis, kurš norādīja, ka no VID puses redzams izbrīns par to, ka kāds runā pretī.

“Bloķēšana mazliet atgādina deviņdesmito gadu roku izgriešanas taktiku. Es negribu dzīvot valstī, kurā VID var pielietot šādu taktiku,” piebilda J. Mendziņš.

Tāpat preses brīfingā bija ieradies arī “SS.lv” jurists Māris Ruķers, kurš atkārtoti apstiprināja, ka uzņēmums līdz šim sniedzis visu samērīgo informāciju, kuru pieprasījusi gan Valsts policija, gan VID u.c. struktūras.

“Pieprasījumi bija individuāli, samērīgi un par noteiktām personām. Taču uzņēmums nekādā gadījumā nepiekritīs pēdējām pieprasījumam. Turklāt likuma norma nepasaka, ka pieprasījums jāizpilda nekavējoties. Esam pārsūdzējuši lēmumu, līdz ar to VID lēmums ir apturēts. Iestāde savā preses konferencē to gan nekādi nepieminēja,” sacīja portāla jurists, kurš norādīja, ka VID nepieprasa informāciju tikai par vienu mēnesi, bet par pusgadu. “Kur teikts, ka pēc auto nozares nenāks dzīvnieku, nekustamā īpašuma datu pieprasījumi?”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. bankas jau arī sniedz vIdam informāciju

 2. SS.lv darbošanās ir pliķis valstij.
  Nožēlojami, ja tā tiek aizstāvēti nodokļu nemaksātāji un mahinatori!
  Profilases nolūkos tādi blēži būtu jāliek cietumā.
  Tie, kas tādus blēžus aizstāv, nerdz/negrib redzēt sakarību starp nodokļu maksāšanu/ nemaksāšanu un algām, kā arī pensijām.

  • Taisnīgums pāri visam Atbildēt

   Facebook un Google darbošanās ir pliķis valstij.
   Nožēlojami, ja tā tiek aizstāvēti nodokļu nemaksātāji un mahinatori!
   Profilases nolūkos tādi blēži būtu jāliek cietumā.
   Tie, kas tādus blēžus aizstāv, nerdz/negrib redzēt sakarību starp nodokļu maksāšanu/ nemaksāšanu un algām, kā arī pensijām.

 3. pareizi, ja uzņēmums piesedz plašu un izvērstu shēmu nodokļu nemaksāšanā, atsakās sniegt plašu info, tad klapē to ciet, arī citiem par biedinājumu! Nav ko tēlot tagad svētās govis, it kā paši nesaprastu, ka nevar šīs shēmas pilnā mērā atklāt no atsevišķiem, individuāliem pieprasījumiem, jo nav resursu, lai bars vidā sēdētu un tamborētu, kas un kā. Ir regulāri konstatēti pārkāpumi milzīgā apjomā, uzņēmums atsakās dot visu info, tatad pats uzņēmums piesedz šos shēmotājus, un likumsakarīgi, ka klopējam to ciet, un punkts! Tas ir jādara ar visiem shēmotājiem, un masveidā, lai brauc uz citām valstīm zagt!

 4. Malači, lai tik turas. Kādam jāsakārto arī VID tiesības un pienākumi, citādi viņiem vispār nav nekādas saprašanas, kas ir sensitīva un komercinformācija un kas nav.

 5. Pēc gaidāmās krīzes no šādiem pp-ss virtuālajiem uzņēmumiem nekas pāri nepaliks. Ko VID šogad izdosies paņemt, ar to arī pietiks plāna izpildei.

 6. nu kkas tur iisti nav… nogremdeet uznjeemumu, kas maksaa nodokljus nav iipashi praatiigi. bet njemot veeraa, ka striids var izveidoties tikai tad, kad konfronteejas vismaz 2vi preteeji viedoklji, tad arii sava artava uznjeemuma nosliicinaashanaa ir jaauznjemas pashiem ss.lv. Cereesim, ka shaadu muljkjiibu nepieljaus, kaa viena taa otra puse!

 7. par to jau stāsts Atbildēt

  viena lieta ir sniegt datus par kādu konkrētu persinu konkrētas lietas ietvaros, un pavisam kas cits šis vid pieprasijums-pārkopejiet mums bāzi

Draugiem Facebook Twitter Google+