Pasaulē
Baltija

Incidents Tallinā nav bijis saistīts ar ekstrēmismu 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Incidents Tallinā, kur policijai otrdien nācās atklāt uguni uz vīrieti, kas rokās vicināja nažus, bijis atsevišķs gadījums un jau šobrīd var teikt, ka tas nav bijis saistīts ar ekstrēmismu, norādījis Igaunijas iekšlietu ministrs Andress Anvelts.

Igaunijas vienotais palīdzības dienests otrdien priekšpusdienā saņēma informāciju, ka pa Tallinas Harju ielu Brīvības laukuma virzienā dodas vīrietis, kas vicinās ar nažiem. Policisti, ierodoties notikuma vietā, aicināja viņu nomest nažus un apstāties, taču vīrietis nepaklausīja. Kad vīrietis metās policistu virzienā, viņi vispirms raidīja trīs brīdinājuma šāvienus gaisā, bet tad izšāva uz vīrieti un nopietni viņu ievainoja. Vīrietis tika nogādāts slimnīcā, kur no gūtā ievainojuma nomira. Ne policisti, ne apkārtējie cilvēki nav cietuši.

Pēc ministra teiktā, policija šai gadījumā rīkojusies pareizi un operatīvi.

Tādu pašu vērtējumu notikušajam preses konferencē devis Ziemeļu prefektūras prefekts Kristians Jāni.

Viņš arī pastāstījis, ka laikā, kamēr policijas patruļa devusies uz izsaukuma vietu, vienotais palīdzības dienests sekojis notiekošajam publiskajās novērošanas kamerās.

Noskaidrots, ka nošautais vīrietis bijis 1985.gadā dzimis Igaunijas pilsonis. Nav ziņu, ka viņam būtu bijusi krimināla pagātne.

Šobrīd tiesībsargāšanas iestādes pēta videokameru ierakstus. Atrasti vīrieša tuvinieki, sākta izmeklēšana.

Kā, atsaucoties uz notikuma aculieciniekiem, vēsta “Postimees”, vīrietis gājis basām kājām, ap kaklu apmetis virvi, bet uz pieres viņam bijis uzkrāsots vārds “Loll” (igauniski – muļķis).

LA.lv