×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Indi iedzērušā Grobiņas puikas izdzīvošanas stāsts ieies medicīnas vēsturē (Video) (2)

Foto - kadrs no videoFoto - kadrs no video

Četrus gadus vecais Andis Āboltiņš no Grobiņas, kura dzīvību mediķiem izdevies glābt pēc nāvējošas indes iedzeršanas, ieies pasaules medicīnas vēsturē, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Četrus gadus vecais Andis Āboltiņš no Grobiņas pārsteidzis mediķus Latvijā un pasaulē, jo viņam izdevies izdzīvot pēc saindēšanās ar hroma un arsēna maisījumu.

“(Tas) bija stāsts par dzīvību un nāvi. Kad saindējas ar ko tādu – ar hromu un arsēnu, nav pasaulē tādu gadījumu, kad izdzīvotu. Andis ieies medicīnas vēsturē,” televīzijas reportāžā sacīja bērna ārste Ieva Eglīte.

Dramatiskā cīņa par zēna dzīvību notikusi kā paātrinātā filmā, atzīmē LTV. Puika lauku mājā iedzēra kokapstrādes šķīdumu, kas stāvējis uz visaugstākā plaukta. Vējā tas bija nokritis uz grīdas un puika iedzēra šķidrumu.

Zēns tika nogādāts slimnīcā Liepājā, bet pēc tam uz Bērnu slimnīcu Rīgā. Nieres un aknas atteica, bet zēnu varēja glābt tikai aknas pārstādīšana Vācijā, Hamburgā.

Uz Hamburgu zēns tika nogādāts ar medicīnas lidmašīnu, kur pavisam nezināms donors ziedoja aknu, lai puika varētu dzīvot. Hamburgas klīnikā puisēns ar ģimeni pavadīja no 18.marta līdz 10.jūnijam.

Aknu pārstādīšanu Hamburgā apmaksāja valsts. Ceļa uzdevumus sedza Bērnu slimnīcas fonds no īpaši šādiem, ārkārtas gadījumiem ziedotas naudas.

Pēc malka no pudeles, kurā atradās beice, Anda un viņa tuvinieku dzīve nekad nebūs tāda kā agrāk. Visu mūžu jāpaliek ārstu uzraudzībā, jālieto zāles. Toties visādi citādi viņa dzīve nav mainījusies: zēnam ļoti patīk filmiņa “Vāģi”, patīk braukt ar auto. Kad vecmāmiņa stūrēs mājās pēc daktera apmeklējuma Bērnu slimnīcā, Andis kārtīgi pieskatīs, kā viņa brauc, atzīmē portāls “www.liepajniekiem.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izmekleet, kur ieguuts aizliegtas indes shkjiidums, ir svariigi, lai pasargaatu citus beernus.

    Ja to kaut kur nelikumiigi sev atleejusi viena vecmaaminja un glabaajusi kaa pagadaas, tad gan jau ka ir arii citas taadas pashas “gudrinieces”.

    Iespeejams ka hroma-arseena shkjiidums nozagts kaadaa no Liepaajas apkaimes ruupnieciskajiem uznjeemumiem. Jo kaa jau mineets, privaatpersonaam to nepaardod.

  2. Nekaadaa veesturee neieies, jo nav nekas iipashs, tas tik letinjiem shkjiet ka shie ir pasaules centrs.

    Bet laviizes zhurnaalistiem dereetu pacelt citu jautaajumu – kur vecmaaminja tikusi pie hroma un arseena maisiijuma, ja privaatpersonaam to nepaardod un maajsaimnieciibaatu taadu lietot ir AIZLIEGTS!

    Nozagusi kaut kur?

Draugiem Facebook Twitter Google+