×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Indieši pirms 4000 gadu ieceļoja Austrālijā

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Indijas subkontinenta iedzīvotāji pirms 4000 gadu ieceļoja Austrālijā, kas līdz šim tika uzskatīts par pilnīgi izolētu no citu tautu pārstāvjiem līdz pat eiropiešu iebraukšanai 18.gadsimtā, liecina otrdien publicēts pētījums.

Tomēr Maksa Planka institūta pētnieki atklājuši “pierādījumus par nopietnu Indijas iedzīvotāju un aborigēnu gēnu sajaukšanos pirms aptuveni 4000 gadu”.

Viņi analizēja ģenētiskās mutācijas Austrālijas aborigēnu, jaungvinejiešu, Dienvidaustrumāzijas iedzīvotāju un indiešu genomā.

“Cilvēki no Indijas subkontinenta tika migrējuši uz Austrāliju vēl ilgi pirms eiropiešu apmešanās Austrālijā. Tur tie sajaucās ar Austrālijas aborigēniem,” secināja zinātnieki. Saskaņā ar viņu aplēsēm tas noticis pirms 4230 gadiem.

“Interesanti, ka arī arheoloģiskie izrakumi Austrālijā šajā laikā parāda daudzas izmaiņas – pēkšņas izmaiņas augu patērēšanā pārtikā un jauni akmens darbarīki, kā arī pirmās dingo fosilijas,” sacīja pētniece Irīna Pugača. “Tā kā esam atklājuši indiešu gēnu ieplūšanu Austrālijā, domājams, ka šīs pārmaiņas bija saistītas ar migrāciju.”

Zinātnieki arī noskaidroja, ka Austrālijas, Jaungvinejas un Filipīnu iedzīvotājiem ir kopīgas saknes. Viņu senči uzsāka migrāciju no Āfrikas pirms vairāk nekā 40 000 gadu, taču, saskaņā ar pētnieku aplēsēm sadalījušies grupās pirms 36 000 gadu.

Austrālijā atrodamas senākās arheoloģiskās liecības par cilvēku dzīvi ārpus Āfrikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+