Mobilā versija
+5.7°C
Katrīna, Katrīne, Trīne, Kate, Kadrija
Sestdiena, 25. novembris, 2017
15. jūlijs, 2017
Drukāt

Indijā aizdedzinājies tibetiešu students (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Indijā aizdedzinājies kāds tibetiešu students, kurš guvis nopietnas traumas, sestdien paziņojusi policija.

Students piektdien aizdedzinājies Centrālajā Tibetas studiju Universitātē, kas atrodas Vārānasi pilsētā, Utarpradēšas štatā.

Pašaizdedzināšanās regulāri izmantota kā protesta metode pret Ķīnas politiku Tibetā.

Indijas policija gan izskata iespēju, ka 20 gadus vecā studenta rīcību varētu būt ietekmējuši slikti eksāmenu rezultāti.

“Mums nav pilnīgi skaidri iemesli, bet aculiecinieki vēstīja, ka viņš iekliedzies “brīvība”, pirms izskrēja ārā un aplēja sevi ar petroleju un aizdedzinājās,” aģentūrai AFP pavēstīja policijas pārstāvis.

“Institūcijā tajā laikā atradās pāris tibetiešu pārstāvji. Tomēr institūcijas vadība mums pavēstīja, ka dienu iepriekš paziņojusi eksāmenu rezultātus, un viņš nav nokārtojis divus eksāmenus,” piebilda policijas pārstāvis.

Ķīna norāda, ka tā Tibetu 1951.gadā atbrīvoja, bet daudzi tibetieši vaino Pekinu par reliģisku apspiešanu un viņu kultūras graušanu.

Ķīna šādus pārmetumus noraida, un uzskata, ka trimdā Indijā dzīvojošais Tibetas garīgais līderis dalailama ir atbildīgs par aizdedzināšanās vilni.

Pievienot komentāru

Parīzē nošauj izbēgušu cirka tīģeriParīzes ielās piektdien klaiņoja izbēdzis cirka tīģeris, kura dēļ tika īslaicīgi apturēts sabiedriskais transports un rajonā ieradās ārkārtas situāciju dienesti, līdz tīģera īpašnieks to nošāva un tika apcietināts, paziņoja Francijas policija.
Draugiem Facebook Twitter Google+