Pasaulē
Citur

Indijā guru notiesā par izvarošanu; sekojošās nekārtībās iet bojā 30 cilvēku, simtiem aizturēto 16

Foto – AFP/LETA

Pēc sadursmēm, kas izcēlās pēc kāda pretrunīgi vērtēta guru notiesāšanas un kurās nogalināts vismaz 31 cilvēks, Indijas varasiestādes aizturējušas vairākus simtus cilvēku un atcēlušas vairāk nekā 500 vilcienu reisu.

Kā ziņots, Harjānas štata tiesa piektdien notiesāja divu sekotāju izvarošanā apsūdzēto guru Gurmitu Ramu Rahimu Singhu.

Tiesa sprieda, ka ekscentriskais Singhs ir vainīgs apsūdzībās divu sieviešu izvarošanā savā ašramā 2002.gadā.
Vairāk nekā 100 000 reliģiskās kustības “Dera Sacha Sauda” (“Patiesās vienošanās sekta”) līdera Singha atbalstītāju bija sapulcējušies pie tiesas nama Harjānas štata Pančkulā.

Uzzinājuši, ka sektas guru piespriests notiesājošs spriedums, Singha sekotāji sāka uzbrukumus policistiem un žurnālistiem, dedzināja automašīnas un ēkas.

Lai izkliedētu pūli, policija pret protestētājiem lika lietā ūdenslielgabalu un asaru gāzi, bet vēlāk arī raidīja lodes.

Pūlis aizdedzināja valdības ēkas, uzbruka policistiem un žurnālistiem, sadauzot mediju auto logus un sabojājot iekārtas.

Vardarbība izraisījās vairākās vietās Harjānas un Pendžābas štatos, kā arī Indijas galvaspilsētā Deli.
Pančkulā, kā arī vairākos Harjānas un Pendžābas apgabalos izsludināta komandantstunda.

“Kopš vakardienas esam aizturējuši 600 līdz 800 cilvēku. Drošības spēki veic kratīšanas sektai piederošajos draudžu namos, lai atsavinātu aukstos ieročus,” sestdien aģentūrai DPA telefoniski pavēstīja viena no Harjānas štata amatpersonām.

Tikmēr Indijas Dzelzceļa pārstāvis informēja, ka piesardzības dēļ līdz pirmdienai atcelti vairāk nekā 500 vilcienu reisi, kas ved caur Harjānas un Pendžābas štatiem.

Kustībai “Dera Sacha Sauda” ir 60 miljoni atbalstītāju, pamatā Harjānā, Pendžābā un citos Indijas ziemeļu štatos.

LA.lv