Pasaulē
Citur

Indijā lielākais sausums valsts vēsturē, trūkst ūdens pusei valsts iedzīvotāju9

Foto-LETA/AFP

Indija cieš no smagākā ūdens trūkuma valsts vēsturē, ūdenim trūkstot aptuveni 600 miljoniem cilvēku (vairāk nekā pusei valsts iedzīvotāju!), kas negatīvi ietekmē valsts ekonomiku.

Vissliktākais stāvoklis ar ūdens apgādi ir Utarpradešas, Bihāras, Radžastānas un Harjanas štatos, kur dzīvo gandrīz puse no Indijas 1,3 miljardiem iedzīvotāju un tiek saražota lielākā daļa lauksaimniecības produkcijas. Vairākos desmitos Indijas pilsētu, tostarp Deli, Bangalorā, Čennajā un Haiderabadā, pazemes ūdens krājumi izbeigsies līdz 2020. gadam. Daudzās Indijas pilsētās vasarā regulāri nav ūdens, jo nav izveidota infrastruktūra ūdens pievadīšanai pa cauruļvadiem katrā mājā. Aptuveni 200 000 indiešu gadā mirst no dažādām slimībām, jo viņiem nav pieejams tīrs ūdens. Valdība apmaksā ūdens piegādi, ko veic privātfirmas. Daudzās Indijas pilsētās parasta aina ir garas cilvēku rindas ar dažādiem traukiem pie ūdens tvertnēm.

2030. gadā ūdens pieprasījums divkārt pārsniegs piedāvājumu, liekot simtiem miljonu cilvēku būtiski samazināt tā patēriņu. Indijai izjūtot smagāko ūdens trūkumu valsts vēsturē, ir apdraudēta valsts spēja nodrošināt iedzīvotājus ar pašu zemē izaudzētu pārtiku, jo 80 procenti ūdens tiek izmantots lauksaimniecībā.

Indijā vairāk nekā pusē no lauksaimniecībā izmantojamās zemes vajadzīga apūdeņošana. Ūdens trūkums izjūtams arī Karnatakas štata galvaspilsētā Bengalūru, valsts trešajā lielākajā pilsētā, ko dēvē par Indijas Silīcija ieleju, jo tur atrodas daudzi informācijas tehnoloģiju uzņēmumi. Indijas domnīcas “Niti Aayog” pētījumā, kurā apkopoti dati par 24 no valsts 29 štatiem, secināts, ka krīze tuvākajos gados vēl vairāk saasināsies. Ūdens trūkums var izraisīt valsts iekšzemes kopprodukta samazinājumu par aptuveni sešiem procentiem, atzīmē laikraksts “The Hindustan Times”.

Saistītie raksti
LA.lv