Pasaulē
Citur

Indijā nolinčoti vairāk nekā 25 cilvēki, notiekošajā vaino izplatītās ziņas “WhatsApp” aplikācijā1

Foto – LETA/REUTER

Indija aicinājusi uzņēmumu “WhatsApp” nekavējoties rīkoties, lai novērstu baumu izplatīšanos aplikācijā, kas izprovocējušas cilvēku nolinčošanu.

Vietējie mediji aplēsuši, ka pēdējo mēnešu laikā nolinčoti vairāk nekā 25 cilvēki. Visus incidentus izprovocējušas baumas par bērnu nolaupīšanu, zādzībām vai seksuālu vardarbību. Baumas izplatījušās ar viedtālruņu starpniecību, galvenokārt aplikācijā “WhatsApp”.

Varasiestādes vēl nav nākušas klajā ar efektīvu atbildi un sabiedrības informēšanas kampaņām bijis ierobežots efekts.

Par upuriem šādos incidentos parasti kļūst iebraucēji no citām pilsētām vai ciematiem.

Indijas Elektronikas un informāciju tehnoloģiju ministrija otrdien pauda “dziļu sarūgtinājumu” “WhatsApp” vadībai par “bezatbildīgajām un eksplozīvajām ziņām”.

Valdība arī lika saprast, ka “WhatsApp” nekavējoties jārīkojas, lai izbeigtu šādu ziņu izplatīšanos.

Linčošanas vilnis Indijā sākās pagājušā gada maijā Džhārkhandas štatā, aplikācijā “WhatsApp” izplatoties baumām par bērnu nolaupītājiem. Toreiz tika nolinčoti seši cilvēki.

Pēc tam līdzīgas baumas izprovocējušas linčošanu vēl vismaz 11 štatos.

Svētdien Dhules apgabalā, 330 kilometrus no Mumbajas, pūlis uzbruka astoņiem vīriešiem, kuri ar autobusu bija ieradušies Rainpadas ciematā. Vardarbība izcēlās, kad viens no vīriešiem sāka runāt ar bērniem.

Saistītie raksti

Vietējie iedzīvotāji, kuri bija sapulcējušies uz svētdienas tirgu, uzbruka viņiem, turot svešiniekus aizdomās par mēģinājumu nolaupīt bērnus, skaidroja policija.

Trijiem no šiem astoņiem vīriešiem izdevās aizbēgt, bet piecus vīriešus pūlis aizvilka līdz ciemata padomes ēkai un nolinčoja, nositot ar nūjām un citiem objektiem.

Policija identificējusi uzbrucējus no video, kas tika uzņemts uzbrukuma laikā, un aizturējusi 23 cilvēkus.

Indija ar vairāk nekā 200 miljoniem lietotāju ir “WhatsApp” lielākais tirgus.

LA.lv