×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Indijā slēdz pirms 163 gadiem dibināto telegrammu sūtīšanas pakalpojumu

LETA/AFPLETA/AFP

Pēc 163 gadu darbības pirmdien slēgts Indijas valsts telekomunikācijas kompānijas telegrammu sūtīšanas pakalpojums, kura izmantošana bija strauji kritusies interneta, mobilo un stacionāro telefonu laikmetā.

Pēdējo septiņu gadu telegrammu sūtīšanas pakalpojuma radītie zaudējumi sasniedza 130 miljonus latu vērtu summu, kas tiek saistīts ar to, ka strauji pieaug mobilo telefonu lietotāju skaits – aprīlī mobilo telefonu abonentu skaits Indijā sasniedza 867 miljonus, kas bija divas reizes vairāk nekā pirms četriem gadiem.

Indijas valdība joprojām izmantoja telegrammas, lai informētu augstāko civilo apbalvojumu saņēmējus, kā arī telegrammu formātā tika izsūtītas tiesas pavēstes. Arī advokāti oficiālu informāciju tiesai sniedza ar telegrammām.

Daudziem nostalģiju izraisa Morzes kodā rakstītās telegrammas, ko gan vēlāk aizstāja telekss, bet pēc tam jau tika izmantoti elektroniskie līdzekļi un datori.

Pirms nepilniem 30 gadiem Indijā bija 45 tūkstoši telegrāfa biroju, bet līdz svētdienai tādu bija vairs tikai 75.

Kopš Indijas valdības paziņojuma 12.jūnijā par telegrāfa slēgšanu, daudzi Indijas iedzīvotāji devās nosūtīt smbolisku pēdējo telegrammu saviem tuviniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+