Mobilā versija
-1.7°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Indijā slēdz pirms 163 gadiem dibināto telegrammu sūtīšanas pakalpojumu

LETA/AFPLETA/AFP

Pēc 163 gadu darbības pirmdien slēgts Indijas valsts telekomunikācijas kompānijas telegrammu sūtīšanas pakalpojums, kura izmantošana bija strauji kritusies interneta, mobilo un stacionāro telefonu laikmetā.

Pēdējo septiņu gadu telegrammu sūtīšanas pakalpojuma radītie zaudējumi sasniedza 130 miljonus latu vērtu summu, kas tiek saistīts ar to, ka strauji pieaug mobilo telefonu lietotāju skaits – aprīlī mobilo telefonu abonentu skaits Indijā sasniedza 867 miljonus, kas bija divas reizes vairāk nekā pirms četriem gadiem.

Indijas valdība joprojām izmantoja telegrammas, lai informētu augstāko civilo apbalvojumu saņēmējus, kā arī telegrammu formātā tika izsūtītas tiesas pavēstes. Arī advokāti oficiālu informāciju tiesai sniedza ar telegrammām.

Daudziem nostalģiju izraisa Morzes kodā rakstītās telegrammas, ko gan vēlāk aizstāja telekss, bet pēc tam jau tika izmantoti elektroniskie līdzekļi un datori.

Pirms nepilniem 30 gadiem Indijā bija 45 tūkstoši telegrāfa biroju, bet līdz svētdienai tādu bija vairs tikai 75.

Kopš Indijas valdības paziņojuma 12.jūnijā par telegrāfa slēgšanu, daudzi Indijas iedzīvotāji devās nosūtīt smbolisku pēdējo telegrammu saviem tuviniekiem.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+