×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Indijas okeānā, iespējams, atrastas pazudušās “Malaysia Airlines” atlūzas

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04132912 A handout picture made available by the Australian Maritime Safety Authority (AMSA) on 20 March 2014 shows a map of the search area for missing Malaysia Airlines flight MH370 currently conducted by AMSA. Objects possibly related to the search for the missing Malaysia Airlines plane have been spotted in the southern Indian Ocean, Australian Prime Minister Tony Abbott said on 20 March. 'The Australian Maritime Safety Authority has received information based on satellite information of objects possibly related to the search', he told parliament. An Australian Orion maritime surveillance aircraft had been dispatched and was expected to arrive on the site within hours. EPA/AMSA AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots ceturtdien paziņoja, ka Indijas okeāna dienvidos manīti divi priekšmeti, kas, iespējams, ir saistīti ar 8.martā pazudušo “Malaysia Airlines” lidmašīnu.

Malaizija paziņojusi, ka šie objekti ir “ticams pavediens” pazudušās lidmašīnas meklēšanā.

“Mums tagad ir ticams pavediens,” norādīja Malaizijas transporta ministrs, piebilstot, ka tagad to nepieciešams apstiprināt.

Jūrā peldošie priekšmeti pamanīti aptuveni 2500 kilometrus uz dienvidrietumiem no Pērtas.

Ebots parlamentam pavēstīja, ka, balstoties uz satelītu datiem, parādījusies “jauna un ticama informācija” un uz priekšmetu atrašanās vietu nosūtītas četras novērošanas lidmašīnas.

“Pēc speciālistu veiktas satelīta attēlu analīzes identificēti divi iespējami priekšmeti, kas saistīti ar meklējumiem,” sacīja Ebots.

Austrālijas amatpersonas ziņo, ka lielākais priekšmets ir 24 metrus garš, otrs ir mazāks.

Amatpersonas arī norāda, ka Indijas okeānā atrastie priekšmeti ir, “iespējams, labākais pavediens, kāds mums ir” plašajos meklēšanas darbos.

“Tas ir pavediens, iespējams, labākais pavediens, kāds mums pašreiz ir. Taču mums tur ir jānokļūst, tie jāatrod, jāaplūko, jānovērtē, jāsaprot, vai tas ir nozīmīgi vai nav,” skaidroja Austrālijas Jūrniecības drošības pārvaldes pārstāvis Džons Jangs.

Ap plkst.9 pēc Latvijas laika peldošo priekšmetu tuvumā bija jāierodas kravas kuģim, bet dažu dienu attālumā atrodas Austrālijas karaflotes kuģis “HMAS Success”, kas spēj izcelt atlūzas.

Jau ziņots, ka aviokompānijas “Malaysia Airlines” lidmašīna “Boeing 777-200” pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu pēc lidmašīnas izlidošanas no Kualalumpuras uz Pekinu. Lidmašīna tobrīd atradās aptuveni pusceļā starp Malaizijas dienvidu pilsētu Kota Baharu un Vjetnamas dienvidu punktu, lidojot vairāk nekā desmit kilometru augstumā.

No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapstākļiem vai citām grūtībām.

Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks sestdien paziņoja, ka lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas un mainījis tās kursu.

Lidmašīnas meklēšana izvērsta 7,7 miljonu kvadrātkilometru platībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+