×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Indijas tiesa aptur aizliegumu tirgot govis kaušanai (1)

Foto - Juris LorencsFoto - Juris Lorencs

Indijas tiesa otrdien uz laiku apturējusi premjerministra Narendras Modi valdības ieviesto aizliegumu pārdot liellopus kaušanai.

Valdība pagājušajā nedēļā aizliedza pirkt un pārdot govis, teļus, buļļus, vēršus, bifeļus un kamieļus, ja tos paredzēts nokaut.

Hinduisti govis uzskata par svētiem dzīvniekiem, un daudzos Indijas štatos govju kaušana un to gaļas tirgošana jau bija ierobežota vai aizliegta, taču valsts līmenī šāda aizlieguma nebija.

Valdības lēmums izsauca protestus pret valdošo hinduistu nacionālistu Indijas Tautas partiju (BJP). Štati, kuros govju kaušana līdz šim bija atļauta, solīja valdības aizliegumu pārsūdzēt.

Čennai augstākā tiesa Tamilnādas štatā ir pirmā tiesu instance, kurā sekmīgi apstrīdēts valdības aizliegums.

“Tiesa lēma, ka aizliegums apturams uz četrām nedēļām, un lūdza centrālo un štata valdības atbildēt uz mana klienta iesniegto petīciju,” paziņoja advokāts Ajmals Hāns.

Petīcijā apgalvots, ka aizliegums ierobežo cilvēku tiesības ēst visu, ko viņi grib.

Liellopu un bifeļu gaļa ir delikatese vairākos Indijas dienvidu un ziemeļaustrumu reģionos, taču lielākajā daļā Indijas tiek uzskatīta par tabu.

Lai protestētu pret aizliegumu, vairāki štati, kur liellopu gaļa ir atļauta, organizēja liellopu gaļas svētkus.

Keralas štatā festivāla organizētāji nokāva teļu, izraisot BJP atbalstītāju protestus.

Apsūdzībām govs nokaušanā Indijā var būt smagas sekas. Zināmi vairāk nekā desmit gadījumi, kad cilvēki par to pēdējā laikā nolinčoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+