Pasaulē
Baltija

Indijas tiesas attaisnotie 14 igauņi atbrīvoti no cietuma 16

EPA/LETA

Indijas tiesas attaisnotie ASV apsardzes firmas “AdvanFort” pretpirātisma kuģa “Seaman Guard Ohio” 35 apkalpes un bruņotas apsardzes locekļi, tai skaitā 14 Igaunijas pilsoņi, otrdien atbrīvoti no cietuma Čennai pilsētā Indijas dienvidos, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Igaunijas Ārlietu ministrijas preses dienestā ziņu aģentūrai BNS pavēstīja, ka atbrīvotie Igaunijas pilsoņi Igaunijas konsula pavadībā devušies uz pagaidu apmešanās vietu.

Pagaidām nav skaidrs, kas tālāk notiks ar atbrīvotajiem Igaunijas pilsoņiem, atzina Igaunijas Ārlietu ministrijas preses dienestā.

Pēc plašsaziņas līdzekļu vēstītā, Indijas prokuratūra 90 dienu laikā var pārsūdzēt attaisnojošo spriedumu.

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers intervijā Igaunijas sabiedriskajai televīzijai paudis cerību, ka Indijas prokuratūra attaisnojošo spriedumu nepārsūdzēs un tas stāsies spēkā.
Jau ziņots, ka tiesa Čennai pirmdien nolēma attaisnot kuģa “Seaman Guard Ohio” 35 apkalpes un bruņotas apsardzes locekļus, tai skaitā 14 Igaunijas pilsoņus, kuriem bija piespriests piecu gadu cietumsods par ieroču nelikumīgu ievešanu Indijā.

Šādu lēmumu tiesa pirmdien pieņēma, izskatot notiesāto apelāciju.

Pārējie attaisnotie ir 12 Indijas, seši Lielbritānijas un trīs Ukrainas pilsoņi.

Jau vēstīts, ka Indijas krasta apsardze valsts dienvidos, Tamilnādas štata ūdeņos, 2013.gada 18.oktobrī aizturēja ASV apsardzes firmas “AdvanFort” pretpirātisma kuģa “Seaman Guard Ohio” 35 apkalpes un bruņotas apsardzes locekļus, tai skaitā 14 Igaunijas pilsoņus. Tā paša gada decembrī viņiem tika izvirzītas apsūdzības par nelikumīgu ieroču pārvadāšanu, nelikumīgu degvielas uzpildīšanu un nelikumīgu ieiešanu Indijas teritoriālajos ūdeņos.

Pēc izskatīšanas vairākās tiesu instancēs Indijas Augstākā tiesa nodeva lietu atkārtotai izskatīšanai tiesā Tamilnādas štata Tūtukuti pilsētā, kas 2016.gada janvārī piesprieda piecu gadu cietumsodu visiem 35 cilvēkiem, kas atradās uz kuģa, tostarp 14 Igaunijas jūras apsardzes darbiniekiem.

Kuģis “Seaman Guard Ohio” ar Sjerraleones karogu pieder ASV apsardzes kompānijai “AdvanFort”, kas specializējas pretpirātisma operācijās. Kuģniecības kompānijas, kas uztur satiksmi starp Eiropu un Indiju, nereti algo apsardzes firmas, kas rūpējas par kuģu drošību Dienvidāzijas jūrās, kur kuģiem nereti uzbrūk pirāti.

LA.lv