×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Indonēzijā pazudusi pasažieru lidmašīna ar 54 cilvēkiem

miglaLET_9653286

Ilustratīvs foto

Indonēzijas austrumos svētdien iekšzemes reisa laikā sliktos laika apstākļos pazudusi pasažieru lidmašīna ar 54 cilvēkiem, paziņoja Nacionālā meklēšanas un glābšanas aģentūra, savukārt kāda vietējā ciema iedzīvotāji stāsta, ka redzējuši lidmašīnas ietriekšanos kalnā.

Pēc tās sniegtās informācijas, aviokompānijas “Trigana Air Service” turbopropelleru lidmašīna ATR-42 ar 49 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem bijusi ceļā no Papua provinces galvaspilsētas Džajapuras Sentani lidostas uz Oksibilu šajā provincē, kad ar to pārtrūkuši sakari un tā pazudusi no radaru ekrāniem.

Pasažieru vidū ir pieci bērni.

Nav ziņu, ka lidmašīnā būtu atradušies ārvalstu pilsoņi.

Indonēzijas Transporta ministrijas preses sekretārs pastāstīja, ka ar lidmašīnu pārtrūkuši sakari deviņas minūtes, pirms tai bija paredzēts nolaisties Oksibilas lidostā. Plānotais kopējais reisa ilgums bijis 45 minūtes.

Lidmašīnas pazušanas brīdī spēcīgi lietus, bijis daudz mākoņu, pūtis stiprs vējš un bijusi migla.

Papua provinces Bintangas apriņķa Okbapes ciema iedzīvotāji stāsta, ka esot redzējuši zemu lidojošu lidmašīnu, kas ietriekusies kalnā, vēsta Indonēzijas plašsaziņas līdzekļi. Pirmdienas rītā uz šo vietu, kas atrodas kalnainā un mežainā apvidū, dosies glābēji, taču pašlaik tumsas dēļ meklēšana ir pārtraukta. Okbape atrodas 24 kilometrus no Oksibilas.

Pazudusī lidmašīna bija ražota pirms 27 gadiem.

“Trigana Air Service” kopš 2007.gada ir to aviokompāniju “melnajā sarakstā”, kuru lidmašīnām drošības problēmu dēļ aizliegts lidot uz Eiropas Savienību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+