×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Indonēzija piedzīvo pilnīgu Saules aptumsumu

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Indonēzija trešdien piedzīvoja pilnīgu Saules aptumsumu, kuru ar sajūsmu uztvēra debesu vērotāji, savukārt musulmaņi lūdza Allāhu un ciltis izpildīja rituālus.

Mēness pulksten plkst.6.19 (plkst.1.19 pēc Latvijas laika) sāka pārvietoties starp Zemi un Sauli, un apmēram stundu pēc tam valsts rietumu rajonos kļuva redzams pilnīgs aptumsums.

Pēc tam Saule pilnīgi satumsa plašā lokā tieši virs Indonēzijas, pirms aptumsums sāka virzīties pāri Klusajam okeānam.

Daļēji aptumsumi bija redzami arī citur Āzijā un Austrālijā, un astronomijas entuziasti pulcējās uz jumtiem, pludmalēs un observatorijās, lai kļūtu par šīs parādības lieciniekiem.

Desmitiem tūkstoši ārvalstu un Indonēzijas tūristu devās uz labākajām vērošanas vietām, un tika rīkoti īpaši pasākumi, tostarp festivāls, skrējieni un pūķu laivu sacensības.

Aptumsums Indonēzijā ilga apmēram trīs stundas, bet pilnīgs aptumsums bija redzams tikai no pusotras līdz trim minūtēm atkarībā no vērotāju atrašanās vietas.

Dažas Indonēzijas ciltis aptumsumu uztvēra ar satraukumu. Borneo salā dajaku ciltis veica īpašu rituālu, lai Saule, kuru viņi uzskata par dzīvības avotu, nepazustu pavisam.

Daudziem musulmaņiem aptumsums bija garīgs piedzīvojums, un liels skaits islāmticīgo devās uz īpašām lūgšanām mošejās.

Pilnīgs aptumsums bija redzams 12 no 34 Indonēzijas provincēm Sumatras, Borneo, Sulavesi salās un Moluku arhipelāgā.

Pilnīgs Saules aptumsums iepriekš bija noticis 2015.gada 20.martā, bet to varēja redzēt tikai Dānijai piederošajās Fēru salās un Norvēģijai piederošajā Špicbergenas (Svalbāras) arhipelāgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+