×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Indonēzijas piekrastē izglābti ap 700 musulmaņu migrantu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Indonēzijas rietumos Sumatras salas piekrastē piektdien tika izglābti ap 700 nelegālu musulmaņu migrantu no Mjanmas un Bangladešas pēc viņu kuģa nogrimšanas, paziņoja vietējā policija.

Migrantus izglāba zvejas kuģi, un viņi ieradās Ačehas provinces Langsas pilsētā, paziņoja pilsētas policijas priekšnieks Sunarja.

“Saskaņā ar sākotnējo informāciju, ko mēs no viņiem saņēmām, Malaizijas karaflote viņus aizdzina Indonēzijas jūras robežas virzienā,” sacīja Sunarja.

Migrantu kuģis pēc Indonēzijas teritorijas sasniegšanas nogrima, bet to pamanīja vietējie zvejnieki, kas migrantus izglāba un nogādāja krastā.

Jau ziņots, ka musulmaņu valstis Malaizija un Indonēzija ir solījušas neuzņemt kuģus ar nelegāliem migrantiem pēc tam, kad nedēļas sākumā šo valstu piekrastē tika izglābti vai peldus sasniedza krastu ap 2000 islāmticīgu migrantu no Bangladešas un Mjanmas.

Ceturtdien tika ziņots, ka Malaizija ir nosūtījusi atpakaļ divus kuģus ar 600 nelegāliem migrantiem.

ANO bēgļu lietu aģentūra un cilvēktiesību organizācijas ir paudušas sašutumu par Indonēzijas un Malaizijas lēmumu neuzņemt kuģus ar migrantiem, kuri nedēļām ilga brauciena dēļ ir pakļauti bada un slimību riskam. Reģiona valstis tiek aicinātas nekavējoties sākt migrantu glābšanas operācijas, nevis raidīt atpakaļ šos kuģus, un izstrādāt koordinētu stratēģiju migrantu pieplūduma problēmas risināšanai.

Mjanmas musulmaņi rohingjas parasti mēģina sasniegt Malaiziju, bet bieži kļūst par cilvēku kontrabandistu upuriem Taizemē. Taizeme ir pastiprinājusi cīņu pret cilvēku kontrabandu pēc tam, kad “vergu nometnēs” Taizemes dienvidos tika atrasti masu kapi ar desmitiem cilvēku mirstīgajām atliekām, un 29.maijā rīkos reģionālu sanāksmi par šo problēmu.

Mjanma, kur iedzīvotāju vairākums ir budisti, uzskata 800 tūkstošus tur dzīvojošo rohingju par nelegāliem imigrantiem no Bangladešas. Vardarbīgas sadursmes starp budistiem un musulmaņiem Mjanmā ir pamudinājušas daudzus rohingjas bēgt no šīs valsts. ANO uzskata rohingjas par vienu no visvairāk vajātajām minoritātēm pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+