×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Indra Briķe iegūst Krodera balvu


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar, Oļģertu vārda dienā, asprātīgā un teatrālā noskaņā Valmieras Drāmas teātrī pirmo reizi pasniedza Krodera balvu.

Par tās laureāti kļuva aktrise Indra Briķe, kas Oļģerta Krodera radīto izrāžu tuvumā izaicinoši bijusi jau no 17 gadu vecuma un izcili radījusi skaistas un klasiskas lomas divdesmit gadu garumā.

Apbalvošanas ceremoniju vadīja aktieri Vilis Daudziņš un Artūrs Skrastiņš, klātesot pārējiem Krodera fonda valdes locekļiem – Evitai Sniedzei, aktierim Rihardam Rudākam un scenogrāfam Mārtiņam Vilkārsim. Pirmo Krodera balvu nepiešķīra par vienas sezonas veikumu, kā būs turpmāk, bet par izcilu devumu kādā teātra žanrā vairāku gadu garumā.

Indra Briķe emocionālā gaisotnē saņēma mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidotu statueti – metu topošajam Krodera piemineklim, kura pamatā bronzas ābele ar āboliem. Tās lapotni var lasīt gan kā Krodera galvu, gan zemeslodi. Laureāte tika arī pie naudas balvas 712 eiro (500 latu) vērtībā, kas, respektējot Krodera humoru un turēšanos pie vērtībām, tika pasniegta Latvijas latos.

Krodera fonda valde šogad balvai bija izvirzījusi 12 nominantus, vērtējot viņu izaicinošo dabu un izcilību daudzu gadu laikā. Viņu vidū bija režisori Dž. Dž. Džilindžers, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele, Indra Roga, Pēteris Krilovs, teātra zinātniece Silvija Radzobe, literatūrzinātnieks Gunārs Bībers, scenogrāfs Andris Freibergs, aktrises Ieva Puķe, Elīna Vāne un Kristīne Nevarauska.

Krodera fonda valde iecerējusi turpmāk pasniegt vienu balvu gada izaicinošākajam un izcilākajam mākslinieciskajam devumam profesionālajā teātrī, neierobežojot pretendentu darbības jomu. Balvu ik gadu pasniegs pirmdienā – tradicionālajā teātru brīvdienā, kas būs vistuvāk 20. janvārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+