Arhīva foto

Indrašim divi vārti, Latvija galotnē zaudē Čehijai 0

Ielaižot izšķirošos vārtus pašā cīņas izskaņā, Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta trešdien ar rezultātu 3:4 (0:2, 2:0, 1:2) izbraukumā piekāpās Čehijai.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Uzvaras vārtus Karls Kubāts guva divas minūtes un deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām.

Pirms tam Latvijas izlasē divreiz precīzs bija Miks Indrašis, bet vienus vārtus guva Lauris Bajaruns. Savukārt čehiem ar diviem vārtu guvumiem sevi apliecināja Petrs Vrāna.

Mačs iesākās ļoti aktīvā cīņā abu komandu izpildījumā, bet septītajā minūtē pirmo noraidījumu cīņā nopelnīja Juris Štāls. Mazākumu latvieši izturēja, bet neilgi pēc tam Vrāna atklāja rezultātu, izmantojot piespēli no laukuma stūra. Pēc vārtu zaudējuma Latvijas izlase centās ātri panākt izlīdzinājumu, tomēr 13.minūtē Koba Jass nopelnīja noraidījumu, un šoreiz vairākumu čehi realizēja – pēc 49 sekundēm Vrāna meta precīzi otro reizi, panākot jau 2:0.

Pirmās trešdaļas beigās jau pārsvars piederēja Čehijai un Štāls vēlreiz devās uz noraidīto soliņu, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā trešdaļa iesākās mierīgā cīņā. Piektajā minūtē pirmo noraidījumu mačā saņēma arī čehu hokejisti, un to izdevās realizēt Mikam Indrašim, kurš izmantoja Mārtiņa Cipuļa un Kristapa Sotnieka piespēles. Turpinājumā čehi pārņēma iniciatīvu, tomēr trešdaļas 15.minūtē jau Latvija panāca izlīdzinājumu, kad ātrajā uzbrukumā pēc Kobas Jasa piespēles sevi apliecināja Bajaruns. Ar rezultātu 2:2 arī noslēdzās mača otrā trešdaļa.

Trešo trešdaļu Čehijas izlase sāka ļoti aktīvi un jau trešajā minūtē atguva vadību, kad izcēlās Lukāšs Pehs. Tomēr trīs minūtes vēlāk Indrašis guva savus otros vārtus mačā, panākot izlīdzinājumu 3:3. Šajā vārtu guvumā rezultatīvas piespēles ieskaitītas Robertam Jekimovam un Aleksandram Jerofejevam.

4000 skatītāju klātbūtnē Čehijas izlase cīņas izskaņā devās uzbrukumos, un cīņas beigās Kubāts arī guva uzvaras vārtus. Kaut pamatlaika pēdējās divās minūtēs Latvijas izlase spēlēja vairākumā un pat nomainīja vārtsargu Māri Jučeru pret sesto laukuma spēlētāju, rezultāts vairs nemainījās un tika ciesta neveiksme ar 3:4.

Spēle notika Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros. Ceturtdien abas komandas sacentīsies atkārtoti.