Indrašis atkal iemet, bet Rīgā priecājas Karsums 0

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē, turpinot piecu mājas spēļu sēriju, ar rezultātu 1:5 (0:2, 0:3, 1:0) zaudēja Maskavas “Dinamo”, kuras rindās ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Mārtiņš Karsums.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Rīgas “Dinamo” komandā goda vārtus guva vienības rezultatīvākais hokejists Miks Indrašis. Viņš šosezon sešās spēlēs guvis piecus vārtus un trīs reizes rezultatīvi asistējis, būdams starp labākajiem bombardieriem līgā.

Mača pirmajās minūtēs varēja izcelties Rīgas komandas amerikāņu uzbrucējs Tīdžejs Galjardi, kurš atgriezies laukumā pēc mikrotraumas izārstēšanas. Viņš ar savu aktivitāti nopelnīja laukuma saimniekiem pirmo vairākumu, kurā pretinieku vārtus apdraudēja Ņikita Jevpalovs un Denijs Kristo. Tiesa, pēc tam arī paši mājinieki nonāca mazākumā, kas tika izturēts.

Pirmā perioda vidū pēc cīņas vārtu priekšā ar precīzu metienu atzīmējās pretinieku uzbrucējs Daņils Tarasovs, kuram palīdzēja arī Karsums. Pāris minūtes vēlāk Brendons Makmilens aiz pretinieku vārtiem nopelnīja divas soda minūtes, pretiniekiem izmantojot vairākumu, kurā ar netveramu metienu atzīmējās Vladimirs Brjukvins. Piecas minūtes pirms perioda beigām Makmilens no tuvas distances uzmeta virsū pretinieku vārtsargam, bet Gintam Meijam izdevās nopelnīt vēl vienu vairākumu rīdziniekiem. Tiesa, arī šī iespēja netika izmantota, taču perioda pēdējā minūtē maskaviešu rupeklis Jevgēņijs Artjuhins pārkāpa noteikumus pret Kristo, nopelnīdams 2+2 soda minūtes.

Tiesa, četras minūtes vairākumā nebija pietiekami, lai Latvijas klubs gūtu vārtus. Perioda piektajā minūtē rīdzinieku rezultatīvākajam hokejistam Mikam Indrašim un Kristo izdevās izslidot divatā pret vienu pretinieku aizsargu, taču amerikānis ripu uzmeta virsū maskaviešu vārtsargam, viņu nepārspējot. Kad komandas jau bija nospēlējušas vairāk kā pusi no mača, Rīgas hokejisti zaudēja iegūto iniciatīvu, turklāt 3:0 pretiniekiem panāca Artjuhins un mājinieki nopelnīja arī mazākumu par skaitliskā sastāvā pārkāpumu. Viesiem vajadzēja tikai piecas sekundes, lai realizētu vairākumu, precīzi metot Iļjam Ņikuļinam.

Pēc tam Rīgas komandas vārtsargu Džastinu Pītersu, kurš šajā dienās kļuvis par dvīnīšu tēvu, vārtos nomainīja Jānis Kalniņš. Piecas minūtes pirms perioda beigām mājinieku aizsargs Kristaps Zīle izvicināja dūres ar Ņikitu Komarovu, laukuma saimniekiem vēlreiz nonākot mazākumā. Pretinieki ieguva vairākumu, kuru ar spēcīgu plaukstas metienu izmantoja Daniils Tarasovs.

Trešās trešdaļas sākumā Rīgas hokejisti tika pie iespējas minūti spēlēt piecatā pret trijiem, taču arī lielajā vairākumā mājiniekiem nesekmējās. Tomēr četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem izdevās vienus vārtus atgūt. Māris Bičevskis gar vārtiem veica piespēli komandas biedriem, bet ripa pēc rikošeta nonāca Indraša rīcībā, uzbrucējam panākot 1:5. Tiesa, tie arī izrādījās vienīgie laukuma saimnieku vārti šajā spēlē, Latvijas komandai ciešot pārliecinošu zaudējumu.

Rīdzinieki aizvadīja otro no piecām mājas sērijas spēlēm. Pirmajā mačā ceturtdien Sanda Ozoliņa trenētais klubs ar 1:3 zaudēja Maskavas “Spartak” komandai, neveiksmīgi aizvadot spēles trešo periodu, kurā īsā laikā ielaida trīs ripas. Latvijas klubam pārtrūka divu uzvaru sērija, bet šosezon komanda piecos mačos ir piedzīvojusi trīs neveiksmes.

Tikmēr Maskavas “Dinamo” sezonas ievadā četrās spēlēs, kuras aizvadīja mājās, ir izcīnījusi trīs uzvaras, taču divas no tām izcīnītas pēcspēles metienos.

Rīgas “Dinamo” ar pieciem punktiem sešās spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, kamēr Maskavas “Dinamo” ar desmit punktiem piecos mačos ir konferences trešajā pozīcijā.

Karsums Maskavas “Dinamo” pārstāv piekto sezonu, šajā esot arī komandas kapteiņa asistentam. Viņš sezonas pirmajās piecās spēlēs ir izcēlies ar piecām rezultatīvām piespēlēm.