Indrašis sāk un beidz uzvarā pār “SKA” 0

Pateicoties Mika Indraša gūtajiem vārtiem astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām, Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” pēdējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta izbraukuma spēlē pirms novembra pārtraukuma trešdien ar rezultātu 4:3 (3:1, 0:1, 1:1) pieveica spēcīgo Sanktpēterburgas SKA komandu, kurā spēlē arī pazīstamais uzbrucējs Iļja Kovaļčuks.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Zīmīgi, ka pirms tam Indrašis arī tieši mača astotajā sekundē bija atklājis rezultātu. Šī bija “Dinamo” komandas pirmā pamatlaikā izcīnītā uzvara izbraukumā šosezon. Rīdziniekiem vēl pa vieniem vārtus guva Krišjānis Rēdlihs un Pols Šekura, bet SKA komandā precīzi bija Tonijs Mortensons, Kevins Dalmens un Vladimirs Tarasenko.

“Šodien bija interesanta spēle. Mēs ātri guvām vārtus, un tas deva pozitīvu enerģijas lādiņu. Cīnījāmies no pirmās līdz pēdējai sekundei, atdodot visus spēkus,” pēc mača atzina rīdzinieku treneris Peka Rautakallio. “Pašatdeves un spēles disciplīnas ziņā komanda izskatījās labi un bija pelnījusi uzvaru. Indrašis jau otro reizi pēc kārtas guva ātrākos vārtus līgā, bet speciāli šādu uzdevumu viņam nedodu. Tas vienkārši parādīja viņa emocijas jau no spēles sākuma,” teica somu speciālists. “Ceru, ka Miks kā hokejists tikai augs.”

Tikmēr SKA galvenais treneris Milošs Ržiha savas komandas spēlētājus vainoja disciplīnas trūkumā. “Bijām noskaņojušies nopietni un veicām pretinieku izpēti pirms mača, tomēr nekas nepalīdzēja,” stāstīja čehs. “Pirmkārt, ielaidām ātrus vārtus. Tā ir neuzmanība un disciplīnas trūkums no pirmajām sekundēm. Pirmajā trešdaļā vispār nespēlējām un kustēties sākām vien otrajā spēles daļā. Arī trešajā periodā hokejisti neizpildīja visus norādījumus, neko neklausījās un spēlēja, kā vēlējās,” dusmīgs bija Ržiha. “Beigās komandas uzstādījums bija neielaist, tomēr neviens manī neieklausījās un visi gribēja iemest vārtos. Nedrīkst tā rīkoties uz zilās līnijas, kā mēs darījām pirms ceturto vārtu zaudēšanas. Jābūt daudz uzmanīgākiem, jo rīdziniekiem ir ļoti bīstami pretuzbrukumi.”

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli šoreiz sastāvā iekļuvuši Aleksandrs Ņiživijs un Raitis Ivanāns, bet malā palikuši Robs Šremps un Roberts Bukarts.

Mačs rīdziniekiem sākās ļoti veiksmīgi, jo jau pirmajā uzbrukumā pēc pirmā iemetiena Mārtiņš Karsums savā virzienā piesaistīja divus pretiniekus, kas ļāva izdarīt teicamu piespēli ideālā pozīcijā nonākušajam Indrašim, kurš uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu vārtu tuvējā augšējā stūrī.

Arī pēc gūtajiem vārtiem Latvijas klubam bija vairāk bīstamu momentu nekā SKA komandai, bet rīdzinieku ofensīva samazinājās spēles ceturtajā minūtē, kad uz noraidīto soliņa devās Ģirts Ankipāns. Laukuma saimnieki vien vairākuma sākumā bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, bet pēc tam nekādu briesmu Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem nebija un rezultāts nemainījās.

Cīņas turpinājumā SKA izlīdzināja spēles gaitu un pirmās trešdaļas devītajā minūtē panāca neizšķirtu, kad pēc filigrānas Kovaļčuka piespēles Mortensonam atlika ripu raidīt gandrīz tukšos Rīgas kluba vārtos. Pēc zaudētiem vārtiem “Dinamo” hokejisti neapjuka un aktīvi uzbruka pretinieku vārtiem, kas deva vēlamo rezultātu, un rīdzinieki pretuzbrukumā pārņēma vadību. Karsuma metienu no zilās līnijas uztvēra Indrašis, kurš ripu tālāk pāradresēja Krišjānim Rēdlhiham, un viņš, neviena netraucēts, raidīja ripu vārtos.

Pirmās trešdaļas beigu daļā neliels pārsvars bija Latvijas klubam, bet SKA atbildēja ar pāris pretuzbrukumiem, tomēr neviens no tiem Telkvistam neradīja grūtības. Mača pirmo 20 minūšu izskaņā rīdziniekiem izdevās bez lielas pretestības ielauzties pretinieku zonā, un minūti pirms pirmās trešdaļas beigām Šehura ar metienu no pašas vārtu priekšas trešo reizi pārspēja SKA vārtsargu Iļju Ježovu. Trešdaļas izskaņā vēl Telkvists brīnumainā kārtā glāba viesu vārtus, un pirmo trešdaļu Latvijas klubs noslēdza ar rezultātu 3:1.

Jau otrās trešdaļas 55.sekundē mājinieki palika mazākumā, un rīdzinieki viena hokejista pārākuma izspēli sāka ļoti aktīvi, veicot pāris bīstamus metienus, taču Iļja Ježovs SKA vārtos darbojās pārliecinoši un rezultāts nemainījās.

Pāris minūtes vēlāk rīdziniekiem bija vēl viena iespēja izspēlēt vairākumu, taču šoreiz nekas bīstams SKA vārtu priekšā nenotika, bet otrās trešdaļas vidū mazākumā aizstāvēties nācās jau “Dinamo” komandai. SKA hokejistiem vairākuma realizācijai bija nepieciešamas 30 sekundes, kad Dalmens veica izcilu reidu pa visu laukumu un uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu vārtu apakšējā stūrī.

Spēles 33.minūtē rīdziniekiem vēlreiz nācās patērēt liekus spēkus mazākumā, taču šis vairākums SKA komandai neizdevās, bet atlikušajā otrās trešdaļas laikā reālākā iespēja gūt vārtus bija Karsumam, kuram izdevās izslidot vienatnē pret Ježovu, tomēr “Dinamo” uzbrucēja metiens lidoja nedaudz garām vārtu stabiņam. Otrās trešdaļas pēdējās minūtes komandas aizvadīja mierīgi, līdz ar to pirms pēdējām 20 pamatlaika minūtēm Latvijas klubs saglabāja minimālu pārsvaru 3:2.

Trešo trešdaļu SKA sāka ar vairākiem uzbrukumiem pēc kārtas, un viens no tiem sasniedza mērķi, kad 42.minūtē Tarasenko veica metienu no iemetiena apļa un ripa atrada ceļu vārtos starp Telkvista kājsargiem. Mirkli vēlāk labā metiena pozīcijā nonāca Karsums, taču viņš meta nedaudz pāri vārtiem, bet cīņas turpinājumā SKA hokejisti pakāpeniski pārņēma iniciatīvu savās rokās, tomēr Telkvists savus vārtus sargāja droši un rezultāts saglabājās neizšķirts 3:3.

Pašās trešās trešdaļas beigās SKA bija ievērojams spiediens uz pretinieku vārtiem, taču rīdzinieku aizsardzība strādāja pašaizliedzīgi un rezultāts saglabājās neizšķirts. Jau likās, ka pamatlaikā vārtu vairs nebūs, kad “Dinamo” negaidīti veica pretuzbrukumu, kuru ar precīzu metienu kritienā noslēdza Indrašis, nodrošinot Latvijas klubam vienu no retajām uzvarām šajā mēnesī.

Rīgas “Dinamo” komanda tika vien pie otrās uzvaras pamatlaikā 12 oktobra cīņās.

Savukārt SKA komanda cieta vien trešo neveiksmi pēdējos 11 mačos.

Svētdien Rīgas “Dinamo” savā laukumā uzņems Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”, bet pēc šīs cīņas sāksies novembra starptautiskais pārtraukums.

Kā ziņots, 29 gadus vecais Kovaļčuks SKA komandai pievienojies uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) lokauta laiku. Aizvadītajā sezonā viņš kopā ar Ņūdžersijas “Devils” komandu spēlēja Stenlija kausa izcīņas finālsērijā, kurā tā ar 2-4 piekāpās Losandželosas “Kings” vienībai.

Pagājušajā sezonā Kovaļčuks laukumā devās 77 NHL regulārā čempionāta spēlēs, kurās guva 37 vārtus un veica 46 rezultatīvas piespēles. Savukārt 23 Stenlija kausa mačos Kovaļčuka rēķinā astoņi vārti un 11 piespēles.

Kopumā NHL karjeras laikā Kovaļčuks piedalījies vairāk nekā 800 spēlēs, vidēji katrā no tām iekrājot mazliet vairāk par vienu rezultativitātes punktu.

Savukārt SKA komandā pavadītajā laikā Kovaļčuks pēc rezultatīvas piespēles šajā cīņā tagad 15 KHL mačos guvis deviņus vārtus un veicis 15 rezultatīvas piespēles.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 23 punktiem 23 spēlēs pacēlās uz 13.vietu. Tagad pēdējā ir Maskavas “Spartak” komanda, kas arī tikusi pie 23 punktiem. Savukārt no izslēgšanas spēļu zonas rīdziniekus šķir seši punkti.

Tikmēr SKA ar 43 punktiem 21 cīņā ieņem trešo vietu Rietumu konferencē.

Jau vēstīts, ka regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību – četras reizes. Rīgas “Dinamo” četras reizes sacentīsies ar Minskas “Dinamo”. Kopumā regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem – pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā.

Rīgas “Dinamo” komandai šosezon izvirzīti visaugstākie mērķi, proti, izcīnīt Gagarina kausu. Savukārt minimālais komandas uzdevums ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.