×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Indriķim Muižniekam svinīgi pasniegta rektora amata ķēde

Foto - LUFoto - LU

Latvijas Universitātes (LU) darbinieku sapulcē piektdien, 4. septembrī, notikusi svinīgā rektora amata ķēdes pasniegšana profesoram Indriķim Muižniekam, informē augstskolā.

“LU izaugsmei nav objektīvu šķēršļu, ir jāstrādā, lai veicinātu konkurētspēju zinātniskajā darbībā, piesaistītu un saglabātu studentus, veidotu jaunu studiju piedāvājumu, stāstītu par LU sasniegumiem. Šī mērķa sasniegšanai nepieciešama daudzdisciplināru pētījumu un studiju, zinātņietilpīgu pakalpojumu un tehnoloģisko risinājumu sinerģija. Optimisms ir mūsu morālais pienākums,” sacīja rektors.

Darbinieku sapulces ietvaros pasniegti profesoru diplomi 2014./2015. akadēmiskajā gadā profesora un asociētā profesora amatā pirmoreiz ievēlētajiem un sveikti ievēlētie fakultāšu dekāni. LU rektors izteicis pateicības Salaspils kodolreaktora sakārtošanas grupas darbiniekiem un Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Torņakalnā projekta komandai.

Amata pienākumus rektors Indriķis Muižnieks sāka pildīt 4. augustā. Nozīmīgs jaunā rektora darbības mērķis ir LU pārvaldības kvalitātes uzlabošana, palielinot administrācijas darba efektivitāti un samazinot administratīvos un saimnieciskos izdevumus. Laikā no 27. augusta līdz 3. septembrim rektors un patlaban izvirzītie zinātņu nozaru grupu prorektori – Ina Druviete humanitāro un izglītības zinātņu jomā, Valdis Segliņš eksakto un dzīvības zinātņu jomā un Jānis Ikstens sociālo un tiesību zinātņu jomā – tikās ar LU fakultāšu dekāniem un institūtu direktoriem ar mērķi apspriest institucionālās kapacitātes attīstības projekta progresu un nepieciešamo universitātes reorganizācijas procesu, LU stratēģijas plānu, galvenos uzdevumi, vadības prioritātes, kā arī iepazīstināt ar izmaiņām LU struktūrā.

Rektora iecerētajā LU struktūrā darbosies trīs nozaru prorektori, administrācijas vadītājs, divi rektora vietnieki – attīstības jautājumos un darbam ar studentiem. Ciešā mijiedarbībā ar rektora biroju darbosies Kvalitātes vadības un audita departaments, kā arī Mediju un mārketinga centrs. Būtisks jauninājums LU struktūrā būs stratēģijas padome, kas funkcionēs kā padomdevējinstitūts un nozīmīgs instruments LU iekšējās demokrātijas stiprināšanai, un tajā apvienosies prorektori, LU sociālie partneri un akadēmiskās domas līderi. 24. augustā darbu sāka rektora juridiskais padomnieks Reinis Bērziņš un rektora biroja vadītāja, juriste Baiba Broka. Rektora preses sekretāres pienākumus oficiāli sāks pildīt LU Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja un LU komunikācijas zinātnes doktora grāda pretendente Laura Ardava.

I.Muižnieka mērķis ir veidot LU par nacionālu zinātnes universitāti, sekmējot zinātnes nozaru un LU struktūrvienību sadarbību, attīstot studiju un pētniecības internacionalizāciju, nostiprinot LU saikni ar Latvijas sabiedrību, kas ļautu palielināt finansējumu akadēmiskajai darbībai un infrastruktūras modernizācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+