Sports
Futbols

Indriksons: Ceru, ka Pahara paziņojums nav saistīts ar merkantīlām interesēm 3

Guntis Indriksons (pa kreisi) un Marians Pahars, foto: LETA

Latvijas futbola izlases galvenajam trenerim Marianam Paharam ir jāatkāpjas no amata un viņa aizstājējs jāmeklē pašu mājās, tā trešdien sarunā ar “LA” atzina Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons.

Latvijas izlase otrdien pārbaudes spēlē ar 0:5 zaudēja Gruzijai un pēc mača Pahars atzina, ka LFF vajadzētu meklēt jaunu valstsvienības vadītāju.

“Atvainojos futbola sabiedrībai un līdzjutējiem par tik sliktu spēli un rezultātu. Pareizi būtu bijis, ja Marians Pahars pats būtu paziņojis par atkāpšanos. Ceru, ka viņa šādā formā izteiktais paziņojums nav saistīts ar merkantilām interesēm, proti, ka, atlaižot federācijai ir jāmaksā kompensācija. Es katrā ziņā tā nebūtu darījis, bet cilvēki ir dažādi,” sacīja Indriksons.

“Tiksimies ar Treneru padomi, ģenerālsekretāru Jāni Mežecki, bet mans personīgais viedoklis ir tāds, ka treneris izlasei jāmaina. Šis ir loģisks ķēdītes noslēgums – ne rezultāta, bet komandas spēles, attieksmes dēļ. Tas nav pieņemami,” norādīja federācijas ilggadējais vadītājs.

Marians Pahars ar Latvijas izlasi nostrādājis nepilnus četrus gadus. Indriksons uzskata, ka šajā laikā bija vērojamas daudzas pozitīvas lietas, sākot ar spēles koncepcijas maiņu un to, kā vispār darbs izlasē sakārtots: “Kaspars Gorkšs ir teicis paldies, jo tas ir tuvu pasaules līmenim. Šajā jomā daudz paveicis ģenerālmendžeris Roberts Mežeckis.”

Saistītie raksti

“Nedomāju, ka izlasei treneris jāmeklē ārzemēs. Jāizvēlas no pašu vidus, piekrītu – kandidātu loks ir vairāk nekā šaurs,” piebilda Guntis Indriksons. Latvijas hokeja izlasē ir bijuši vairāki treneri ar skaļu uzvārdu – iepriekš Teds Nolans, tagad Bobs Hārtlijs. Kāpēc futbolā nevarētu iet līdzīgu ceļu? “Hokejā ir septiņi-desmit spēlētāji, kas spēlē ļoti augstā līmenī. Futbolā spēlētāju līmenis nav tāds, ar kuru cerēt uz lielām uzvarām, redzam, ka futbolisti no ārzemēm atgriežas Latvijas čempionātā. Nav jēga iztērēt naudu ārzemju trenerim, ir jāmaina ceļš, kā gatavot futbolistus, un ceru, ka šie rezultāti būs pietiekams iemesls, lai rastos drosme to atzīt. Nav jau tikai lielā izlase – U-21, U-19 rezultāti skaidri norāda, ka mums jāmaina ejamais virziens,” skaidroja Indriksons.

Viņaprāt, trenera jautājums jārisina kopsakarībā ar vairākiem citiem aspektiem, citādāk nekas nemainīsies. “Pirmkārt, vismaz viena pilnvērtīga futbola akadēmija valstī, otrkārt, treneru motivācijas sistēmas radīšana, treškārt, infrastruktūra. Šajā ziņā daudz kas ir darīts, taču vēl ir lieli trūkumi, piemēram, stadions Rīgā, halles. Neviens par to negrib domāt,” Indriksons ir sarūgtināts par valsts un pašvaldības neieinteresētību.

LA.lv