×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Indriksons stadionu sola 2016., 2017.gadā (3)

LETALETA

Starptautiskām prasībām atbilstošais futbola stadions varētu tikt būvēts Krišjāņa Barona ielā, un, ja viss notiks, kā plānots, tas būtu gatavs 2016. vai 2017.gadā, intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” izteicies Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons.

Kā ziņots, pagājušajā mēnesī bija plānota “Skonto” stadiona izsole, taču neviens investors nepietiecās. Stadionu jau divus gadus parādsaistību dēļ ir pārņēmis lielākais nodrošinātais kreditors “Reverta”. Izsoles sākumcena bija noteikta 12,5 miljoni eiro (8,75 miljoni latu).

Tika ziņots, ka oktobrī notikušais 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačs starp Latviju un Slovākiju varētu būt pēdējais uz “Skonto” stadiona zālāja, tomēr jau drīz pēc tam Indriksons uzsvēra pretējo – “Skonto” stadions pastāvēs līdz jaunas spēļu arēnas uzbūvēšanai.

Tagad Indriksons intervijā “Dienas Biznesam” pastāstījis, ka plānots demontēt “Daugavas” stadionu un tā vietā pārvest “Skonto” stadionam blakus esošo halli, bet starptautiskām prasībām atbilstošais stadions tiks celts Krišjāņa Barona ielā.

“Mums ir plāns nākamajā gadā sagatavot “Daugavas” stadiona demontāžas projektu, jaunu tehnisko projektu, vēlā rudenī ielikt pamatus un 2015.gada pavasarī demontēt “Skonto” būves un pārvest tās uz jauno vietu,” izteicies LFF prezidents. “Otra iecere ir saistīta ar nepieciešamību pēc stadiona, kur Latvijas futbola izlasei aizvadīt savas spēles. Esam vienojušies ar pilsētu, ka šim mērķim tiks izmantots Krišjāņa Barona ielas stadions. Šobrīd jau izstrādājam skiču projektu un ceram, ka tuvākā pusgada laikā tas būs gatavs.”

Indriksons stāstījis, ka galvenais nepieļaut tās pašas kļūdas, kas bija, būvējot “Skonto” stadionu – futbola arēna nevar pastāvēt viena bez blakus esošajām biznesa nišām, jo citādi tā būtu jādotē.

Krišjāņa Barona ielas stadiona projektu vadīšot Jānis Naglis. Indriksons nav vēlējies stadiona biznesa plānus atklāt pirms saskaņošanas ar pašvaldību. “Pašreiz esam tikuši līdz tam, ka arhitekti visu ir salikuši savos materiālos, un tas viss izskatās labi, pat cerīgi,” teicis LFF prezidents.

Tāpat Indriksons uzsvēra, ka turpmāk futbolam nevarēs izmantot arī deviņus Ķeizarmežā izveidotos mākslīgos futbola laukumus. Tie tikšot pārcelti uz Deglava un Saharova ielas krustojumu, kur pašlaik ir izgāztuve, bet Rīgas pašvaldība jau izsludinājusi tās rekultivācijas projekta izstrādi.

Indriksons uzskata, ka “Skonto” stadiona teritorijas izmantošanā nopelnītā nauda būtu jāiegulda futbolā. “Tur plānots uzbūvēt 200 000 kvadrātmetru platības. Plānots, ka tur būs gan dzīvokļi, gan biroji, gan sabiedriskās ēdināšanas vietas, veikali un viesnīcas,” izteicies Indriksons.

LFF prezidents stāstīja, ka “Skonto” halli pārcels par saviem līdzekļiem, bet Krišjāņa Barona ielas stadions varētu izmaksāt ap 12 miljoniem eiro (8,4 miljoniem latu). Savukārt, ja tiks pievienota arī biznesa funkcija, izmaksas pieaugs līdz 50 miljoniem eiro (35,1 miljonu latu), kam būtu nepieciešami investori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+