×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. jūlijs, 2018
Drukāt

Inese Andersone: Jāsāk pierast, ka Ušakovs desmitajā minūtē izslēdz mikrofonu… (18)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Inese Andersone, Rīgas domes deputāte ("Vienotība")

Lai gan gribētos, ka opozīcijas viedoklī ieklausītos un mūsu idejas ņemtu vērā, tas diemžēl Rīgas domē nenotiek. Apkopoju galvenās pēdējā pusgada aktualitātes, kas bijušas uz manas paplātes:

1. Āgenskalna tirgus – kopīgiem spēkiem opozīcija aktualizēja Āgens­kalna tirgus jautājumu. Mani priekšlikumi nomnieka kritērijiem tika iestrādāti nomas izsoles dokumentācijā, padarot sarežģītāku pieteikšanos vienkāršiem laimes meklētājiem. Turam īkšķus, lai Kalnciema kvartāla komandai viss izdotos!

2. Apkaimju diskusija – pavasara prieks bija Rīgas Apkaimju alianses izveidošanās, kas apvieno lielu daļu no apkaimju biedrībām un palīdzēs dibināties jaunām. Noorganizēju diskusiju starp apkaimju organizācijām, deputātiem un pašvaldību organizācijām par to, kāda ir esošā sadarbība un problemātikas un kā šī sadarbība var tikt uzlabota.

3. Nozāģētie koki – pieprasot konkrētu informāciju par iestādīto un nozāģēto koku daudzumu Rīgā, atklāju, ka pēdējo astoņu gadu laikā Rīgā koku skaits ir samazinājies par 2500. Un tas ir tikai pašvaldības apsaimniekotajos īpašumos – parkos, ielu malās un skolu teritorijās. “Vienotības” Rīgas komanda iestādīja desmit ķiršus šogad, nesaskaņojot ar pašvaldību. Ušakovaprāt, esam pajoliņi, un par to nekaunamies!

4. Pirmsskolu atalgojums un bērnudārzu rindas – joprojām nerisināts jautājums Rīgas pašvaldībā ir bērnudārzu rindas. Tās veidojas ne tikai tāpēc, ka trūkst telpu, bet ir arī liels skaits brīvu vakanču. Vairākkārt par zemo atalgojumu pirmsskolās komunicēju domes sēdē, gan pieprasot budžetu algu fondam, gan aktualizējot jautājumu izglītības komitejā – piemēram, auklīte uz rokas saņem 360 eiro. Kopā ar JKP deputāti Lindu Ozolu bijām pirmās deputātes, kas tikās ar Rīgas pirmsskolu direktoru padomi. Diemžēl nevarējām direktoriem apsolīt, ka algas palielināsies, bet varējām teikt, ka noteikti šo atbalstīsim, ja Izglītības departaments virzīs.

5. Finansējums biedrībām – pēc nejaušā “Humora komitejas” atklājuma, kurai bija aizplūduši 300 tūkstoši eiro, pieprasījām informāciju Izglītības, kultūras un sporta departamentam par veselu rindu organizāciju, kas pēdējo gadu laikā ir saņēmušas domes finansējumu. Izrādās, ka nav vienādi un aprakstīti noteikumi, kā tiek piešķirta nauda – ieliek budžetā, organizē konkursu, izsludina iepirkumus, izskata komitejā. Vislielākā neskaidrība ir sporta un jaunatnes jomā, kur simtiem tūkstošu tiek novirzīti bez konkursa, tai skaitā tādām organizācijām kā “Street Basket” (“Ghetto Games”), “Par sportisku sabiedrību” (“Saskaņas” pietuvināta organizācija) un dažādām sporta organizācijām. Informēju par šo arī Valsts kontroli, kas tieši šobrīd pēta RD biedrības finansēšanas jautājumu.

6. Vidzemes tirgus – otrs “Saskaņas” nolaistais Rīgas tirgus. Virzīju šo jautājumu Īpašumu komitejā, taču izskatās, ka tam būs lemts garāks atveseļošanās posms nekā Āģītim, jo “Saskaņa” nevēlas atlaist grožus. Taču opozīcijas spiediena dēļ vismaz tuvākā gada laikā vajadzētu būt nelielam progresam.

7. Ozolu alejas glābšanas process – Kronvalda parka ozolu aleja ir unikāla, taču RD vēlas šajā alejā izvietot vides objektu “Laika priekškars”. Organizējām gan akciju uz vietas alejā, gan aicinājām RD vadību pārskatīt šā vides objekta novietojumu. Izskatās, ka koku saknes tiks paglābtas, bet ne alejas kopaina. RD ir kā buldozers, kas, neskatoties uz sabiedrības neapmierinātību, iet uz priekšu.

8. “Rīgas meži” – pateicoties Valsts kontroles ziņojumam, ir skaidrs viens, ka “RM” mērķis ir kokmateriāli savai zāģētavai, nevis mežu kopšana. Jūnijā, kad “RM” vēlējās apstiprināt koku ciršanas plānu nākamajiem astoņiem gadiem, kas paredz, ka Jaunciema, Juglas un Ziepniekkalna teritorijās tiek izcirsts liels mežu apjoms, pievērsām uzmanību tam, ka nav notikusi pienācīga sabiedrības apspriešana, un šā plāna apstiprināšana uz laiku tika atlikta. Vai tas apstādinās zāģi, būs atkarīgs no iedzīvotāju modrības.

9. “Ģetzemane” – atklāju, ka Rīgas centrā, Skanstē, reliģiskai organizācijai “Ģetzemane” ir nodoti bezatlīdzībā 9000 m2 zemes ar kadastra vērtību 1,1 miljons eiro. Manuprāt, šī ir pašvaldības īpašumu izšķērdēšana, it īpaši ņemot vērā, ka trūkst pašvaldības zemes, kur ierīkot bērnudārzu.

10. Cīņa par demokrātiju Rīgas domē – negaidīti martā bija jāsāk jauna cīņa, proti, ar “Saskaņas”/GKR vēlmi ierobežot opozīciju, ļaujot mums uzdot tikai noteiktu skaitu jautājumu vai ierobežojot jautājumu ilgumu. Situācijā, kad jau tā pozīcijai ir vairākums, šāds gājiens ir tikai varas un necieņas izrādīšana. Diemžēl jāsāk pierast pie tā, ka Ušakovs desmitajā minūtē izslēdz mikrofonu…

Tēmas, kuras vajag turpināt aktualizēt, ir neeksistējošā veloinfrastruktūra, gaisa piesārņojums, tuneļi un vides nepieejamība, brūkoši tilti, neizgaismotas un bedrainas ielas, neeksistējoša infrastruktūra jaunatnei un noplukuši rotaļu laukumi, nesakārtots skolu tīkls, 3400 garā rinda pēc sociālajiem dzīvokļiem, zemais atalgojums sociālajiem un izglītības darbiniekiem, vēl un vēl.

Viens secinājums pēc šā gada – ir skaidrs, ka “sociāldemokrāti” “Saskaņa” nav ne sociālisti, ne demokrāti. Vērojot pozīcijas deputātu pasivitāti, ir skaidrs, ka arī par galvaspilsētai svarīgiem jautājumiem intereses viņiem nav. Vienīgais skaidrojums, kādēļ viņi tur ir: tādēļ ka ir pieeja rīdzinieku naudai.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ko padarīsi, ja Jenotībai piemetas orālā nesaturēšana…. un nav reinika smektas pa rokai

 2. LA atbalsta Sorosu un Andersoni

 3. LA atbalsta Sorosu un Andersoni

 4. Labäk Saskana nevis Soross un Andersone

 5. Labäk Saskana nekä Soross un Andersone!

 6. Soglasije ir piekrišana nevis kaut kāda saskaņa!!!

 7. Nakošajas velešanās šito babu nevajag velet – vardu caureja – ja 10 minūtēs nespēj noformulet jautajumu/domu, tas atbalstu Ušakova kumgu – mikrofonu nost. Jabeidz ta nebeidzama sēdēšana un muldēšana. Kadam arī jastrādā.

 8. Arī sūdzoties var vairot savu popularitāti. Kurš pa šo laiku ir dzirdējis par deputāti Andersoni? Izrādās, viņa 10 min nespēj izklāstīt savas domas.

 9. Var jau protams visu nesmuko norakstīt uz Ušakovu,kā piemēram Vidzemes tirgus nolaišanu( tas protams nekas,ka tas jau 20 gadus nīkuļo un tam sacensties ar kaimiņu Rimi un Maximu ir bezjēdzīgi mūsu varonīgā VIDa uzraudzībā) un visu jauko un “pozitīvo”pierakstīt opozīcijai,BET pietiek ieslēgt Rīgas Domes sēžu tiešraidi vai paskatīties ierakstus lai viennozīmīgi varētu pateikt,opozīcija ir bērnišķīga,niķīga pajoļu banda.PUNKTS

  • Par Vidzemes tirgu – nesaki vis, ka tas ir bezjēdzīgi. Ja būtu vieta, kur tirgotu īstu Latvijas zemnieku izaudzēto, nevis poļu ievesto kā visur citur, tā varētu kļūt gluži populāra, lai arī ar Rimi un Maximu gluži nekonkurētu.

 10. Neatkarīgi, vai tas ir Ušakovs, kas pārtrauc uzstāšanos, 10 uzstāšanās minūtes ir pilnīgi pietiekami, lai izteiktu savas domas kādā jautājumā. Jāmācās “neliet ūdeni” savās runās.

 11. Pareizi Ušakovs dara- 10 min.Deputātiem beidzot jāsāk mācīties domu izteikt īsi un kodolīgi.Izmetiet no runas pašslavinošās frāzes, un laika pietiks.Nav ko monopolizēt mikrafonu, laiks jāreglamentē,lai pietiktu arī citiem kolēģiem.

 12. Vai deputātiem beidzot nevajadzētu iemācīties savas domas izteikt īsi un kodolīgi.PAREIZI UŠAKOVS DARA-10 MIN.-NAV KO MONOPOLIZĒT MIKROFONU.CITIEM ARĪ VARĒTU BŪT SAVS VIEDOKLIS, KO GRIBĒTOS DARĪT ZINĀMU PIE MIKROFONA SAVIEM VĒLĒTĀJIEM.

 13. Sākas priekšvēlēšanu kampaņa.

 14. …viens secinājums pēc šā gada – ir skaidrs, ka “sociāldemokrāti” “Saskaņa” nav ne sociālisti, ne demokrāti.

  Priekš manis viņi prokremliski zagļi fufaikās.

 15. Krievu imperiālisma bruņiniekiem — Ušakovs, Mamikins, Mitrofanovs, Agēšins, Ždanoka, Lindermanis, u.c. — Rīgas un Latvijas sakārtošana neinteresē.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+