×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Inese Galante atzīta par Jūrmalas Gada cilvēku 2014

Foto - LETAFoto - LETA

Par Jūrmalas Gada cilvēku 2014 29. decembrī godināta operdziedātāja Inese Galante, un tituls viņai piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Jūrmalas pilsētas kultūras dzīves attīstības veicināšanā, informē pašvaldībā. Ar viņas gādību Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, šogad norisinājās jau desmitais starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”.

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” ir viens no nozīmīgākajiem ilggadējiem kultūras notikumiem Jūrmalā un Latvijā, kurā augstākās kvalitātes muzikālos priekšnesumus apmeklē ap 20 000 skatītāju un klausītāju. Šogad festivāls nedēļas garumā ar pieciem koncertiem dažādām muzikālajām gaumēm – no operas līdz džezam – vasaras izskaņā atzīmēja desmito jubileju, kā ierasts, atvedot uz Jūrmalu pasaules mēroga zvaigznes.

Galantei piešķirta Goda zīme “Jūrmalas Gada cilvēks” un pilsētas domes Atzinības raksts. Inese Galante, saņemot balvu, sacīja: “Jūrmalas Gada cilvēka tituls ir milzīgs nopelns, gods un lieli svētki manā dzīvē. Ar Jūrmalu esmu saistīta visu mūžu un kad es domāju par Latviju, tad pirmais, ko es iedomājos, tā ir Jūrmala. Nekas nenotiktu, ja nebūtu atbalsta no Jūrmalas pilsētas, no jūrmalniekiem, kas vienmēr silti uzņem mūsu festivālu jau desmito gadu – paldies par to!”

Atzinības raksts nominācijā “Par pašaizliedzīgu darbu” piešķirts Dubultu poliklīnikas ārstei, ftiziopulmonologam Silvijai Konošenokai, kura jau 55 gadus nostrādājusi savā specialitātē un joprojām turpina profesionāli pilnveidoties un pašaizliedzīgi darīt savu darbu. Konošenoka ir ne tikai profesionāla ārste, atsaucīga kolēģe, bet arī gādīga māmiņa, vecmāmiņa un vecvecmāmiņa un dzied Jūrmalas pilsētas jauktajā korī “Lira”.

Jūrmalas pašvaldība “Jūrmalas Gada cilvēks” apbalvošanas ceremoniju organizē jau trīspadsmito gadu. Jūrmalas pilsētas dome apbalvojumu izveidojusi, lai pateiktos Jūrmalas iedzīvotājiem un pilsētā strādājošiem par izcilu darba ieguldījumu, kas sekmējis pilsētas attīstību un tās pozitīva tēla veidošanu.

Iepriekšējā gadā par Jūrmalas Gada cilvēku atzīts pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, kurš ar izciliem sportiskiem panākumiem veicinājis Latvijas un Jūrmalas atpazīstamību Eiropā un Jūrmalā un veicinājis pludmales volejbola attīstību Jūrmalā.

Pirmo reizi Jūrmalas Gada cilvēka tituls tika piešķirts 2002. gadā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas direktoram Andrejam Upmacim, turpmākos gados Jūrmalas Gada cilvēka godā bijuši Jūrmalas 1. ģimnāzijas ilggadējais direktors Jānis Kindzulis (2003), gleznotāja Maija Tabaka (2004), sportiste Jeļena Prokopčuka (2005), aktieris Eduards Pāvuls (2006), ārsts Mihails Malkiels (2007), basketbola treneris Ainārs Zvirgzdiņš (2008), Jūrmalas himnas autors Gatis Alfrēds Gaujenieks (2009), Bulduru Dārzkopības vidusskolas skolotājs Aivars Lasis (2010), Dzintaru koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Ļevs Ostrovskis (2011), ārste Valentīna Vīgante (2012) un pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs (2013). Pretendentus titulam “Jūrmalas Gada cilvēks” ik gadu var pieteikt Jūrmalas iedzīvotāju grupas, konsultatīvās padomes, kā arī pilsētas iestādes, organizācijas un Jūrmalas pašvaldības deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+