×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Inese Galante un draugi Lieldienu koncertā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Inese Galante un Sergejs Jēgers

19. martā Rīgas Doma baznīcā notiks īpašs koncerts “Inese Galante un draugi. Stabat Mater”, kurā izskanēs Džovanni Batistas Pergolezi “Stabat Mater”, kā arī Antonio Vivaldi, Riharda Dubras un citu komponistu opusi. Koncertā piedalīsies soprāns Inese Galante, kontrtenors Sergejs Jēgers, ērģelnieks Aivars Kalējs, vijolnieks Raimonds Ozols un Latvijas Nacionālā orķestra stīgu kvartets, Rīgas Kamerkoris un diriģente Gunta Malēvica, kā arī Ineses Galantes talantu konkursa laureāti.

Operdziedātājas Ineses Galantes izveidotais fonds, kura nozīmīgākie muzikālie pasākumi ir festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē un Ziemassvētku koncerti Rīgas Doma baznīcā, arī šogad, gaidot Lieldienas, piedāvā klausītājiem baudīt tradicionālo Lieldienu laika opusu – itāļu komponista, ērģelnieka un vijolnieka Džovanni Batistas Pergolezi (1710 – 1736) pazīstamāko kompozīciju “Stabat Mater”.

Līdz ar pašu koncerta iniciatori, operas dīvu Inesi Galanti uz skatuves kāps viņas vairākkārtējais skatuves partneris Sergejs Jēgers, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols un izcilais latviešu ērģelnieks Aigars Kalējs, kā arī “Rīgas kamerkoris” – muzikāla apvienība, kuras repertuārā ir dažādu žanru un stilu mūzika. Koris ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, ar lieliem panākumiem uzstājas daudzās Eiropas zemēs  – no Norvēģijas līdz Sicīlijai. Kora dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja – Gunta Malēvica.

“Pergolezi nereti salīdzina ar Volfgangu Amadeju Mocartu – abi bija neticami talantīgi un emocionāli, un abi nodzīvoja īsu, bet ārkārtīgi piepildītu radošu dzīvi. Kantāte “Stabat Mater” ir Pergolezi sava veida gulbja dziesma – patiesa, vienkārša un reizē hipnotizējoši skaista. Autors pie tās strādāja līdz pat savai nāves stundai, slīpējot un labojot partitūru. Pēc komponista nāves “Stabat Mater” kļuva par iedvesmas avotu daudziem akadēmiskās mūzikas dižgariem,” par izvēlēto koncertprogrammu stāsta I. Galantes fonda pārstāvji.

Koncertu cikls “Inese Galante un draugi” ir jauns Ineses Galantes fonda projekts, kurā notiek koncerti gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Klasiskā mūzika, kas iekļauj gan operas, gan operetes, gan instrumentālās un arī džeza mūzikas žanrus, šobrīd nav pieejama visiem, kuri vēlētos to baudīt, norāda projekta autori. Inese Galante ar saviem draugiem māksliniekiem un jaunajiem talantiem uzstājas pēc iespējas vairāk un dažādās Latvijas pilsētās, lai laba un augstvērtīga mūzika, kā arī Latvijas izcilākie mākslinieki būtu pieejami ikvienam, kas to vēlēsies dzirdēt un redzēt.

Koncertcikls sniedz arī lielisku iespēju iegūt koncertēšanas pieredzi konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem. Šajā reizē koncertā uzstāsies divi no viņiem – sitaminstrumentālists Rihards Rauza un vijolniece Sandra Seržāne. Abi ir Ineses Galantes konkursa 2014. gada laureāti, kuri pēc piedalīšanās konkursā aktīvi koncertē uz Latvijas skatuvēm.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 19. III 19.00 Rīgas Domā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iztulkosim šo rakstu: Šajā koncertā jums būs iespēja dzirdēt orķestra vietā salasītu kvartetu(taupām naudu, jo solistiem vajag daudz ), bērnu kori, kam nemaksājam nemaz, bērnu jaunos talantus, kas arī var iztikt ar publicitāti. Kur ir šī koncerta īpašums? Ak, jā pērciet dārgās biļetes, lai atbalstītu vokālās mākslas ekssolistus, kam nepieciešams atbalsts. Avis, kas grib būt cirptas – laipni aicināti uz koncertu!

Draugiem Facebook Twitter Google+