Kultūra
Latvijā

Inese Vaidere izdod autobiogrāfisku grāmatu6

Foto: LETA

2014. gada 17. janvārī plkst.13:00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres grāmatas “Misija Latvijai” atvēršanas svētki, liecina informācija portālā biblioteka.lv.
Atklāšanas svētkus vadīs Jānis Auzāns un Ēriks Hānbergs, tajā piedalīsies arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Līdz šim Inese Vaidere ir izdevusi vairākas zinātniska rakstura grāmatas, tāpat atbalstījusi sabiedriski nozīmīgu grāmatu tapšanu, bet “Misija Latvijai” ir pirmā viņas grāmata daiļliteratūras – autobiogrāfijas – žanrā.
Kas ir Jelgavas nomales “sīkais inspektors” un cik varžu mīt piemājas dīķi? Kā aizvest uz Parlamentu latviešu Dziesmu svētkus un ar kādu latviešu tautasdziesmu modināt viesnīcnieku Briselē. Kā padomju laikā izdevies uzrakstīt disertāciju, kura kalpojusi par pamatu Latvijas reģionālās politikas izveidei, kā nejaušs fotoaparāta zibsnis izveidojis jauku un ilgu draudzību, kā Inesei Vaiderei izdevies novērst desmitiem tūkstošu latu zaudējumu zemniekiem un aizliegumu dzert govīm no peļķes – grāmata atklāj lasītājiem autores ceļu līdz Eiropas Parlamentam.
Grāmata “Misija Latvijai” tiks nodota izplatīšanai Latvijas bibliotēku tīklā!
“Eiropas Parlamenta deputāta darbā tev pašam pieder tikai savas dzīves druskas. Mans darba režīms līdzinās sprintam piecu sasaukuma gadu garumā, bet, pateicoties čaklajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem visā Latvijā, allaž no jauna ieraugu, kāpēc esmu straujajā ritumā un ka darbs nebūt nav veltīgs. To citādi kā par misiju saukt es nespēju,” par grāmatu saka tās autore I. Vaidere.

LA.lv