×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Inesei Galantei – apaļa jubileja

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā opera un operas mākslinieki sūta sirsnīgus sveicienus izcilajai operdziedātājai Inesei Galantei, kurai 12. martā aprit apaļa jubileja, portālam LA.lv ziņoja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Aiga Sprindža.

Inese Galante ir viena no visu laiku starptautiski atzītākajām un pazīstamākajām latviešu operdziedātājām. Viņas vārds asociējas ne tikai ar izcilu muzikālo sniegumu, bet arī apbrīnojamu personību.

Inese Galante jau studiju gados Latvijas Mūzikas akadēmijā kļuvusi par Latvijas Nacionālās operas solisti. Viņas spožā operdziedātājas karjera saistīta ar tādiem leģendāriem operteātriem kā Sanktpēterburgas Marijas teātri, Manheimas Nacionālo teātri, Diseldorfas Deutsche Oper am Rhein, Parīzes Elizejas lauku teātri, Glāzgovas Karalisko operas teātri, Stokholmas Karalisko operu, Maskavas Lielo teātri un citiem. Dziedātāja uzstājusies gandrīz visā pasaulē un viņas ieraksti vairākās valstīs ieņēmuši mūzikas ierakstu topu augstākās vietas. 2005. gadā operdziedātājai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Viņas albums “Debut” saņēmis zelta (1999) un platīna (2001) diskus Holandē. BBC atzinusi Ineses Galantes ierakstu “Arietta” par labāko albumu klasiskās mūzikas nominācijā (2000).

Latvijas skatītājiem bijusi tā iespēja dzirdēt Ineses Galantes brīnišķīgo soprānu tādās lomās kā Violeta “Traviatā”, Mimī “Bohēmā”, Čo-čo-sana “Madama Butterfly”, Adīna “Mīlas dzērienā”, Džilda “Rigoleto”, titullomās “Aīdā” un “Jenūfā” un citās. Pēdējos gados māksliniece bieži piedalās Latvijas Nacionālās operas galā koncertos.

Inesi Galanti jubilejā sveic arī Latvijas Nacionālās operas mākslinieki.

Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš: “Pirmā, neaizmirstamā tikšanās ar Inesi Galanti man bija 1980.gadu beigās, kad ar Emīla Dārziņa zēnu kori viņa piedalījās kopīgā koncertturnejā. Inese ir īsta operas dīva – viņa to eksponē visās dīvas nozīmēs. Viņā ir kaut kas netverams, ne no mūsu pasaules, ne tikai emocionāli, bet arī muzikāli. To ļoti labi var just, sadarbojoties ar viņu. Inese stāv pāri visām tradīcijām un viņas personība mūzikai piešķir unikālu skatījumu, spēj pārliecināt un aizraut. Es gribu viņai vēlēt veselību, lai realizēt visas ieceres – gan tās, kuras ir gadu gaitā darītas, gan arī jaunās idejas”.

Latvijas Nacionālās operas solists Andris Ludvigs: “Lai arī mums nav bijis tik daudz kopīgu koncertu, tomēr iespaids par Inesi ir neaizmirstams. Viņa ir māksliniece no papēžiem līdz matu galiņiem. Ja kāds jautātu kādai ir jābūt īstai māksliniecei, dīvai – tad tā ir Inese Galante. No viņas nāk tik gaišs starojums. Viņa ir ne tikai brīnišķīga dziedātāja, bet ar viņu ir ļoti patīkami parunāt, vienmēr padalīsies ar kādu jauku padomu. Inesei jubilejā vēlu veselību, enerģiju un visu to labāko!”.

Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone: “Inese Galante ir skatuves dižākā dīva. Viņai nepiemīt liela mākslinieka untumi, bet gan bezgala liela sirsnība. Ineses Galantes apburošās balss ieraksti bija iemesls, kādēļ vispār tik ļoti iemīlēju mūziku un dziedāšanu. Patiesībā, viņa ir mana vislielākā autoritāte, kuru ļoti cienu un apbrīnoju. Vēlu Inesei saglabāt to dzīvesprieku, radošo garu un brīnumaino eleganci, kas viņai piemīt gan ārēji, gan arī apburošajā dziedājumā. Vēlu veselību, radošas izdošanās un veiksmi!”.

Latvijas Nacionālā opera Inesei Galantei jubilejā novēl daudz laimes, kā arī nerimstošu enerģiju un iedvesmu turpmākajiem panākumiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+