Kultūra
Māksla

Ineses Brants izstādē – desmit gados tapuši darbi 0

Foto kolāža: Collage made with FotoJet

Piektdien, 5. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās keramikas mākslinieces Ineses Brants porcelāna darbu izstādi “Mirdzums”, kurā būs apskatāmi pēdējo desmit gadu laikā tapuši darbi, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādi veido dažādas porcelāna formas – vāzes, šķīvji, bļodas, arī krūzes un krūzītes – kuras māksliniece apgleznojusi virsglazūras un zemglazūras tehnikās.

Savos darbos Inese Brants apcerīgas un klasiskas tēmas spēj pasniegt oriģinālā mākslinieciskā risinājumā un augstvērtīgā tehniskā izpildījumā, lietojot sarežģītas un darbietilpīgas porcelāna apgleznošanas tehnikas, radot baudāmu rezultātu gan mākslas dekorativitātes mīļotājiem, gan filozofiska kodola meklētājiem.

Izstāde savā ziņā ir atskaites punkts mākslinieces dzīvē – kad daudz ir piedzīvots, izdarīts, radīts, iemācīts un arī aprakstīts, ir laiks to nodot skatītāju vērtējumam.

Inese Brants ir keramikas māksliniece, kuras specializācija ir porcelāna apgleznošana, ko ne tikai praktizē, bet arī pēta teorētiski un māca citiem; ar to mākslinieci pazīst ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas keramikas un porcelāna mākslas vidē.
Pēdējos piecos gados mākslinieces personālizstā

Izstāde Liepājas muzejā apskatāma no 5. janvāra līdz 25. februārim. Ieeja 2 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem un pensionāriem.

LA.lv