Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
14. februāris, 2016
Drukāt

“Ineses tortes” – našķis mīlniekiem. Ciemos burvīgu gardumu ceptuvē Kuldīgas pusē (+receptes un video!) (4)

1. Ar cukuru vien iekārdināt nevar!

1no10
Publicitātes fotoPublicitātes foto


Lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar pašmāju izcilajiem, kvalitatīvajiem un ekoloģiskajiem produktiem, Rimi sadarbībā ar pazīstamo garšas eksperti Ilzi Jurkāni ir izveidojis video stāstu – īsfilmu sēriju “Latvijas gardākie stāsti”. Tie ir veiksmes un pieredzes stāsti, kas ļauj iepazīt spilgtus Latvijas pārtikas produktu ražotājus, kuri piedāvā veselīgu, ekoloģisku un unikālu produkciju. Šie stāsti ir Ilzes Jurkānes dzīvas, vienkāršas un cilvēcīgas sarunas, ciemojoties pie ražotājiem un ceļojot latvisku garšu pasaulē.

Radi un draugi noteikti apstiprinās, ka līdz šim es nudien neesmu bijusi tā aizrautīgākā kūku cienītāja. Un domāju, ka tieši šī iemesla dēļ, darbojoties pagājušajā gadā Rimi organizētā konkursa “Latvijas gardākā kūka” žūrijā, es biju ļoti taisna tiesnese. – Ar cukuru vien mani iekārdināt nevar! Lai saņemtu manu atzinību, tortei jābūt tiešām īpašai… Un izrādās tādas tortes top, piemēram, Kuldīgas pusē!

Ceptuve “Ineses tortes” un tās produkcija ir mans kārtējais Lielais atklājums! Kad viesojāmies šajā lauku ceptuvē, kas atrodas meža ielokā, vien 5 kilometru attālumā no Ventas rumbas, namā ar nosaukumu „Priednieki”, atklājās, ka vaniļas, šokolādes un citas tik kārdinošās smaržas te valda jau 23 gadus jeb kopš brīža, kad tortes un svētku noskaņa kļuvusi par katras dienas neatņemamu daļu. Kūku un toršu ceptuves īpašniece, Latvijas Amatniecības kameras konditore, meistare Inese Mauriņa steidza stāstīt, ka viņa kopā ar vēl divām dāmām ik gadu te izcep ap 18 tonnām toršu! Tas nozīmē, ka ik dienu šajā virtuvē top 100 līdz 200 toršu. Ir arī reizes, kad tiek izcepti pat 500!

 1. Ar cukuru vien iekārdināt nevar!
 2. Kad smaržas un garšas sarosās
 3. Vispieprasītākā – šokolādes torte
 4. Torte vai kūka?
 5. Aizrautība, mīlestība un sapņi
 6. Kūkas un citi našķi Mīlestības svētkos
 7. Pildīti tomātiņi
 8. Sāļie groziņi ar krējumu un foreļu ikriem
 9. Laša vai foreles tatars
 10. Sāļās maizes standziņas ar salami vai prošuto

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Man ļoti garšo! Gan šokolādes, gan medus ar krēmu. Un šie trīs izmēri ir ideāli!

 2. Es jau kādu laiku zinu Ineses tortes. Ļoti garšīgas

 3. Atsauksme no pircējas – man šīs tortes negaršo, lai arī nav e vielu, šķiet par sausu un par saldu. Vienīgais, kāpēc es nopērku šad tad kādu no šīm kūkām, ir mazais izmērs, jo 450 g torte ir tiešām mazām viesībām dažiem (4-5) cilvēkiem, kad neatmaksājas pirkt lielas kūkas un nav vaļas izcept pašai.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+