×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Ineta Rudzīte uz jauna pakāpiena


Foto - Valdis KrūmiņšFoto - Valdis Krūmiņš

Dziedātāja Ineta Rudzīte šajā pavasarī dodas jaunā muzikālā virzienā un gatavo jaunu albumu, kura skanējums atšķirsies no tipiskas šlāgermūzikas. Pirmais pārmaiņu vēstnesis – Edgara Jasa sacerētā dziesma “Tu tuvs man” – jau nodota klausītāju vērtējumam. 


 

Ar Inetu Rudzīti pašmāju mūzikas klausītāji nav jāiepazīstina. Viņas šarmu – gan dziedot pašas dziesmas, gan franču šansonus – jau iepazinuši gan koncertu apmeklētāji, gan radio klausītāji un arī “Latvijas šlāgeraptaujas” skatītāji. Dziedātājas pērn iznākušais pirmais solo albums “Baltais zieds” kļuva par vienu no aizvadītā gada iecienītākajiem latviešu šlāgermūzikas albumiem – to novērtēja gan Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas žūrija, nominējot albumu Labākā šlāgermūzikas albuma kategorijā, gan “Latvijas Radio 2” klausītāji – ne velti ieraksta tituldziesma “Baltais zieds” kļuva par trešo visvairāk atskaņoto skaņdarbu LR2 viļņos.

Ineta atklāj, ka pie veiksmīgi iesāktā nav apstājusies un jau šobrīd sācies aktīvs darbs, radot otro solo albumu, kas varētu iznākt nākamā gada sākumā. “Nevēlos neko sasteigt – dziesmas nāk lēni, vēlos strādāt pamatīgi, lai skanējums ir skaists un tāds, kādu esmu to iecerējusi,” norāda dziedātāja. Ineta atklāj, ka šajā albumā vēlas izmēģināt spēkus mūzikas lauciņā, kas atšķirīgs no līdz šim dziedātās šlāgermūzikas. Jaunās muzikālās ietekmes dziedātāja smēlusies arī beļģu–itāliešu popmūzikas dziedātājas Laras Fabiānas daiļradē – mūziķe pazīstama ar viņas dziesmām franču mēlē un, protams, ar pasaules mēroga grāvēju “I Will Love Again”.

Nav noslēpums, ka arī Inetai franču mūzika ir tuva, tādēļ tieši tādā stilā, “liriski melodiskas un ar dziļu tekstu būtību”, top viņas jaunās kompozīcijas. Ineta atklāj, vairākas no tām būs franču valodā – “nelielai odziņai”, taču albuma pamata materiāls skanēšot latviski.

“Šīs pārmaiņas nenozīmē, ka albums būs kardināli atšķirīgs no tā, ko esmu darījusi līdz šim – šis drīzāk ir jauns pakāpiens, kurā vēlos izmēģināt spēkus vēl kādā mūzikas jomā, iespējams, paplašināt savu klausītāju loku, lai gan vienmēr palikšu uzticīga saviem mīļajiem klausītājiem šlāgermūzikas koncertos. Man joprojām patīk melodiskas dziesmas – topošajā albumā būs arī vairākas kompozīcijas ar maniem vārdiem – tās man ir īpaši svarīgas, jo nākušas no pašas pieredzes un ir ļoti intīmas.”

Pašlaik dziedātājai izveidojusies jauna sadarbība ar komponistu un pianistu Edgaru Jasu – kopā tapusi dziesma “Tu tuvs man”, kas jau izpelnījusies publikas atzinību koncertos.

“Uzskatu Edgaru par ļoti talantīgu pianistu, kurš nu izpaudies arī kā lirisks komponists un tekstu autors,” teic Ineta. Komponists atklāj – muzicējot kopā, radusies doma par kopīgu albumu. “Ticu, ka tas izdosies skaists un klausītāji spēs novērtēt tā muzikālo devumu,” saka E. Jass.

Dziesma “Tik tuvs man”, protams, vēsta par mīlestību, pavasari, “kad dabā mostas viss skaistais un daudzu sirdīs mostas mīlestība, vēlme būt mīlētam un šaubas, vai ļauties skaistākajām no jūtām, ko pasaule mums devusi”. Šo un citas Inetas Rudzītes dziedātās dziesmas klātienē varēs izbaudīt dziedātājas koncertos 11. maijā Jaunpiebalgā un 25. maijā Preiļos, kā arī vairākos vasaras šlāgermūzikas festivālos visā Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+