×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Inetas Rudzītes dziesmu ziedi albumā

ineta_rudzite

Pēdējo divu gadu laikā dziedātāja Ineta Rudzīte pievērsusies nopietnai solo mākslinieces karjerai. Šā laika muzikālā esence nu apkopota viņas debijas albumā “Baltais zieds”, kas tapis kopdarbā ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem un dziesmu teksta autoriem.

 

Ar Inetu Rudzīti pašmāju estrādes mūzikas klausītājs jau labu laiku nav jāiepazīstina – viņa savu vārdu spilgti pieteikusi gan Eirovīzijas konkursa atlasē, gan liriskā franču šansona “La vie en Rose” koncertos, gan arī kā grupas “Otra puse” piebalsu dziedātāja. Tagad viņas balss iemūžināta arī solo platē, kurā līdzās klausītājiem pazīstamām kompozīcijām – “Spogulī”, “Tāpēc lai būtu” un “Ābele un vējš” – skan arī līdz šim nedzirdētas dziesmas. Viena no tām – “Sapnis par Rio”, komponista Ivara Makstnieka un dzejnieka Rolanda Ūdra kopdarbs – nule sākusi savu ceļu radio stacijās. “Baltais zieds” apvieno dažādu autoru dziesmas, tostarp I. Makstnieka, Uģa Miezīša, Andra Šīranta un citu autoru skaņdarbus, bet dziesmu tekstos skan Ivara Kurpnieka, Rolanda Ūdra un Roberta Gobziņa vārdi.

“Atklāti sakot, šis albums nav “beidzot” – tas ir mans divu gadu laikā paveiktais darbs, un ilgāk nemaz nevarēju gaidīt – vai nu pirmais albums tagad, vai nekad,” pasmaida dziedātāja, piebilstot: “Ja kaut ko izdomāju, tad vienmēr novedu līdz galam, protams, bez finansiāla atbalsta arī nevar iztikt, bet es ticu, ja cilvēks ko dara no sirds un ar lielu aizrautību, atrodas arī līdzekļi un iespējas kā manā gadījumā.”

Ineta atklāj, piedāvājumus iedziedāt dziesmas viņa saņemot regulāri, bet atzīst, ka esot diezgan izvēlīga. “Bet tikai tāpēc, ka mīlu kvalitāti,” viņa uzsver.

Jaunā albuma dziesmas nākušas pašas par sevi, gan no I. Makstnieka, gan U. Miezīša. “Biju studijā, rakstīju “Burbuļu deju” (viena no albuma dziesmām) un ieminējos, ka man vajadzētu vēl kādu dziesmu albumam. Andris Šīrants parādīja “Pieradumu”, uzreiz sapratu, ka tā ir mana, jo man ir ļoti svarīga gan mūzika, gan lirika, šeit viss sakrita.”

Arī albuma materiāls piedzīvojis pamatīgu sijāšanu, vairākas Inetas dziesmas tajā pat neiekļuva, jo nesaskanēja ar vēsti, ko nes “Baltais zieds”.

 

“Vēlējos radīt gaišu, pacilājošu mūziku, kam it visur vijas cauri sievišķība, prieks, varbūt mazliet gaišas skumjas, mīlestība, piedošana un, protams, ziedi, pļavas, aizliegtais, smalkais, kas, protams, nav jāsaprot burtiski,” pasmaida Ineta.

 

Savu mūziku dziedātāja ieraksta estrādes mūzikas žanrā, slavējot, viņasprāt, labākās un neatlaidīgākās tā pārstāves Latvijā – Noru Bumbieri un Lindu Leen.

“Estrādes mūziku saprotu kā to pašu vieglā žanra mūziku, ko ir patīkami klausīties, kam ir melodija un stāsts. Par šlāgeri dziesmai jākļūst, kad cilvēki to iemīl, diemžēl mūsdienās vārds “šlāgeris” ir kļuvis gandrīz lamuvārds, jo ir ļoti daudz nekvalitatīvas mūzikas.”

Tuvojoties vasarai, I. Rudzīti viņas talanta pielūdzēji varēs sastapt gan Salaspils pilsētas svētkos 26. maijā, gan 28. jūlijā – koncertā Jēkabpilī. Savukārt rudenī, kad jaunā albuma dziesmas cilvēkiem jau būšot “iesēdušās sirdī”, dziedātāja plāno doties koncertturnejā lielākajās Latvijas pilsētās. Līdztekus tam I. Rudzīte turpinās sirdslietu – franču dziesmu koncertus.

Raugoties nākotnē, Ineta teic: “Šis ir manis kā solistes debijas albums, un tam noteikti sekos arī nākamie, jau ir dažas iestrādes. Nākamais būs pavisam citāds, bet par sapņiem taču nerunā!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+