×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Infekciju nodaļa bērniem atbilstošāka

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar svinīgi durvis vēra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā renovētā infekcijas slimību nodaļa.

Darbi veikti ar ERAF līdzfinansējumu, kopējās 7. nodaļas būvniecības izmaksas ir gandrīz trīs miljoni eiro. Celtniecības darbi nodaļā noritēja 3735 m² platībā.

Jaunās nodaļas telpas ir ne vien skaistas un gaišas, bet arī īpaši plānotas atbilstoši infekciju kontroles prasībām, kas paver plašākas iespējas pacientus savietot atbilstoši diagnozei. Katra palāta aprīkota ar atsevišķu sanitāro mezglu, kas mazinās infekciju pacientu savstarpēju kontaktēšanos un līdz ar to infekciju apmaiņu. Palātas paredzētas tikai divu pacientu aprūpei un ārstēšanai. Nodaļā ir palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām, kā arī sevišķs jaunums ir četras negatīvā spiediena palātas, kas paredzētas paaugstinātas bīstamības infekciju izolācijai.

Infekcijas slimību nodaļas kanalizācijas ūdeņiem tiek veikta īpaša attīrīšana ar augstu filtrācijas pakāpi, kas nodrošina slimību ierosinātāju nenokļūšanu pilsētas kanalizācijas ūdeņos.

Jaunajā nodaļā visas palātas rotā krāšņi un dzīvespriecīgi gleznojumi, kas tapuši, pateicoties labdarības projekta “Brīnumzeme” māksliniekiem. Kopumā sienu gleznojumus veidoja vairāk nekā 50 mākslinieku, radot košus dzīvnieku un pasaku tēlus. Arī procedūru telpās uz bērniem mīļi noraudzīsies uz griestiem “satupuši” simpātiski kaķīši, novēršot bērna domas no manipulācijas.

Infekcijas slimību nodaļā ik gadu palīdzību saņem 3000 mazo pacientu ar plašu slimību spektru. Vairāk nekā pusi no gadījumiem veido zarnu infekcijas slimības, tām seko dažādas lokalizācijas elpceļu infekcijas, kā arī tipiskās bērnu infekcijas, piemēram, skarlatīna, vējbakas, cūciņas un citas. Šajā nodaļā palīdzību saņem arī pacienti ar hepatoloģiskām (aknu) infekcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+