Foto – Stock.XCHING

Infekciju pasts – testeri 0

Lūpu krāsu un skropstu tušu nedrīkst aizdot pat labākajai draudzenei. Taču nereti atliek vien brīnīties, cik aizrautīgi sievietes veikalā izmēģina skaistumkopšanas produktu testerus, aizmirstot, ka pirms viņām to darījušas 
vēl daudzas citas.

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Kosmētikas produktus nav iespējams novērtēt tikai aplūkojot. Vienīgi izmēģinot varam spriest par to atbilstību savai ādai un vēlmēm, uzsver kosmētiķe Ilze Lieģe.

Taču, tā kā nevaram būt drošas, ka veikala darbinieki paraudziņu lietošanu uzmana un tos pienācīgi dezinficē, sargājot sevi un citus, jāievēro piesardzība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Testeri ļauj pārliecināties, vai neradīsies kairinoša reakcija. Nebūs līdzēts, izvēloties produktu ar uzrakstu sensitive, jo arī pret to var būt pastiprināts jutīgums.

 

Diemžēl reizēm, savairojoties baktērijām, paraudziņi pārvēršas par bumbu ar laika degli. Ne vienmēr veikalā blakus ir noliktas vates plāksnītes, kociņi vai citi līdzekļi, lai varētu tos droši izmēģināt.

 

Visai reti atrodami vienreizējie slēgtie proves iepakojumi, kādus reklāmai mēdz ievietot žurnālos.

Izmēģinot kosmētiku, sevišķi jāuzmanās, ja āda ir sausa un saplaisājusi, pēc nesen pārslimotas vīrusu infekcijas un antibiotiku lietošanas, kad pavājinājusies imunitāte.

Īpaša piesardzība jāievēro pēc vairāku skaistumkopšanas procedūru, piemēram, pīlinga un injekciju veikšanas, kā arī tad, ja ir pušumi, jo mikrobi tajos iedzīvosies daudz ātrāk.

Tāpēc dermatoloģe Līga Jaceviča iesaka pieprasīt mazos, slēgtos paraudziņus.

 

Krēms

Dažkārt kosmētikas veikalos testēšanai ir nolikts krēms kārbiņā. Tādu izmēģinot, nevaram būt droši, ka kāds pirms mums nav to ņēmis ar pirkstu. Iepērkoties un turot rokās naudu, uz tām nonāk gan baktērijas, gan vīrusi, gan sēnītes, kas iekļūst kosmētikas līdzeklī un sāk to bojāt. Tad nav paredzams, kā tas uzvedīsies uz ādas.

Otrs sliktums – pēc atvēršanas krēms savas īpašības zaudē pēc diviem mēnešiem, turklāt glabājot atbilstošos apstākļos, kad tam nepiekļūst gaiss un baktērijas.

 

Ja produkts ievietots apgaismotā vitrīnā vai plauktā, sasilst un bojājas ātrāk, tādēļ var izraisīt ādas kairinājumu.

Reklāma
Reklāma

 

Kā testēt? Drošāk ir pārbaudīt tūbiņā fasētu krēmu, kam skābeklis piekļūst mazāk, flakonā ar dozatoru vai – vislabāk – testeri vienreizlietojamā hermētiskā iepakojumā, taču arī tad tas jāizmēģina uz apakšdelma iekšējās virsmas ādas.

Ja krēmu testēšanai paredzēts uzklāt ar vates kociņu, ko pēc tam izmet, bet tie nav nolikti blakus precei, jautājiet pārdevējam.

 

Lūpu krāsa

Piesardzīgas sievietes lūpu krāsu izmēģina tikai uz rokas, taču tā kā āda te ir gaišāka, pilnībā toni šādi novērtēt nevar. Tikai uz lūpām iespējams pārbaudīt arī pomādes konsistenci, sajust atsevišķas sastāvā esošas vielas, piemēram, mentolu, kā arī pārliecināties par citiem papildu efektiem.

Lūpu krāsas taukainā konsistence ir lieliska barotne baktērijām, tāpēc izmēģināšanai lietota pomāde var izraisīt kairinošu reakciju, piemēram, niezi, tūsku un ādas lobīšanos.

 

Ar testera starpniecību var inficēties ar herpes vīrusu, it īpaši, ja āda ir sausa un saplaisājusi.

 

Kā testēt? Krāsu vispirms vajadzētu uzklāt uz rokas, lai noņemtu zīmulīša virsējo kārtiņu. Var izmantot arī vienreizlietojamo vates kociņu.

 

Skropstu tuša un acu ēnas

Kā tuša klāsies uz skropstām un kādu efektu dos, var noskaidrot tikai izmēģinot. Testeris ļauj pārliecināties par sariņu cietības pakāpi, to, cik daudz krāsas paliek uz birstītes, to izvelkot no tušas flakoniņa, un toni.

Ar šīs kosmētikas starpniecību iespējams inficēties ar vīrusiem un baktērijām, kas var izraisīt acu gļotādas iekaisumu.

Kā testēt? Pirms tušu tuvina skropstām, ar to pazīmē uz rokas. Ēnas vēlams uzklāt ar vienreizlietojamu kociņu vai aplikatoru. To var darīt arī ar pirkstiem, tikai jāraugās, lai tie ir tīri – rokas iepriekš jānomazgā vai jādezinficē.

 

Tonālais krēms un pūderis

To toni var novērtēt uz rokas, taču tikai uz sejas iespējams pārbaudīt, kurš būs vispiemērotākais, piemēram, kā izskatīsies līdzeklis ar matējošu efektu.

Daudzām piestāvēs tāds, kas satur atstarojošas daļiņas, tomēr ne vienmēr tā ir labākā izvēle, jo šādi var tikt izcelti tumšie loki zem acīm vai arī radīts iespaids, ka āda ir nosvīdusi.

Kā testēt? Lai izvairītos no inficēšanās, visdrošākie mēģināšanai ir līdzekļi ar dozatoru. Vislabāk šos produktus pārbaudīt ar vienreizlietojamas vates plāksnītes palīdzību. Ērtāk par tonālā krēma un pūdera toņa piemērotību pārliecināties žokļa un kakla saskares vietā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.