Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
11. oktobris, 2016
Drukāt

Inflācija turpmāk tikai pieaugs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Inflācijas temps turpmākajos mēnešos Latvijā pieaugs, prognozē banku analītiķi. Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā (salīdzinot ar 2015. gada septembri) palielinājās par 0,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās par 0,3%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,8%.

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norāda, ka “septembra cenu lēciens no iepriekšējā gada līmeņa augustā iezīmē pārliecinošu inflācijas atgriešanos. Arī turpmākajos mēnešos inflācijas temps pieaugs, decembrī sasniedzot aptuveni 1,5%, bet nākamā gada sākumā droši pārlecot arī 2% atzīmei”.

“Nordea Bank” ekonomists Gints Belēvičs atzīmē, ka, naftas cenu kritumam pamazām zaudējot savu ietekmi uz patēriņa cenām, Latvijā sāk parādīties arī pirmie šā gada vērā ņemamie inflācijas cipari. Pamazām ieraudzīsim arī pieaugošās degvielas cenas Latvijā.

Savukārt “Swedbank” jaunākā ekonomiste Linda Vildava sagaida, ka “neliela inflācija saglabāsies līdz gada beigām, taču tā būtiski neatsvērs deflāciju šogad, kas bijusi līdz šim”.

Arī “DNB bankas” makroekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš paziņo, ka viļņveidīgajiem deflācijas uzplūdiem, kuri Latviju piemeklēja no 2013. gada, ir pienācis gals. “Globālā izejvielu cenu deflācija ir noslēgusies. Pēdējais lielais cenu krituma vilnis notika periodā starp pērno oktobri un šā gada janvāri. Kopējam izejvielu indeksam paliekot pašreizējā līmenī, jau šajā mēnesī izmaiņas gada griezumā kļūs pozitīvas. Ja vien naftu nesāks ražot no zila gaisa vai Latvijas un eirozonas ekonomika neievelsies šobrīd neprognozējamā krīzē, deflācija mūsu zemē neatgriezīsies vēl ļoti ilgi,” prognozēja “DNB bankas” makroekonomikas eks­perts.

20161011212245_7468

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+