×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Inflācija turpmāk tikai pieaugs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Inflācijas temps turpmākajos mēnešos Latvijā pieaugs, prognozē banku analītiķi. Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā (salīdzinot ar 2015. gada septembri) palielinājās par 0,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās par 0,3%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,8%.

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norāda, ka “septembra cenu lēciens no iepriekšējā gada līmeņa augustā iezīmē pārliecinošu inflācijas atgriešanos. Arī turpmākajos mēnešos inflācijas temps pieaugs, decembrī sasniedzot aptuveni 1,5%, bet nākamā gada sākumā droši pārlecot arī 2% atzīmei”.

“Nordea Bank” ekonomists Gints Belēvičs atzīmē, ka, naftas cenu kritumam pamazām zaudējot savu ietekmi uz patēriņa cenām, Latvijā sāk parādīties arī pirmie šā gada vērā ņemamie inflācijas cipari. Pamazām ieraudzīsim arī pieaugošās degvielas cenas Latvijā.

Savukārt “Swedbank” jaunākā ekonomiste Linda Vildava sagaida, ka “neliela inflācija saglabāsies līdz gada beigām, taču tā būtiski neatsvērs deflāciju šogad, kas bijusi līdz šim”.

Arī “DNB bankas” makroekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš paziņo, ka viļņveidīgajiem deflācijas uzplūdiem, kuri Latviju piemeklēja no 2013. gada, ir pienācis gals. “Globālā izejvielu cenu deflācija ir noslēgusies. Pēdējais lielais cenu krituma vilnis notika periodā starp pērno oktobri un šā gada janvāri. Kopējam izejvielu indeksam paliekot pašreizējā līmenī, jau šajā mēnesī izmaiņas gada griezumā kļūs pozitīvas. Ja vien naftu nesāks ražot no zila gaisa vai Latvijas un eirozonas ekonomika neievelsies šobrīd neprognozējamā krīzē, deflācija mūsu zemē neatgriezīsies vēl ļoti ilgi,” prognozēja “DNB bankas” makroekonomikas eks­perts.

20161011212245_7468

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+