Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Infografika: kā garajās brīvdienās parūpēties par mājokļa drošību (3)

Zadzibasnomajokliem

Tā kā iedzīvotāji brīvdienās nereti dodas atpūsties ārpus savām mājām, ko savukārt nelietīgos nolūkos nereti mēdz izmantot garnadži, Valsts policija (VP) aicina iedzīvotājus pievērst lielāku uzmanību sava mājokļa un īpašuma drošībai.

VP norāda, ka, dodoties prom, vairākkārt jāpārliecinās par to, vai ir aizvērti visi logi – tos nevajadzētu atstāt arī vēdināšanas režīmā. Tāpat pirms došanās prom jāpārliecinās, vai ir aizslēgtas mājokļa durvis.

“Kaut lielākajai daļai māju ir durvju kodi, tie tomēr nevar dzīvokļus pilnībā pasargāt no zagļiem. Tādēļ katram vajadzētu rūpēties par sava mājokļa drošību, vienmēr aizslēdzot durvis arī pat tad, ja atrodaties mājās. Īpaši piesardzīgiem un vērīgiem ir jābūt tiem iedzīvotājiem, kuru dzīvoklis atrodas mājas pirmajā stāvā,” uzsver VP.

Ēkās, kurās nedzīvo pastāvīgi, nevajadzētu atstāt vērtīgas mantas – dažādus dārgus instrumentus, darbarīkus un dārza apstrādes tehniku. Tāpat ēkās ieteicams ierīkot signalizāciju, kā arī labu kaimiņattiecību gadījumā vienoties ar kaimiņiem par īpašuma uzraudzību jūsu prombūtnes laikā un palūgt pievērst lielāku uzmanību jūsu mājoklī notiekošajam.

Taču, ja tomēr notikusi zādzība vai nesankcionēta iekļūšana dzīvoklī vai citā īpašumā, tad par to nekavējoties jāziņo policijai. Tāpat jāinformē kaimiņi, lai pasargātu viņus no iespējamām zādzībām, atzīmē VP.

Dzīvesvietas drošības uzlabošana par 100% nevienu nepasargās no zādzības, taču būtiski apgrūtinās zagļa “darbu” un palielinās drošību.

VP sagatavojā infografikā attēlota informācija par zagļu paradumiem un veidiem, kā pasargāt sava mājokļa drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nesaprotu šim rakstam jēgu. Noslēdziet ar apsardzes firmu, apsargāšanas līgumu, un dzīvojiet droši. Ja nav piķis, tad dzīvoklī ,nav ko zagt. Zagļi gan to zin. Ja kas, tad kaimiņi dažreiz ir labākie apsargi.

  2. Kur šo info grafiku var iegādāties, lai plakātu veidā informētu mājas iedzīvotājus?

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+