×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Infografika: kādas pensijas un cik lielā mērā šoruden indeksēs (4)

Infografiku sagatavoja Labklājības ministrijaInfografiku sagatavoja Labklājības ministrija

Valdība otrdien apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto valsts pensiju pārskatīšanas kārtību, kā arī pensiju pārskatīšanā piemērojamā indeksa aprēķināšanas kārtību. Par to, kā un cik lielā mērā šoruden tiks indeksētas pensijas, LM piedāvā iepazīties sagatavotajā infografikā.

“Šis bija pēdējais solis visu nepieciešamo normatīvu sagatavošanā un apstiprināšanā, lai rudenī varētu indeksēt pensijas pēc jaunā mehānisma. Līdz ar to esam gatavi pensiju indeksācijai, tajā ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas pieauguma,” pēc LM sagatavotās kārtības apstiprināšanas valdībā uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Šā gada 1.oktobrī indeksēs visas pensijas (bez piemaksas), ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma. Pensijas vai tās daļas apmērs, kas tiks pakļauts pensiju indeksācijai, 2014.gadā būs 285 eiro jeb 200 lati.

Politiski represētajām personām, 1.grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem valsts pensijas pārskatīs neatkarīgi no to apmēra.

Piešķirto (pārrēķināto) pensiju pārskatīšanu, tāpat kā līdz šim, veiks Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Pensiju pārskatīšanai piemērojamo faktisko patēriņa cenu indeksu un iemaksu algas indeksu VSAA aprēķinās, pamatojoties uz tās rīcībā esošajiem datiem un Centrālās statistikas pārvaldes statistikas datiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tā arī nesaprotu cik liela tā indeksācija būs 1 eiro vai 5 centi?

  2. KAD ATDOS NOZAGTO NEPAREIZĀ LAIKĀ DZIMUŠAJIEM, 6 TIESĪBSARGA ATVĒLĒTIE MĒNEŠI BŪS PAGĀJUŠI…VAI PAR TO LABĀK PIRMS VĒLĒŠANĀM NERUNĀSIM…VIŅĶELIENE JAU PATEICA – NEKAD…TIKAI ATCERIETIES – PENSIONĀRI PAKLAUSĪGI BALSOTĀJI, ARĪ SILIŅŠ, VERZA – PAKLAUSĪGI SAVIEM SAIMNIEKIEM…KAUNS!!!

  3. Priecājos. ka rūpe par 1.grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Pavisam labi būtu, ja beidzot ņemtu ņemtu vērā arī nopelnītās, bet atņemtās pensijas “par darbu veselībai kaitīgos apstākļos”. Nav jau to cilvēciņu nejēgā daudz.

  4. Un kā būs ar nepareizi aprēķinātām pensijām?Nevar tā būt ,ka esi nostrādājusi 28 gadus, no tiem 12 veselībai kaitīgā darbā ,bet pensija tikai 86 eiro. Vienīgi tas ka lauksaimniecības ķīmija un minerālmēsli netiek skaitīta par kaitīgu.Kaut mums visus gadus skaitījās indīgs darbs.

Draugiem Facebook Twitter Google+