×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Infografika: šķiro stiklu un saudzē dabu (3)

Infografikas autori:  SIA "Eco Baltia vide" un Latvijas Zaļais punktsInfografikas autori: SIA "Eco Baltia vide" un Latvijas Zaļais punkts

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” kopā ar Latvijas Zaļo punktu ir sagatavojuši infografiku “Šķiro stiklu – saudzē dabu un vidi!”, kurā skaidroti fakti par stikla iepakojumu, tā saražošanu, ieguvumi no stikla šķirošanas un  stikla pārstrādes process.

Kā informē atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas “Eco Baltia grupa” pārstāve Daiga Grūbe, Latvijas tirgū kopumā gada laikā nonāk vairāk nekā 200 000 tonnas iepakojuma, no kurām aptuveni 25% ir tieši stikls. Latvijā viens iedzīvotājs gada laikā vidēji patērē vismaz 25 kilogramus stikla, kas veido vairākus lielos iepirkuma maisiņus pilnus ar pudelēm un/vai burkām.

Savukārt stikla ražošana no otrreizējām izejvielām būtiski ietaupa dabas resursus, enerģiju un samazina vides piesārņojumu. Tāpat pētījumi liecina, ka vienas tonnas stikla pārstrāde nodrošina aptuveni astoņas darbavietas.
 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viss kā uz delnas. Beidzot esmu apgaismots kāpēc jāšķiro. Izrādās tā nav tikai tāda zīmēšanās. 😀

  2. smuki un vienkārši

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.0
Alūksne +12.6
Daugavpils +15.4
Saldus +10
Liepāja +8.4
Jelgava +12
Ventspils +5.1
Limbaži +8
Madona +10
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+