×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Inforgrafika ar idejām fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā visa gada garumā

Foto-Shutterstock.comFoto-Shutterstock.com

Vasarīgi siltās dienas paliek arvien mazāk un dzestrie rīti daudziem ir signāls, ka gada baudāmākais fizisko aktivitāšu posms ir jau aiz muguras. Vissiltākie gada mēneši, protams, ir pateicīgs laiks, lai kustētos vairāk ārpus mājas – pastaigātos, peldētos, skrietu, brauktu ar velosipēdu, tomēr arī citos gadalaikos var nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kuras ir aizraujošas un laikapstākļiem atbilstošas.

Infografika_gadalaiki
Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informatīvās kampaņas „Veselības vasara” ietvaros sagatavojuši infografiku „Esi aktīvs visu gadu”, kurā uzskaitīti dažādiem gadalaikiem piemēroti fizisko aktivitāšu veidi. Ar tiem var nodarboties cilvēki dažādās vecuma grupās ar atšķirīgiem fiziskās sagatavotības līmeņiem. Šīs aktivitātes palīdzēs ar prieku izpildīt veselības stāvokļa saglabāšanai ieteicamo fizisko aktivitāšu minimumu, kas pieaugušajiem ir vismaz pusstunda dienā, vismaz 5 dienas nedēļā.
Infografikā iekļautās aktivitātes nodrošinās spēka, izturības un lokanības vingrinājumus, tādēļ nāks par labu pašsajūtai, palīdzēs kontrolēt ķermeņa svaru un mazinās stresa līmeni. Liekais svars ir aktuāla problēma vairāk nekā pusei valsts iedzīvotāju un viens no tā cēloņiem ir mazkustīgs dzīvesveids. SPKC veiktajā Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumā noskaidrots, ka ar fiziskiem vingrinājumiem 2-3 reizes nedēļā pa vismaz 30 minūtēm nodarbojas tikai 28,8% Latvijas iedzīvotāju, bet Pasaules Veselības organizācijas ieteikumu nodoties fiziskām aktivitātēm 4-6 reizes nedēļā pa pusstundai ievēro vien 15% iedzīvotāju.
Līdzīgu ainu atklāj arī brīvā laika pavadīšanas paradumi. 49,1% atzīst, ka viņu iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids ir lasīšana un TV skatīšanās, un tikai trešā daļa Latvijas iedzīvotāju brīvo laiku vada pastaigājoties vai braucot ar velosipēdu. Fiziskajām aktivitātēm brīvajā laikā nododas vien 14,4% iedzīvotāju un tikai 5% vīriešu un 1,3% sieviešu izvēlas smagus fiziskos treniņus.
Informatīvās kampaņas „Veselības vasara” mērķis ir informēt, cik un kādas fiziskās aktivitātes dažāda vecuma grupu cilvēkiem būtu jāveic, un kā tās ērti un vienkārši iekļaut ikdienas gaitās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+